Czy warto zamontować okna przesuwne

Jednym z najważniejszych elementów każdego mieszkania i domu jest stolarka okienna. Bogaty wachlarz dostępnych rozwiązań gwarantuje możliwość wyboru okien idealnych. Jednym z nowoczesnych rozwiązań, które warto wziąć pod uwagę są okna przesuwne.

Przesuwne, czyli jakie?

Stolarka okienna wciąż się rozwija, proponując kolejne nowości. Od okien drewnianych, po plastikowe, od otwieranych, poprzez uchylne aż do przesuwnych. Te ostatnie pozwalają na realizację projektów przeszkleń wielkogabarytowych. Okna rozsuwają się na boki, co pozwala osiągnąć ciekawy efekt w aranżacji. Rozwiązanie to oferuje również sporą oszczędność przestrzeni i pozostawia więcej swobody.

Gdzie zastosować?

Szczególnie popularny jest montaż okien przesuwnych w przestrzeni salonu z wyjściem na taras czy też okien balkonowych. Montaż tego rodzaju okien dodaje bryle domu lekkości, nowoczesności i funkcjonalności. Do wyboru są modele uchylno-rozwieralne, uchylno-przesuwne i podnoszono-przesuwne. Każdy z nich posiada inne cechy i dlatego przed wyborem warto poradzić się specjalisty.Obecnie okna przesuwne zyskują coraz bardziej na popularności i montowane są również w innych przestrzeniach. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup systemu przesuwnego do kuchni.

Izolacyjność ciepła

Jeszcze do niedawna panował pogląd, że im większa powierzchnia szyby, tym gorsza termoizolacja. Jednakże obecnie stosowane systemy gwarantują minimalne straty ciepła. Wyposażenie okien w pakiet 3-szybowy z ciepłą ramką i odpowiednia ilość komór wewnętrznych to jedne z najważniejszych elementów. Producenci okien przesuwnych stosują zaawansowane technologicznie materiały z dodatkowymi uszczelnieniami i zabezpieczeniami, tak by jak najbardziej zminimalizować straty ciepła.

Bezpieczeństwo na medal

Okna przesuwne uchodzą za jedno z bezpieczniejszych rozwiązań na rynku. Choć duża przeszklona powierzchnia wydaje się być czymś, co trudno ustrzec przed włamywaczami, producenci znaleźli na to rozwiązanie. Renomowani producenci oferują okna certyfikowane w różnych klasach odporności na włamanie. Dodatkowo okna takie można wyposażyć w czujniki otwarcia, a te z kolei podpiąć do alarmu. Dodatkowo okna zabezpieczyć można poprzez montaż rolet zewnętrznych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here