Wybór intuicyjnego i funkcjonalnego programu do wystawiania faktur to bardzo ważna decyzja, przed którą staje każdy przedsiębiorca, niezależnie od tego czy prowadzi dużą firmę, czy jednoosobową działalność gospodarczą. Zastanawiasz się, jakie funkcje powinien posiadać dobry system do fakturowania? Sprawdź nasz poradnik, a wszystkiego się dowiesz!

Zadbaj o aktualne oprogramowanie

Zacznijmy od podstaw – funkcjonalny program do wystawiania faktur powinien być przede wszystkim zgodny z obowiązującymi przepisami prawa. Korzystasz z nieaktualizowanego systemu, który pamięta jeszcze czasy, kiedy przedsiębiorcy niebędący płatnikami VAT wystawiali rachunki, a nie faktury? A może Twoje dokumenty nie zawierają ważnych informacji? Uważaj, bo przestarzałe programy mogą wprowadzić Cię w błąd i generować dokumenty, które zakwestionują nie tylko kontrahenci, ale również urząd skarbowy oraz inne instytucje kontrolne. Jeśli chcesz, żeby Twoja działalność gospodarcza rozwijała się dynamicznie i bez żadnych przeszkód, zainwestuj w aktualny program do faktur 2018.

Jakie funkcje powinien posiadać program do wystawiania faktur?

Na polskim rynku istnieje wiele systemów do fakturowania – umożliwiają one nie tylko generowanie faktur, faktur pro forma, korekt czy not korygujących, ale pozwalają również na tworzenie przejrzystych statystyk, wysyłanie dokumentów mailem do kontrahentów, a także drukowanie faktur. To podstawowe kryteria, które powinien spełnić każdy system do fakturowania. Dużo współczesnych firm ma jednak o wiele większe wymagania i potrzebuje wielofunkcyjnego programu, który pozwoli na sprawną obsługę np. sklepu internetowego. W takiej sytuacji przyda się intuicyjny program do fakturowania z magazynem, który pozwala na szybkie skontrolowanie stanów magazynowych i tym samym usprawnia pracę całej firmy. Ważne, żeby program był wyposażony w moduł kartoteki zakupów, który umożliwia wprowadzanie do systemu dokumentów potwierdzających zakup towarów. Bardzo istotną funkcją jest także moduł pozwalający na kompletowanie zamówień składających się z kilku produktów. Program do faktur z magazynem, który posiada omówione wyżej możliwości, jest podstawowym narzędziem przydatnym w każdym sklepie internetowym lub innej firmie zajmującej się handlem.

Moduły dodatkowe

Nowoczesny program do wystawiania faktur powinien także być wyposażony w możliwość pobierania danych kontrahentów na podstawie numeru NIP – to bardzo przydatna funkcja, która zdecydowanie upraszcza codzienną pracę. Wielu przedsiębiorców potrzebuje też funkcji pozwalających na definiowanie własnych szablonów dokumentów – np. w przypadku faktur wystawianych w obcych walutach. Przydatna okazuje się ponadto możliwość pracy wielostanowiskowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here