Pożyczki pozabankowe - jak wybrać wiarygodną firmę pożyczkową?

Kiedy w portfelu brakuje gotówki, zaczynamy rozmyślać o sposobach rozwiązania tego problemu. Pomoc od rodziny czy wsparcie znajomych nie zawsze są możliwe. Rozwiązaniem mogą być pożyczki pozabankowe – pod warunkiem że otrzymamy je od rzetelnej firmy pożyczkowej.

Coraz więcej Polaków szuka wsparcia finansowego u firm pożyczkowych, które w ostatnich latach wyrastają jak grzyby po deszczu. Warto jednak wiedzieć, czym wyróżnia się rzetelny pożyczkodawca i jak go znaleźć.

Po pierwsze – poznaj całkowite koszty pożyczki

Przy wyborzy firmy udzielającej pożyczek online, np. takiej jak działająca na stronie https://pozyczkaplus.pl/, podstawową zasadą jest zaznajomienie się z całkowitymi kosztami zobowiązania. W wielu reklamach słyszymy jedynie o oprocentowaniu nominalnym, które nie może być wyższe niż czterokrotność stopy lombardowej NBP. Natomiast o rzeczywistym koszcie pożyczki informuje nas RRSO, uwzględniające oprocentowanie nominalne, a także inne dodatkowe opłaty. Poza oprocentowaniem duże znaczenie ma też prowizja, która może się różnić od wysokości transakcji. Dlatego zanim podejmiemy decyzję skorzystania z konkretnej oferty, użyjmy kalkulatora pożyczek. Na przykład ustalmy kwotę oraz liczbę dni w ciągu których spłacimy pożyczkę, a otrzymamy jej rzeczywisty i całkowity koszt.

Po drugie – sprawdź wiarygodność firmy

To podstawa, dlatego warto sprawdzić, czy wybrana przez nas firma pożyczkowa znajduje się w Krajowym Rejestrze Sądowym i czy jest zarejestrowana w ewidencji działalności gospodarczej. Uczciwy pożyczkodawca musi posiadać NIP oraz REGON, a także numer telefonu i stałą siedzibę, której adres widnieje na oficjalnej stronie internetowej.

Po trzecie – sposoby weryfikacji klientów

Przy poszukiwaniu idealnej firmy pożyczkowej najlepiej wziąć pod uwagę też sposoby weryfikacji pożyczkobiorców. Jest to proces prowadzony przez każdego wiarygodnego pożyczkodawcę. Dlatego nie bądźmy zaskoczeni, gdy po złożeniu przez nas wniosku o pożyczkę firma pożyczkowa sprawdzi nas w bazach takich jak BIG InfoMonitor, BIG ERIF czy KRD. Ma to na celu upewnić instytucję pożyczkową, że udziela wsparcia finansowego osobie odpowiedzialnej i ze stabilną sytuacją finansową.

Po czwarte – czytaj opinie

Do internetowych opinii powinniśmy podchodzić z rezerwą, ale też musimy pamiętać, że znajduje się w nich przynajmniej źdźbło prawdy. Oczywiście firmy pożyczkowe kreują w pewnym stopniu pozytywne opinie o sobie, ale za to nie mają możliwości usuwania negatywnych komentarzy pojawiających się na ich temat. Jeśli tych złych opinii jest niewiele, możemy przypuszczać, że pożyczkodawca jest godny zaufania.

Dokładnie analizując powyższe elementy, możemy sprawdzić, czy wybrana przez nas firma pożyczkowa spełnia określone oczekiwania wobec wiarygodnego pożyczkodawcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here