Tablet dla dziecka
Fot.: pexels.com

W dzisiejszych czasach technika jest na tak zaawansowanym poziomie, że nawet dzieci bardzo szybko uczą się nowych technologii i potrafią bardzo dobrze z nich korzystać. Czy jest to właściwa droga?

Przeczytaj też: http://www.bydgoszczinaczej.pl/czy-tablet-dla-dziecka-to-dobry-pomysl/

Tablet dla małego dziecka

Bardzo często rodzice dają maluchom swoją komórkę, na której włączają bajki. Takie rozwiązanie daje chwilę wytchnienia rodzicom, ponieważ dziecko jest zajęte. Warto jednak zastanowić się, czy jest to wskazane dla małego dziecka? Otóż wszelkie urządzenia takie jak komórka, laptop, czy właśnie tablet powinny być dopasowane do wieku dziecka. Małe dziecko jest dopiero na etapie rozwijania siebie, swoich zmysłów i umiejętności. Powinniśmy raczej budować jego wyobraźnię, a nie przyzwyczajać od najmłodszych lat do sprzętu elektronicznego. Eksperci podkreślają, że nasz wzrok od patrzenia na ekrany komputerów, telefonów, czy tabletów znacznie się pogarsza, a więc u małych dzieci może działać jeszcze bardziej niekorzystnie.

Tablet dla starszaka

Niemalże w każdej szkole, czy społeczeństwie dzieci panuje określona na dany moment moda, czy przekonania o posiadaniu konkretnej rzeczy. Taką właśnie modą stały się tablety, a więc dzieci widząc u innych taki sprzęt, również pragnęły mieć go u siebie. Dla starszych dzieci tablet może nie jest aż takim złym rozwiązaniem, aczkolwiek ważne jest aby pokazywać dziecku, że z tabletu na przykład w którym jest Internet może także czerpać przydatną wiedzę na tematy, którymi się interesuje. Warto również nie dawać dziecku tabletu w każdej wolnej chwili. Należy pokazać mu, że jest wiele innych, równie ciekawych zajęć. 

Czy warto więc kupić dziecku tablet ?

Po pewnym czasie zauważamy ogromny wpływ technologii na nasze życie. Warto więc zastanowić się z jednej strony, czy zabranianie dziecku korzystania z telefonu, tabletu, czy komputera to taki dobry pomysł. Dziecko musi poznać świat w jakim my wszyscy dzisiaj funkcjonujemy. Pewne jest, że zmienił się on ogromnie. Warto jednak pokazywać dziecku także świat realny i wskazywać, że jest on równie niezwykle ważny, ponieważ technologie zawsze mogą się popsuć, zawieść, a prawdziwe życie będzie trwać. Uczmy dzieci myślenia, kojarzenia, rozwijania wyobraźni, koncentracji i umiaru, który należy zachować podczas korzystania na przykład z tabletu. 

Zobacz też: http://www.toysboard.pl/wynajem-samochodu-a-jego-zakup-co-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here