asystentka

Taki zawód przeznaczony jest dla osób, które są zorganizowane, świetnie czują się w środowisku biurowym, lubią rozwiązywać problemy, są zdeterminowane i gotowe na nowe wyzwania. Zastanawiając się nad wyborem pracy bardzo często zwracamy uwagę na to, czy jesteśmy w stanie dzięki niej dobrze zarobić. Pieniądze to nie wszystko, ale przecież trzeba mieć za co opłacać rachunki, spłacać ratę kredytu i utrzymać rodzinę. Ile zarobimy pracując w naszym kraju, a ile pracując za granicą jako asystentka biurowa? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-asystentka/ 

Jakie cechy powinna mieć asystentka biurowa?

Tak naprawdę zależy to od tego w jakiej firmy będziemy pracować. Jeżeli postawimy sobie wysoko poprzeczkę i będziemy mieć wysokie ambicje, taka praca może być naprawdę opłacalna. Większe biura = większe zarobki. Praca w nich jest o wiele trudniejsza, niż w przypadku małych korporacji, ze względu na wymagania które obecnie panują na rynku. Aby być bardziej atrakcyjniejszym na tle innych kandydatów oraz zwiększyć swoje szanse na dostanie takiej pracy musimy posiadać wachlarz umiejętności, zarówno tych miękkich i jakiej twardych.

Duże firmy będą zwracały uwagę na osoby, które posiadają wykształcenie wyższe. Jeżeli posiadamy umiejętności praktyczne, ale nie posiadamy dyplomu ukończenia uczelni wyższej, to słabo będzie wyglądać, jeżeli będziemy zajmować ważne miejsce w firmie. Dodatkowo bardzo dużym atutem jest znajomość języków obcych, co pozwala nam na komunikację z większą ilością klientów. Im jest ich więcej, tym lepiej dla naszego pracodawcy. Wszelkiego rodzaju certyfikaty oraz kwalifikacje z pewnością polepszają wygląd naszego CV.

Ile jest w stanie zarobić asystentka biurowa?

Średnia płaca miesięczna asystentki biurowej wynosi 4350 zł brutto. Jeżeli zaczynamy od najniższych zarobków, dobrze jest podać te, które zaczynają się od 3670 zł brutto, a kończąc na najwyższych zarobkach mówimy o kwotach wynoszących 5420 zł. Jako starszy specjalista jesteśmy w stanie zarobić 6060 zł brutto. Daje nam to kwotę 4361 zł netto, czyli tego co otrzymujemy na rękę. Jest to kwota znajdująca się powyżej średniej krajowej. Tak naprawdę w dużych firmach możemy liczyć na większe zarobki, ponieważ jeżeli będziemy dobrym asystentem z pewnością uda nam się zarobić więcej.

Zobacz też: http://www.toysboard.pl/jak-wyglada-praca-maszynisty/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here