szampon
fot.: pexels.com

Poszukiwanie idealnego szamponu, który będzie odpowiednio dopasowany do potrzeb włosów, może trwać naprawdę długo. Co jednak w przypadku, kiedy wreszcie uda się znaleźć ten idealny? Czy powinno się wówczas go regularnie zmieniać na inne? A może stosowanie jednego szamponu przez dłuższy czas, nie wpłynie na włosy negatywnie?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/jeden-szampon-cale-zycie/

Czy szampon w ogóle należy zmieniać?

Jest to najważniejsze pytanie, nad którym warto się zastanowić już na samym początku. Owszem, szampon do włosów należy zmieniać. Zależy to od tego, że wybrane produkty powinny być dobrane do aktualnych potrzeb i stanu włosów. Przykładowo, można korzystać z dwóch produktów zamiennie – jeden może mieć łagodne działanie, drugi natomiast oczyszczające.

Zmiana szamponu zalecana jest z kilku powodów: włosy i skóra głowy potrzebują różnorodnych składników, wymagają zachowania równowagi pomiędzy kosmetykami łagodnymi a oczyszczającymi; ciągłe stosowanie jednego produktu może źle wpływać na wygląd i układanie się włosów, a także wraz z wiekiem zmieniają się ich potrzeby. To, że np. w liceum borykało się z problemem przetłuszczających włosów, nie znaczy, że tak samo będzie na studiach lub w późniejszych latach życia.

Jak często zmieniać szampon?

Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. W opinii trychologów oraz innych specjalistów zajmujących się badaniami nad kondycją włosów, szampon powinno się zmieniać co około 2 miesiące.

Warto jednak pamiętać, że nie chodzi o to, aby trzymać się ustalonego harmonogramu. Najważniejsza jest odpowiednia reakcja na aktualne potrzeby włosów. W przypadku już wcześniej wspomnianego posiadania dwóch różnych produktów, zapewnią one zarówno dogłębne oczyszczanie włosów, jak i zapobieganie podrażnieniom skóry i jej wysuszeniu.

Ponadto, nie należy wierzyć w twierdzenia mówiące o tym, że włosy przyzwyczajają się do jednego szamponu, przez co z czasem może on działać gorzej. Gorsze działanie wynika właśnie ze zmieniających się potrzeb włosów i skóry głowy.

Przeczytaj też: http://www.toysboard.pl/farbowanie-wlosow-w-domu-vs-w-salonie-fryzjerskim-wady-i-zalety/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here