Polacy coraz częściej korzystają z funduszy inwestycyjnych, głównie dlatego, że doceniają elastyczność ich prowadzenia oraz niskie ryzyko inwestycyjne. Zalet tego typu funduszy jest o wiele więcej oraz samo zrozumienie, w jaki sposób one działają jest kluczowe. Generalnie, przyjmuje się, że fundusze inwestycyjne działają jak banki. Jest to natomiast na tyle alternatywna forma inwestycji, że skorzystanie z niej jest kuszące.

Jak to wygląda w praktyce?

Fundusz inwestycyjny zbiera pieniądze od swoich klientów, zamieniając je na tak zwane jednostki uczestnictwa. Jednostki te są codziennie wyceniane i codziennie też zmienia się ich wartość. Zależnie od zysków bądź strat przynoszonych przez fundusze jednostki te mogą rosnąć lub maleć. Za zarządzanie pieniędzmi fundusze inwestycyjne takie jak Viennalife pobierają opłatę, stanowiącą najczęściej konkretnie wyznaczony procent od powierzonego kapitału. Opłata ta dlatego pobierana jest na samym początku inwestycji. Interesujące jest to, iż w każdej chwili można wycofać się
z funduszu, umarzając jednostki uczestnictwa i zamienić je z powrotem w gotówkę po ich aktualnej cenie. Jeśli natomiast czynnie uczestniczy się w funduszu to spodziewać można się tego, że zyski będą o wiele większe aniżeli w przypadku lokat bankowych.

Różnorodność inwestowania

Chociaż ryzyko inwestowania jest nieco większe aniżeli w przypadku tradycyjnych lokat bankowych to właśnie różnorodność inwestowania skłania klientów do tego, by bliżej zainteresować się funduszami inwestycyjnymi. Można bowiem decydować się na inwestowanie w tradycyjne akcje i obligacje, jak i w wiele innych produktów typu nieruchomości, czy luksusowe dobra trwałe. Działanie funduszy inwestycyjnych to odpowiedź na teraźniejsze zapotrzebowania inwestycyjne, co podoba się osobom wkraczającym na rynek finansowy. Działanie funduszy inwestycyjnych opiera się na innowacyjnych produktach i to jest najbardziej zachęcające. Zwłaszcza, że prowadzone są one przez tak profesjonalne podmioty jak Viennalife.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here