Czasami ma się ochotę na literaturę może nie najwyższych lotów, gdzie kunszt słowa nie jest dopracowany w stu procentach, ale to co czytane – zwyczajnie bawi i stanowi doskonałą rozrywkę. Czy w końcu nie o to chodzi, aby zapewnić sobie chwilę relaksu po trudach dnia codziennego? Doskonałą ku temu okazją jest kwadrans lub trochę dłużej, z książką z nurtu literatury erotycznej. Ostatnimi czasy to właśnie takie pozycje okupują listy bestsellerów. Może zatem warto dać im szansę i poznać najbardziej gorące tytuły?

Książki erotyczne dla pań

Panowie od zawsze mają czasopisma poświęcone erotyce, które dumnie prężą okładki w kioskach i stoiskach z prasą. Jakoś nikt wcześniej nie pomyślał, aby dostarczyć tego typu rozrywkę kobietom. Oczywiście już w latach 90-tych szalenie popularne były harlequiny, jednak z literaturą nie maiły one zbyt wiele wspólnego. Broszurowe, wręcz kieszonkowe wydania, czytało się w dwie, trzy godziny, zatem nawet jeżeli główni bohaterowie i ich miłosne losy mocno przypadły do gustu, szybo trzeba się było z nimi rozstać. Współcześnie, jest więcej książek z nurtu literatury erotycznej, w których nie kończy się na pierwszym tomie. Doskonałym przykładem jest tutaj EL.James i jej trylogia „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, która doczekała się nie tylko ekranizacji, ale też kontynuacji, w której autorka opisuje przeżycia tym razem widziane oczami bohatera męskiego. Dla fanek – fascynująca historia.

Dlaczego kochamy książki erotyczne?

Dlaczego kobiety kochają książki erotyczne? Trudno odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie, być może próbował tego już niejeden socjolog. Zjawisko fascynacji tego typu literaturą trwa już od kilku lat. Każda księgarnia wysyłkowa, która chce odnieść sukces sprzedażowy, powinna jak najszybciej wprowadzić tego typu tytuły do swojej oferty. A o gorące nowości jak najszybciej uzupełnić swoje magazyny. Kobiety zdecydowanie częściej kupują tego typu książki niż tak popularne od zawsze poradniki. Pozwalają im one odpłynąć myślami, zrelaksować się i rozluźnić, być może trochę też pofantazjować. Kto nie potrzebuje w swoim życiu płomiennej miłości, pozwalającej przenosić góry? Poza fascynacjami erotycznymi głównych bohaterów, bardzo często pojawia się tam też wątek miłości i zaangażowania. Właśnie taką literaturę lubią kobiety.

Czy warto kupować książki z nurtu literatury erotycznej?

Oczywiście, że warto. Literatura nie zawsze musi zmuszać do głębokich refleksji czy prowadzić do przewartościowania świata. Oczywiście, taka też jest jej rola, jednak książki to też po prostu wspaniała rozrywka. Czasami warto zatem odłożyć na chwilę klasyki na rzecz czegoś lżejszego ale bardziej frapującego. Czegoś, przy czym trudno zasnąć do późnych godzin nocnych, bo każda kolejna kartka tak wciąga, że książki zwyczajnie nie da się odłożyć na półkę. Jeżeli ktoś dawno nie miał tego typu doświadczeń z literaturą – zdecydowanie powinien spojrzeć co w swojej ofercie ma księgarnia wysyłkowa w kategorii romanse i książki erotyczne. Niejedna zarwana noc z książką będzie gwarantowana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here