gmo

W poszukiwaniu dostawców najwyżej jakości wyrobów mlecznych, pozbawionych GMO i wyróżniających się doskonałym smakiem, warto wiedzieć, że tego rodzaju artykuły wytwarzane są nie tylko poza Polską, ale i w naszym kraju. To właśnie tutaj, istniejący od lat producenci branży mleczarskiej dbają o to, by ich jogurty, śmietany, kefiry i inne mleczne wyroby, trafiały w gusta i potrzeby Polaków.

Gdzie szukać zdrowych wyrobów mlecznych?

Zdrowe wyroby mleczne polskich producentów można dziś znaleźć na półkach setek sklepów, sieci, marketów i dyskontów. Najczęściej nie wyróżniają się one rażącymi wzrok kolorami, jak ich zagraniczni odpowiednicy, za to zachwycają niepowtarzalnym smakiem (zupełnie jak od babci) i produkcją bez GMO. Przykładem może być chociażby okręgowa spółdzielnia mleczarska Krasnystaw https://www.krasnystaw.eu/pl, która odbiera mleko od blisko 2000 najlepszych dostawców z całego województwa lubelskiego, a później tworzy z niego swoje produkty. Domeną tej spółdzielni mleczarskiej są tradycyjne kefiry, jogurty, masła, serki wiejskie, maślanki i śmietana. Wszystkie wytwarzane z największą uwagą, troską o zdrowe właściwości i niepowtarzalny smak.

Spółdzielnie mleczarskie – co oferują i jak je sprawdzać?

Większość dobrych osm (tzn. okręgowych spółdzielni mleczarskich) posiada dziś swoje strony internetowe, na których czujny obserwator znajdzie wiele ciekawych informacji. Wśród nich warto zwrócić uwagę na historię firmy i czas jej istnienia, informację o tym czy jest to, jak w przypadku spółdzielni Krasnystaw, polska firma rodzinna czy może firma na kapitale zagranicznym oraz dokładnie sprawdzić, czy jej wyroby mleczne zawierają GMO czy nie. Zgodnie z obowiązującym prawem, firmy które używają GMO, nie mogą umieszczać na opakowaniach swoich wyrobów dopisku „bez GMO”, dlatego dobrze jest kilka razy obejrzeć sklepowe opakowanie, żeby mieć pewność tego, jaki produkt się kupuje. Im dłuższa też jest tradycja firmy, tym większą mamy pewność, że jej wybory od lat doceniają klienci i warto po nie sięgać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here