Dobry prawnik – dlaczego warto współpracować ze specjalistą?

Problemów z prawem nie można ignorować. Jeśli już wpadniemy w kłopoty, to lepiej nie działać na własną rękę, tylko zwrócić się o pomoc do specjalisty. Dobry prawnik jest na wagę złota, a dłuższa współpraca pozwoli zapobiec ewentualnym problemom. Jak szukać więc specjalisty?

Polacy wciąż niechętni do prawników

Obsługa prawna w naszym kraju nie cieszy się jeszcze takim zainteresowaniem, jak chociażby za naszą zachodnią granicą. W naszym kraju wciąż panują stereotypy, które określają tę grupę społeczną jako zamkniętą, a świadczone przez nich usługi za bardzo kosztowne. Taki stan rzeczy to efekt przeszłości. Dawniej bowiem prawnicy byli grupą zamkniętą i dostęp do niej był mocno ograniczony. Późniejsze zmiany w prawie i zaczęły zmieniać postrzeganie tego zawodu. Liczba prawników z roku na rok wzrasta, jednak do innych krajów europejskich wciąż nam brakuje. W Niemczech własnego lub rodzinnego prawnika posiada aż 65% obywateli. U nas jest to zaledwie jeden procent. Nic więc dziwnego, że mało który przedsiębiorca, który stawia pierwsze kroki w biznesie, myśli o nawiązaniu współpracy z kancelarią. Taką postawę często argumentują brakiem funduszy i wysokimi kosztami takiej pomocy. Małym przedsiębiorcom wydaje się, że działanie w oparciu o wzajemne zaufanie jest gwarantem udanej wymiany handlowej. Tymczasem często zapominamy o możliwości wystąpienia konfliktu lub nieczystych zagrywek mających na celu osłabienie pozycji w branży i prowadzące do upadku biznesu. Posiadanie prawnika może nas przed takimi sytuacjami ochronić.

Dobry prawnik – co go wyróżnia?

W Polsce w 2015 roku funkcjonowało blisko 14 tys. adwokatów i 7 tysięcy aplikantów. Ze znalezieniem kancelarii nie będziemy więc mieli żadnych problemów. Najważniejsze jest to, by nawiązać współpracę z prawnikiem, który dobrze zna twoją branżę. Dlatego zwróćmy uwagę w jakich dziedzinach prawa specjalizuje się dana kancelaria. Dobra znajomość połączona z dużą liczbą prowadzonych spraw będzie dla nas dobrym wyznacznikiem. Dobry prawnik będzie z tobą rozmawiał na stopie partnerskiej. W ten sposób znacznie łatwiej się porozumiecie. Nie jest to także drogie rozwiązanie. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać rozliczenie godzinowe lub ryczałt za obsługę prawną. Dzięki temu nie nadwyrężymy naszego budżetu, a będziemy mogli liczyć na fachową pomoc. Jednak dobry prawnik nie tylko będzie nam pomagał, gdy będziemy mieć kłopoty. Pomoże nam również uregulować wszelkie kwestie, by zapobiec pojawianiu się takich sytuacji w przyszłości. Sprawdź tutaj ofertę jednej z kancelarii http://www.kancelaria-ciesielski.pl/. Taka pomoc polega chociażby na sporządzaniu umów z kontrahentami, czy wdrażaniu przepisów o ochronie danych osobowych w firmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here