Czy warto korzystać z usług doradcy finansowego

Doradca kredytowy to doświadczony specjalista w zakresie finansów. Decydując się na nawiązanie z nim współpracy, nie będziemy musieli samodzielnie zajmować się wyszukiwaniem najlepszej oferty kredytu gotówkowego, samochodowego, mieszkaniowego albo firmowego.

Taka osoba ma bardzo dużą wiedzę na temat aktualnego rynku finansowego, zarówno bankowego, jak i pozabankowego. Dzięki niemu mamy pewność, że oferta pożyczkowa, którą znajdzie będzie idealnie dopasowana do naszych możliwości finansowych. Pomoże nam on również w przygotowaniu wszystkich potrzebnych dokumentów do sfinalizowania transakcji.

Na jaką pomoc możemy liczyć u doradcy kredytowego?

Doradca zajmujący się kredytami już podczas pierwszej rozmowy, będzie chciał poznać jak najwięcej szczegółów związanych z naszą pracę oraz zarobkami. Na tej podstawie będzie mógł wyszukać najlepsze oferty, które pasują do naszych oczekiwań. Udzieli on również rzetelnych informacji na temat wymagań, które dotyczą konkretnego produktu bankowego.

Wybierając pomoc doradcy kredytowego, możemy liczyć na to, że znajdziemy dla nas najlepszy kredyt:

  • gotówkowy,
  • samochodowy,
  • hipoteczny,
  • konsolidacyjny,
  • firmowy.

Ekspert finansowy poprosi swojego klienta o przedstawienie rzetelnych informacji na temat aktualnej pracy, umowy oraz osiąganych dochodów, dzięki czemu będzie mógł dokonać zbadania zdolności kredytowej. Udzieli także informacji na temat dokumentów, które muszą zostać przygotowane do złożenia wniosku o pożyczkę w banku lub innej instytucji pozabankowej.

Jakie są zalety współpracy z doradcą kredytowym?

Pracownicy doradztwa kredytowego, zanim rozpoczną proces wyszukiwania konkretnej oferty pożyczkowej, na początek muszą ustawić wiele bardzo ważnych szczegółów. Dlatego osoba, która pracuje w takim zawodzie, musi być wyrozumiała i cierpliwa, gdyż załatwianie kredytu jest zadaniem czasochłonnym i wymaga przygotowania oraz wypełnienia wielu skomplikowanych dokumentów.

Największe zalety jakie niesie ze sobą doradztwo kredytowe, to:

  • oszczędność własnego czasu,
  • oferta indywidualnie dopasowana do potrzeb i możliwości klienta,
  • wyjaśnienie niezrozumiałych przepisów znajdujących się w umowie,
  • stała współpraca przez cały okres trwania kredytu.

W jakich sytuacjach powinniśmy korzystać z usług doradcy kredytowego?

Z pomocy doradcy kredytowego zawsze warto jest skorzystać wtedy, gdy sami nie posiadamy odpowiedniej wiedzy na temat dostępnych na rynku produktów finansowych. Specjalista od finansów nie tylko znajdzie szybko najkorzystniejszą ofertę, ale także pomoże skompletować wszystkie dokumenty oraz wyjaśni nam, jakie mamy prawa i obowiązki.

Wybierając się do banku po kredyt wraz z ekspertem finansowym, powinniśmy zabrać ze sobą dowód osobisty i umowy o pracę, a w przypadku przedsiębiorców, dokumenty, które potwierdzają założenie i prowadzenie biznesu.

W czym jeszcze może pomóc doradztwo kredytowe?

Usługi doradztwa kredytowego to nie tylko pomoc w znalezieniu konkretnej pożyczki. Fachowcy specjalizują się także w czyszczeniu negatywnych wpisów we wszystkich bazach dłużników. Usunięcie takich danych pomaga zwiększyć zdolność kredytową, aby uzyskać znacznie większą pożyczkę.

Współpracując z doradcą kredytowym, otrzymamy fachowe doradztwo w wyborze konkretnego kredytu, inwestycji albo ubezpieczenia. Dodatkowo dzięki stałej współpracy będziemy mogli liczyć na wsparcie przez cały proces spłacania kredytu oraz w trudnych sytuacjach, gdybyśmy stracili nasze źródło utrzymania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here