Bio kominki – nowoczesne podejście do tworzenia komfortu

0
2722

Większość ludzi żyje w podświadomym pragnieniu żaru ognia, którego płomień ogrzewa, otula ospałym szczęściem. Komfort w domu jest nierozerwalnie związany z obecnością w nim kominka. W domach, mieszkaniach, gdzie zainstalowany jest sprzęt klimatyczny, praktyczna strona problemu jest na ostatnim miejscu. Są ciepłe i bez kominka. Właściciele zwracają większą uwagę na dekorację, estetykę i emocjonalny element wnętrza.

Dlaczego warto wybrać bio kominek?

Jeśli ktoś zdecyduje się stworzyć atmosferę komfortu w swoim salonie, sypialni, biurze, powinien wybrać bio kominki. Będą one bezpiecznym, wygodnym w użyciu produktem, doskonałą dekoracją domu. I jest przyjemnie, siedząc w fotelu, przy mobilnym kominku eko ciesząc się jego dyskretnym ciepłem i grą ognia. Trend w kierunku włączenia kominków eko do wnętrza miejsca pracy jest bardziej stabilny. Ogień jest symbolem życzliwości i lokalizacji, dlatego przy dekorowaniu biur i sal konferencyjnych tak ważne jest ozdabianie ich elementami, które emitują płomień i ciepło.

Bio kominki – nowoczesne podejście do tworzenia komfortu

Nowy rodzaj kominków przyciągnął już uwagę projektantów, którzy aranżując wnętrza chętnie wprowadzają do nich bio kominki. Technologiczny i nowoczesny produkt jest w stanie ożywić pokój i stać się jego ozdobą. Można kupić tanie biopaliwo i wybrać odpowiedni do swojego domu czy biura kominek eko, którego design zadowoli gusta zwolenników zarówno high-tech i fanów klasyki. Bio kominek w salonie będzie miejscem, które zgromadzi całą rodzinę, przyjaciół i gości. Taki kominek emituje ciepło i jest całkowicie bezpieczny, ponieważ ogień w domu jest zamknięty rozgrzanym szkłem ochronnym.

W domu ogień na żywo jest możliwy do uzyskania dzięki wykorzystaniu ekologicznego paliwa – bioetanolu. Po spaleniu uwalniana jest tylko woda i dwutlenek węgla. Instalacja bio kominka to gwarancja nieobecności w domu palących się i szkodliwych substancji, które są możliwe nawet przy prawidłowym działaniu konwencjonalnych kominków z kominem.

Rodzaje bio kominków: różnorodne rozwiązania dla każdego wnętrza

Cena biokominków do mieszkania zależy od cech projektu, cech stylu i materiałów użytych w produkcji. Wolnostojące przeszklone kominki eko dostępne są w cenie od 350 do 1320 złotych. Kominki w kształcie misy – 290 do 410 złotych. Niskie wolnostojące bio kominki około 300 złotych, wysokie w granicach 800 złotych. Wiszące od 300-1600 złotych a kominki portalowe od 970 – 2400 złotych.

Klasyczne kominki są podobne do zwykłych. Najczęściej są to bio kominki ścienne z wystającym portalem i wewnętrzną niszą tzn. blokiem paliwowym. Nowoczesne bio kominki łączą funkcjonalność, bezpieczeństwo i oryginalne rozwiązania. Sklepy posiadają w ofercie kominki eko, modele ze szkła, ze stali nierdzewnej, czyli materiałów, które zapewniają bezpieczeństwo i trwałość.

Efektowne kominki eko

Urządzając mieszkanie warto zwrócić uwagę na kominek eko wykonany z dwóch szyb, pośród których umieszczony jest pojemnik z ogniem. Jest to trwała, wyjątkowa i niezwykle efektowna konstrukcja, która swoim pięknym designem przyciąga wzrok i budzi podziw. Takie modele produkowane są z blachy malowanej proszkowo, w wielu ciekawych kolorach, pięknie wyglądają zarówno modele czarne i jasne. Ponadto zastosowane przeszklenie zwiększa bezpieczne użytkowanie bio kominka.

Ciekawym rozwiązaniem jest bio kominek w kształcie misy, który posiada niewielki rozmiary i może stanowić niezwykłą dekorację stołu w salonie a nawet w jadalni lub dużej kuchni. Jest to również dobre rozwiązanie designerskie, które sprawdzi się na balkonie i werandzie.

Do produkcji kominków eko wykorzystywane jest szkło, fornir, stal szlifowana, stal malowana proszkowo. Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej opcji do salonu – sypialni lub biura, jest sposób instalacji kominka. Można kupić bio kominek: na stół, wyspę, podłogowy, wbudowany lub ścienny. Popularny wśród zwykłych nabywców i projektantów jest mobilny dwustronny bio kominek. Jest to genialne urządzenie, które z łatwością mieści się w każdym wnętrzu, a ze względu na jego rozmiar i wagę można go przenosić.

Zalety kominka eko

Kominek eko da nieporównywalną przyjemność wszystkim. Możliwość cieszenia się otwartym ogniem jest absolutnie bezpieczna. Biopaliwa nie palą się podczas spalania, nie emitują żadnych szkodliwych gazów. Połączenie bezpieczeństwa i piękna to kolejna zaleta bio kominka, co czyni go doskonałym wyborem dla każdego wnętrza. Nawet, jeśli kominek przypadkowo się przewróci biopaliwo i tak nie zostanie rozlane dzięki pochłaniającym wkładkom.

Bio kominek nie zużywa energii. Wręcz przeciwnie, wytwarza energię w kontrolowanej formie. Nie potrzebuje elektryczności ani baterii do działania.  Kominek na biopaliwo zapewnia niespotykaną dynamikę wnętrza. Migoczące płomienie, promienie oscylującego ognia czynią pokój bardziej interesującym i tajemniczym. Nawet wyłączony bio kominek kryje w sobie prototyp płonącego ognia i przekształca pokój.

Trudno jest opisać piękno ognia, łatwiej wyrazić werbalnie uczucia, które pojawiają się w domu z bio kominkiem. Zbiera wokół siebie krewnych i przyjaciół, co ostatecznie staje się ulubioną tradycją rodzinną. Pomaga się zrelaksować i naładować pozytywnymi emocjami, które czasem stają się deficytowe w szybkim życiu.

Wyjątkowość kominków biopaliwowych polega również na tym, że można je stosować nie tylko w pomieszczeniach, ale także na zewnątrz. Nie wymaga to żadnych akcesoriów montażowych. Można stworzyć oryginalną kompozycję wokół kominka. Kominek eko jest uniwersalnym elementem projektowania krajobrazu lub wnętrza. W razie potrzeby kominek jest dość łatwy do wprowadzenia do domu i urozmaicenia wnętrza. (Dobre ekokominki znajdziesz tutaj: https://kominki.ratur.com.pl/94-biokominki-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here