W ostatnim czasie rozwody z obcokrajowcami stały się bardzo popularne. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na to rozwiązanie, ponieważ w wielu przypadkach nie ma sensu ratować małżeństwa. Zdecydowanie dla wielu osób jest to bardzo duża porażka, jednak rozwód często jest najlepszym rozwiązaniem. Zatem jak go przeprowadzić?

Trudny rozwód z obcokrajowcem

Dla wielu osób rozwody z obcokrajowcami bywają bardzo trudne. W szczególności może to okazać się bardzo dużym wyzwaniem w przypadku, gdy przez długi czas mieszkaliśmy z naszym małżonkiem za granicą i dopiero po przyjeździe do Polski chcemy zakończyć małżeństwo.

Bardzo często w takim przypadku nie będzie możliwe przeprowadzenie rozwodu w Polsce. Dlatego musimy liczyć się z tym, że czeka nas podróż na rozprawę właśnie do kraju naszego małżonka. Jednak kiedy możemy rozwieźć się w naszej ojczyźnie?

Rozwód z obcokrajowcem w Polsce

Jeżeli bardzo zależy nam na rozwodzie w Polsce powinniśmy pamiętać o tym, że jest to możliwe tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy w ostatnim czasie oboje z małżonków zamieszkiwali w tym kraju lub też jedno z nich posiada nadal tutaj stałe miejsce zamieszkania.

Jednakże rozwód w Polsce możliwy jest także w przypadku, gdy co najmniej od pół roku zamieszkujemy w Polsce i jesteśmy obywatelami tego kraju. Warto zwrócić na to szczególną uwagę.

Rozwody z obcokrajowcami coraz częstsze

Niestety jak podają najnowsze statystyki, rozwody z obcokrajowcami są coraz częstsze. Wiele osób zamieszkuje ze swoim małżonkiem za granicą, jednak jeżeli pojawiają się różnice kulturowe, decyduje się na powrót.

Często są to tak duże różnice, iż nie są one przez drugą stronę do zaakceptowania. Taki rozwód można przeprowadzić w szczególnych przypadkach w Polsce. Jednak może on okazać się bardzo skomplikowany w szczególności, gdy na świecie już pojawiły się dzieci.

Decydując się na związek z obcokrajowcem powinniśmy pamiętać o tym, że często przykładowo już po ślubie może nie być tak doskonale, jak na samym początku znajomości. W szczególności powinniśmy uważać, jeżeli nasz partner pochodzi z bardzo religijnego kraju, a jego kultura diametralnie różni się od naszej. Być może w takiej sytuacji to my będziemy musieli dostosować się do jego kultury, co może okazać się bardzo dużym problemem. Jak wynika z najnowszych badań, do rozwodu bezpośrednio często przyczyniają się właśnie duże różnice kulturowe. Dlatego jeżeli nie jesteśmy w stanie ich zaakceptować powinniśmy pamiętać, by nie wchodzić w tak bliskie relacje z osobami z obcych krajów.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here