BOSU
fot. pixabay.com

Obecnie istnieje wiele urządzeń oraz sprzętów sportowych, które ułatwiają nam ćwiczenia, a także pozwalają na osiąganie nowych umiejętności. Jednym z nich jest BOSU, które pozwala nam na ćwiczenie równowagi i nie tylko. Sprawdź więcej!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/bosu-lepsza-polkula/

Lepsza półkula

BOSU to przyrząd, który posiada płaską powierzchnię z jednej strony oraz gumową półkulę z drugiej strony. Można je spotkać na siłowni, a można również zamówić dla siebie w celu ulepszenia domowych treningów.

To przyrząd, który przybył do Polski z USA, a jest znany od 2004 roku. Obecnie ma duże grono fanów, gdyż ćwiczenia na nim to nie lada wyzwanie, a także posiada on wiele zastosowań, które wzbogacają treningi funkcjonalne oraz wzmacniająco-rzeźbiące.

Wykorzystuje się go do ćwiczeń dla osób w zróżnicowanym wieku, a także o różnym stopniu wytrenowania. Mogą z niego korzystać osoby początkujące, jak i te zaawansowane. Ćwicząc z tym przyrządem wprawiamy do pracy główne mięśnie naszego ciała, a także mięśnie głębokie, które odpowiadają za prawidłową pozycję ciała.

Jak ćwiczyć z BOSU?

Możesz wykorzystać ten przyrząd jako alternatywę dla zwykłych pompek. Wówczas połóż go wypukłą stroną a ręce oprzyj na płaskiej stronie. Świetnie sprawdzi się również do przysiadów, które będą miały inną formę, niż te które dotychczas robiłaś. Przysiady możesz wykonywać stojąc na wypukłej stronie albo na płaskiej, wówczas na wypukłej stronie będą pracowały twoje przywodziciele, a także poprawisz swoją równowagę, siłę oraz wzmocnisz sylwetkę.

Bosu również jest wykorzystywany do ćwiczeń poprawiających równowagę. Wówczas wystarczy stanąć na wypukłej stronie i wymachiwać nogami raz w prawo, a raz w lewo. Jeśli masz problem z utrzymaniem równowagi, wówczas pomóż sobie rękoma. Ale tak naprawdę to zacznij ćwiczyć regularnie, a twój problem z równowagą zniknie!

Bosu to świetny przyrząd, który możesz kreatywnie wykorzystywać w swoich treningach. Tak naprawdę, czego nie wymyślisz i jak będziesz z nim ćwiczyć zależy głównie od twojej wyobraźni.

Przeczytaj też: http://www.toysboard.pl/jak-sobie-radzic-z-choroba-lokomocyjna/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here