fotografia
fot. pexels.com

Wysokiej jakości zdjęcie biznesowe jest obecnie bardzo ważne z perspektywy rozwoju zawodowego. Warto się zdecydować na takie zdjęcie i co istotne świadomie wybrać właściwego fotografa. Dowiedz się na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań dobrego fotografa do sesji wizerunkowej, biznesowej!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/praca-fotografow-i-kuratorow-muzealnych-na-potrzeby-pandemii-koronawirusa/

Rekomendacje

Szukając fotografa, z którym zechcesz współpracować przy Twojej wizerunkowej sesji warto rozpocząć od dopytania się wśród znajomych kogoś poleconego. Być może znasz kogoś wśród Twojego grona, kto już miał taką sesję zdjęciową i chętnie Ci podpowie, do kogo warto pójść. A może w drugą stronę – będzie umiał wskazać fotografa, z którym nie warto pracować. W każdym razie pamiętaj, że dopytanie o rekomendacje lub ich brak to jeden ze skutecznych sposobów poszukiwania dobrego fotografa.

Internet prawdę Ci powiem

Przed zdecydowaniem się na konkretnego fotografa zawsze sprawdź go w Internecie. Jego stronę, portfolio, social media. To bardzo ważne aspekty, które pozwalają przewidzieć mniej więcej kto, jakie ma doświadczenie i wiedzę z zakresu biznesowej fotografii. Poczytaj również opinie o fotografie, ponieważ te mogą powiedzieć bardzo dużo. Zwłaszcza jeśli mowa o opiniach negatywnych. To one z reguły mówią najwięcej.

Porozmawiaj z fotografem

Jedną z czynności, która pozwoli Ci podjąć skuteczną decyzję jest rozmowa z fotografem np. przez telefon lub jakimiś pisanym komunikatorem. Taka rozmowa wstępna może dużo nakreślić o danym fotografie. Pokazać jego energię, temperament, charakter. Jeśli zależy Ci na osobie, której te cechy są dla Ciebie istotne to warto porozmawiać z fotografem, aby właśnie upewnić się, że sprawdzi się on podczas sesji. 

Przy złożonych sesjach i bardzo dla Ciebie ważnych, możesz oczywiście zapytać i poprosić fotografa o możliwość spotkania przed sesją – w celu ustalenia szczegółów. Jeśli fotograf nie będzie na to otwarty możesz mieć pierwsze pogłoski ku temu, że całą pracę wykona nieco od niechcenia. 

Pamiętaj, by nigdy nie iść w ciemno do takiego fotografa biznesowego, ale zawsze go sprawdzić.

Przeczytaj też: http://www.netmetis.pl/pomysly-na-kampanie-marketingowe-z-okazji-prima-aprilis/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here