Zabawki wodne ogrodowe dla dzieci – co jest niezbędne podczas letnich kąpieli?

0
jaką zabawkę wodną ogrodową kupić dziecku?

Kiedy za oknem temperatura wzrasta i pojawiają się pierwsze promienie słoneczne, każdy maluch chce spędzać swój wolny czas w ogrodzie. Aby umilić mu ten czas, warto zainwestować w zabawki wodne ogrodowe. Na rynku jest ich cała masa, mimo że nie są aż tak bardzo popularne, przynoszą wiele zabawy i frajdy dzieciakom.

Zabawki wodne dla dzieci – które warto wybrać?

Każdy maluch uwielbia pluskać się w przydomowym basenie, aby zapewnić mu 100% bezpieczeństwo należy zaopatrzyć do w rękawki dmuchane oraz nie można zapomnieć o kremie z filtrem. Tylko odpowiednio przygotowany maluch, może beztrosko bawić się pod okiem rodzica.

Aby dodatkowo uatrakcyjnić mu tą zabawę, należy zakupić dmuchane zabawki do wody, najpopularniejsze są dmuchane koła, materace i kaczki. Obowiązkowym dodatkiem podczas kąpieli w basenie jest również piłka plażowa, którą można się bawić na różne sposoby.

Zabawkowe strzykawki na wodę lub pistolety na wodę są rodzajem zabawek, które są bardzo często wybierane przez małych chłopców. Maluchy uwielbiają oblewać się wodą. Jest to dla nich niesamowita rozrywka, zwłaszcza jak bawią się z rodzeństwem.

Zabawki wodne ogrodowe dla dzieci

Zabawki wodne ogrodowe dla najmłodszych

Zabawki wodne ogrodowe nie są dedykowane wyłącznie starszym dzieciom, młodsze również mogą z nich korzystać. Najlepszym wyborem dla maluchów są stoliki oraz maty wodne.

Maty wodne służą do pisania oraz rysowania. W upalny dzień można je podłączyć do węża ogrodowego i będą wtedy również świetną ochłodą. Z takiej maty dzieci mogą korzystać na dwa sposoby, albo leżakować na świeżym powietrzu, jeśli odłączymy dopływ wody. Druga opcja to wykorzystanie takiej maty do mgiełki wodnej. Każda mata ma okrągły kształt i dziurki, jeżeli podłączymy ją do wody, przez dziurki będzie wydobywać się chłodząca mgiełka.

Stolik wodny jest dedykowany dla dzieci do 3 roku życia. Występuje w różnorodnych kształtach, kolorach i designie. Jego możliwości i funkcjonalność zależą od modelu, który wybierzemy. Na rynku stoliki wodne dostępne są w połączeniu z innymi zabawkami ogrodowymi, takimi jak: piaskownica, basen oraz fontanna wodna.

Przeczytaj też: http://www.eduforum.pl/samochody-akumulator-dla-dzieci-wybrac-pierwszy-pojazd/

Kursy pedagogiczne

0
Kursy pedagogiczne

Kursy pedagogiczne to dobra opcja dla osób, które chciałyby znaleźć pracę w szeroko pojętym zawodzie pedagoga. Kursy te od lat cieszą się popularnością zwłaszcza wśród młodych ludzi. Kursy pedagogiczne kierowane są do wszystkich osób, które chcą prowadzić działalność edukacyjną, pragną zdobyć określone uprawnienia pedagogiczne, zamierzają pracować w różnego rodzaju placówkach oświatowych, a także przede wszystkim pragną zdobyć, aktualizować, doskonalić, a także wzbogacać już posiadaną wiedzę w zakresie nauk pedagogicznych.

Kursy pedagogiczne pozwalają bowiem poszerzyć posiadane umiejętności zawodowe oraz uzyskać kwalifikacje zwiększające szanse uzyskania zatrudnienia. Skierowane są również do osób, które planują zmianę profilu zatrudnienia, czyli chcą się przekwalifikować. Kursy te kierowane są też do obecnych lub przyszłych nauczycieli, którym brakuje określonego przygotowania pedagogicznego, ale nie tylko. Kursy pedagogiczne mogą także zainteresować psychologów, socjologów, pracowników socjalnych i innych osób, pragnących uzupełnić swoje kwalifikacje o przygotowanie, w tym rodziców, którzy chcą w ten sposób podnieść swoje kompetencje. Kursy pedagogiczne niosą w sobie wiele potrzebnej, życiowej wiedzy, która przyda się każdemu człowiekowi. Nic zatem dziwnego, że cieszą się niesłabnącą z roku na rok popularnością.

Jak powinien wyglądać kurs pedagogiczny? Kursy takie obejmują głównie zagadnienia z zakresu pedagogiki, psychologii, metodyki oraz umiejętności dydaktycznych. Zagadnienia te ułatwiają rozumienie procesów rozwoju, socjalizacji, wychowania, nauczania i uczenia się. Zajęcia powinny być prowadzone metodami aktywizującymi, które pozwolą na nabycie umiejętności przydatnych w prowadzeniu zajęć w związku z praktyczną nauką zawodu pedagoga. Warto też wspomnieć, że kursy pedagogiczne nierzadko odbywają się na odległość, np metodą e – learningu. Jak to wygląda? Kursy w systemie kształcenia na odległość odbywają się bez bezpośredniego kontaktu nauczyciela i ucznia, za to z zastosowaniem najnowocześniejszych dostępnych technologii, takich jak Internetu, komunikatorów, e-maili, poczty głosowej czy zwykłej poczty. Oczywiście takie korzystanie z kursów pedagogicznych również zdarza się często i jest świetną alternatywą dla osób, które z jakichś powodów nie mogą brać udziału w standardowym, klasycznym wydaniu kursów pedagogicznych.

Wybierając ofertę kursu pedagogicznego, powinniśmy zwrócić uwagę, czy będzie on realizowany zgodnie z wytycznymi ministerstwa. Każdy organizator kursu z pewnością przedstawi odpowiednie dokumenty, określone Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli. Oprócz tego sprawdźmy, jaki jest program kursu, kadra, jego cele, warunki zaliczenia, długość trwania, wymagania stawiane rekrutującym, oraz związane z kursem opłaty. Mając te wszystkie informacje, możemy z powodzeniem wybrać organizatora naszego kursu pedagogicznego i zacząć realizować się w tej dziedzinie. Powodzenia!

Zdobywamy więcej miejsca w pokoju

0
Zdobywamy więcej miejsca w pokoju

Każdy z nas chce w domu stworzyć sobie takie warunki, które zapewnią mu komfort oraz prawdziwą swobodę. Staramy się dobierać takie meble, które są nie tylko piękne, ale również funkcjonalne. Każdy ma nieco inne możliwości, jednak zawsze możemy stworzyć sobie w naszych domach przestrzeń, która pozwoli nam czuć się w nich bardzo wygodnie.

Antresola – element praktyczny i budzący sympatię

Czasami nie wiemy, na co się zdecydować. Kiedy urządzamy swoje pierwsze mieszkanie, zazwyczaj towarzyszy temu pewna miara podekscytowania. Chcemy, aby wszystko się ze sobą dobrze komponowało. Być może właśnie wybudowaliśmy dom i urządzamy go od podstaw. Jeśli możemy przeznaczyć na to sporo pieniędzy, z pewnością szukamy przede wszystkim wysokiej jakości. Czasami jednak musimy urządzić swoje mieszkanie tak, aby każdy domownik miał w nim swoje miejsce. Nawet jeśli metraż takiego mieszkania jest niewielki, możemy poszukać sprytnych rozwiązań, które sprawią, że nasze mieszkanie nabierze zupełnie wyjątkowego charakteru.

Jednym z dobrych pomysłów są łóżka piętrowe na antresoli. To nie tylko fantastyczne rozwiązanie dla dzieci, ale również dla dorosłych, którzy chcieliby mieć odrobinę intymności oraz spać bardzo wygodnie. Na takiej antresoli możemy ułożyć bardzo dobre materace, które zapewnią nam komfort snu na najwyższym poziomie. Trzeba przyznać, że zwykle antresole budowane są dla dzieci, bo to dla nich wielka frajda.

Dzieci zwykle lubią spać wysoko, dlatego to praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli mieszkają w pokoju ze swoim rodzeństwem. Dzięki temu nie zabieramy miejsca na łóżko, ale możemy przeznaczyć je na strefę nauki i zabawy. To szczególnie sprawdzi się w małych pokojach, ale wysokich, w których potencjał pomieszczenia pozwala na wybudowanie antresoli. Najlepsza jest oczywiście drewniana, ponieważ to materiał, który długo pozostanie w świetnym stanie.

Mądre zaplanowanie przestrzeni

Jeżeli interesują nas łóżka piętrowe na antresoli, z pewnością będziemy zadowoleni z tego rozwiązania. To również wysoki poziom estetyki, ponieważ pościel nie jest widoczna i nie rodzi to z rana konieczności sprzątania, a pokój będzie wyglądał na uporządkowany. Te ciekawe, designerskie rozwiązania sprawiają, że czujemy się świetnie w swoim domu. Do antresoli dobrze jest wykonać bezpieczne schody z poręczą. Jest to szczególnie ważne, jeżeli ma ona być w pokoju dziecięcym.

Kiedy dziecko chodzi już do szkoły to dobrze jest zorganizować mu strefę nauki tuż przy oknie. Postawienie biurka i ergonomicznego krzesła w miejscu, w którym jest wiele światła jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Dzieciom będzie łatwiej utrzymać porządek w swoim pokoju, jeżeli wszystko będzie ustawione dosyć funkcjonalnie, a każda rzecz będzie miała swoje miejsce. Warto pamiętać o tym, aby podczas zakupów i urządzania pokoju stawiać na jakość. Nawet jeśli musimy za nią zapłacić nieco więcej to z pewnością jest to rozwiązanie na długie lata. W przypadku rzeczy tanich, nie zawsze mamy gwarancję, że będą solidne i nas nie rozczarują.

Więcej informacji znaleźć można na https://lozka.net.pl/pol_m_Lozka-drewniane_Lozka-pietrowe_Lozka-pietrowe-na-antresoli-247.html

Czy warto zamontować okna przesuwne?

0
Czy warto zamontować okna przesuwne

Jednym z najważniejszych elementów każdego mieszkania i domu jest stolarka okienna. Bogaty wachlarz dostępnych rozwiązań gwarantuje możliwość wyboru okien idealnych. Jednym z nowoczesnych rozwiązań, które warto wziąć pod uwagę są okna przesuwne.

Robotyzacja i automatyzacja w procesie spawania

0
Robotyzacja i automatyzacja w procesie spawania

Wśród podstawowych zalet wciąż postępującego procesu robotyzacji przemysłu wymienia się poprawę niezawodności i wydajności produkcji, a także powtarzalność i brak ograniczeń w pracy maszyny. Z kolei najlepszym dowodem na znaczenie tego zjawiska jest fakt, że obecnie na rynku znajdziemy już ponad dwa miliony pracujących robotów przemysłowych.

Jak bezboleśnie przejść proces redesignu strony internetowej?

0
Jak bezboleśnie przejść proces redesignu strony internetowej?

Twoja strona, jeszcze kilka lat temu zaprojektowana zgodnie z najnowszymi trendami, przestała w stu procentach spełniać swoje zadanie? Projekt wygląda na przestarzały, a sprzedaż maleje?  Jeśli odpowiedziałeś sobie na któreś z powyższych pytań twierdząco oznacza to, że twoja strona koniecznie potrzebuje odświeżenia. W tym przypadku stwierdzenie „jeśli coś nie jest zepsute, nie naprawiaj tego” nie działa! Przeprojektowanie strony internetowej to ciężkie zadanie, niezależnie od wymiaru organizacji, zwłaszcza jeśli chcesz zrobić to poprawnie. Jak bezboleśnie przejść proces redesignu strony internetowej? Kilka wskazówek w poniższym artykule.

Przeanalizuj swoją witrynę

Zanim cokolwiek zaczniesz sprecyzuj to, co chcesz osiągnąć. Wylistuj cele, które powinna spełniać twoja odświeżona witryna, aby wiedzieć na czym najmocniej skupić uwagę. Pamiętaj, że odświeżenie witryny to nie tylko zmiana jej wyglądu, ale też poprawa sposobu działania, w szczególności, jeśli masz problemy z malejącą sprzedażą. Kolejny krok to krytyczne spojrzenie na własny projekt i porównanie go do konkurencji, skoro rozważasz redesign oznacza to, że coś w obecnej stronie jest nie tak. Zidentyfikuj konkretny problem, sprawdź co obecnie jest w trendzie i można wdrożyć na stronę, a co trzeba stworzyć od podstaw. Zwróć uwagę na rzeczy, które działają lub przyjęły się wśród klientów, tworząc twoją markę rozpoznawalną jak np. kolory, fonty czy logotyp. Nie musisz zmieniać wszystkiego, to zatraci autentyczność twojej firmy, dlatego zachowaj w tej kwestii zdrowy rozsądek.

Zaplanuj optymalizację SEO

Prawidłowo przeprowadzony proces redesignu nie powinien mieć większego wpływu na twoje obecne SEO. Dla całkowitej pewności, że wszystko pójdzie jak z płatka zrób wpis swojej bieżącej witryny i sprawdź obecne rankingi, zindeksuj bieżącą witrynę, aby móc dopasować nową witrynę do starej. Staraj się zachować część ogólnej architektury istniejącej już strony, by nie wpłynąć na jej pozycję w wyszukiwarkach i nie wprawiać w zakłopotanie regularnie odwiedzających ją użytkowników. Nie chcąc pozbywać się dobrze prosperujących stron wykonaj odpowiednie przekierowania 301 między starymi a nowymi adresami. To ważna czynność, ponieważ niewdrożenie przekierowań jest w stanie mocno obniżyć ruch na stronie.

Postaw się na miejscu użytkownika

Jednym z najważniejszych kroków na liście przeprojektowania strony internetowej jest podążanie śladami użytkowników. Jedyną receptą na udany redesign jest zrozumienie czego odbiorcy poszukują na twojej stronie i jak najszybciej mogą to znaleźć. Pamiętaj, że odbiorcy bardziej reagują na mocne efekty, dlatego warto podkreślić niektóre elementy obrazami, call to action czy mocniejszymi kolorami Skupienie się na tym aspekcie pozwoli
ci odnowić swoją stronę tak, by ponownie móc generować upragnione wyniki.

Prawidłowe wykonanie procesu przeprojektowania witryny powinno odbyć się bezboleśnie, gdy skupisz się na danych, obecnych trendach i wiedzy o działaniach konkurencji. Pamiętaj, że samo wdrożenie nowej-starej strony nie kończy etapu redesignu, tylko obserwacja wyników da ci pełen obraz wykonanych czynności.

Materiał powstał przy współpracy z Software House Smartbees  który specjalizuję się m.in. w re-designie stron i sklepów internetowych.

Szkolenia IATF 16949:2016

0
Szkolenia IATF 16949:2016

Szkolenie IATF 16949:2016 to szkolenie pozwalające na uzyskanie kwalifikacji niezbędnych do funkcjonowania w roli auditora norm ISO. Warto uzyskać takie dodatkowe kwalifikacje potwierdzone certyfikatem, aby następnie współpracować z firmami wdrażającymi te normy na swoim podwórku.

Bio kominki – nowoczesne podejście do tworzenia komfortu

0
Bio kominki - nowoczesne podejście do tworzenia komfortu

Większość ludzi żyje w podświadomym pragnieniu żaru ognia, którego płomień ogrzewa, otula ospałym szczęściem. Komfort w domu jest nierozerwalnie związany z obecnością w nim kominka. W domach, mieszkaniach, gdzie zainstalowany jest sprzęt klimatyczny, praktyczna strona problemu jest na ostatnim miejscu. Są ciepłe i bez kominka. Właściciele zwracają większą uwagę na dekorację, estetykę i emocjonalny element wnętrza.

Dlaczego warto wybrać bio kominek?

Jeśli ktoś zdecyduje się stworzyć atmosferę komfortu w swoim salonie, sypialni, biurze, powinien wybrać bio kominki. Będą one bezpiecznym, wygodnym w użyciu produktem, doskonałą dekoracją domu. I jest przyjemnie, siedząc w fotelu, przy mobilnym kominku eko ciesząc się jego dyskretnym ciepłem i grą ognia. Trend w kierunku włączenia kominków eko do wnętrza miejsca pracy jest bardziej stabilny. Ogień jest symbolem życzliwości i lokalizacji, dlatego przy dekorowaniu biur i sal konferencyjnych tak ważne jest ozdabianie ich elementami, które emitują płomień i ciepło.

Bio kominki – nowoczesne podejście do tworzenia komfortu

Nowy rodzaj kominków przyciągnął już uwagę projektantów, którzy aranżując wnętrza chętnie wprowadzają do nich bio kominki. Technologiczny i nowoczesny produkt jest w stanie ożywić pokój i stać się jego ozdobą. Można kupić tanie biopaliwo i wybrać odpowiedni do swojego domu czy biura kominek eko, którego design zadowoli gusta zwolenników zarówno high-tech i fanów klasyki. Bio kominek w salonie będzie miejscem, które zgromadzi całą rodzinę, przyjaciół i gości. Taki kominek emituje ciepło i jest całkowicie bezpieczny, ponieważ ogień w domu jest zamknięty rozgrzanym szkłem ochronnym.

W domu ogień na żywo jest możliwy do uzyskania dzięki wykorzystaniu ekologicznego paliwa – bioetanolu. Po spaleniu uwalniana jest tylko woda i dwutlenek węgla. Instalacja bio kominka to gwarancja nieobecności w domu palących się i szkodliwych substancji, które są możliwe nawet przy prawidłowym działaniu konwencjonalnych kominków z kominem.

Rodzaje bio kominków: różnorodne rozwiązania dla każdego wnętrza

Cena biokominków do mieszkania zależy od cech projektu, cech stylu i materiałów użytych w produkcji. Wolnostojące przeszklone kominki eko dostępne są w cenie od 350 do 1320 złotych. Kominki w kształcie misy – 290 do 410 złotych. Niskie wolnostojące bio kominki około 300 złotych, wysokie w granicach 800 złotych. Wiszące od 300-1600 złotych a kominki portalowe od 970 – 2400 złotych.

Klasyczne kominki są podobne do zwykłych. Najczęściej są to bio kominki ścienne z wystającym portalem i wewnętrzną niszą tzn. blokiem paliwowym. Nowoczesne bio kominki łączą funkcjonalność, bezpieczeństwo i oryginalne rozwiązania. Sklepy posiadają w ofercie kominki eko, modele ze szkła, ze stali nierdzewnej, czyli materiałów, które zapewniają bezpieczeństwo i trwałość.

Efektowne kominki eko

Urządzając mieszkanie warto zwrócić uwagę na kominek eko wykonany z dwóch szyb, pośród których umieszczony jest pojemnik z ogniem. Jest to trwała, wyjątkowa i niezwykle efektowna konstrukcja, która swoim pięknym designem przyciąga wzrok i budzi podziw. Takie modele produkowane są z blachy malowanej proszkowo, w wielu ciekawych kolorach, pięknie wyglądają zarówno modele czarne i jasne. Ponadto zastosowane przeszklenie zwiększa bezpieczne użytkowanie bio kominka.

Ciekawym rozwiązaniem jest bio kominek w kształcie misy, który posiada niewielki rozmiary i może stanowić niezwykłą dekorację stołu w salonie a nawet w jadalni lub dużej kuchni. Jest to również dobre rozwiązanie designerskie, które sprawdzi się na balkonie i werandzie.

Do produkcji kominków eko wykorzystywane jest szkło, fornir, stal szlifowana, stal malowana proszkowo. Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej opcji do salonu – sypialni lub biura, jest sposób instalacji kominka. Można kupić bio kominek: na stół, wyspę, podłogowy, wbudowany lub ścienny. Popularny wśród zwykłych nabywców i projektantów jest mobilny dwustronny bio kominek. Jest to genialne urządzenie, które z łatwością mieści się w każdym wnętrzu, a ze względu na jego rozmiar i wagę można go przenosić.

Zalety kominka eko

Kominek eko da nieporównywalną przyjemność wszystkim. Możliwość cieszenia się otwartym ogniem jest absolutnie bezpieczna. Biopaliwa nie palą się podczas spalania, nie emitują żadnych szkodliwych gazów. Połączenie bezpieczeństwa i piękna to kolejna zaleta bio kominka, co czyni go doskonałym wyborem dla każdego wnętrza. Nawet, jeśli kominek przypadkowo się przewróci biopaliwo i tak nie zostanie rozlane dzięki pochłaniającym wkładkom.

Bio kominek nie zużywa energii. Wręcz przeciwnie, wytwarza energię w kontrolowanej formie. Nie potrzebuje elektryczności ani baterii do działania.  Kominek na biopaliwo zapewnia niespotykaną dynamikę wnętrza. Migoczące płomienie, promienie oscylującego ognia czynią pokój bardziej interesującym i tajemniczym. Nawet wyłączony bio kominek kryje w sobie prototyp płonącego ognia i przekształca pokój.

Trudno jest opisać piękno ognia, łatwiej wyrazić werbalnie uczucia, które pojawiają się w domu z bio kominkiem. Zbiera wokół siebie krewnych i przyjaciół, co ostatecznie staje się ulubioną tradycją rodzinną. Pomaga się zrelaksować i naładować pozytywnymi emocjami, które czasem stają się deficytowe w szybkim życiu.

Wyjątkowość kominków biopaliwowych polega również na tym, że można je stosować nie tylko w pomieszczeniach, ale także na zewnątrz. Nie wymaga to żadnych akcesoriów montażowych. Można stworzyć oryginalną kompozycję wokół kominka. Kominek eko jest uniwersalnym elementem projektowania krajobrazu lub wnętrza. W razie potrzeby kominek jest dość łatwy do wprowadzenia do domu i urozmaicenia wnętrza. (Dobre ekokominki znajdziesz tutaj: https://kominki.ratur.com.pl/94-biokominki-)

Dobry prawnik – dlaczego warto współpracować ze specjalistą?

0
Dobry prawnik – dlaczego warto współpracować ze specjalistą?

Problemów z prawem nie można ignorować. Jeśli już wpadniemy w kłopoty, to lepiej nie działać na własną rękę, tylko zwrócić się o pomoc do specjalisty. Dobry prawnik jest na wagę złota, a dłuższa współpraca pozwoli zapobiec ewentualnym problemom. Jak szukać więc specjalisty?

Polacy wciąż niechętni do prawników

Obsługa prawna w naszym kraju nie cieszy się jeszcze takim zainteresowaniem, jak chociażby za naszą zachodnią granicą. W naszym kraju wciąż panują stereotypy, które określają tę grupę społeczną jako zamkniętą, a świadczone przez nich usługi za bardzo kosztowne. Taki stan rzeczy to efekt przeszłości. Dawniej bowiem prawnicy byli grupą zamkniętą i dostęp do niej był mocno ograniczony. Późniejsze zmiany w prawie i zaczęły zmieniać postrzeganie tego zawodu. Liczba prawników z roku na rok wzrasta, jednak do innych krajów europejskich wciąż nam brakuje. W Niemczech własnego lub rodzinnego prawnika posiada aż 65% obywateli. U nas jest to zaledwie jeden procent. Nic więc dziwnego, że mało który przedsiębiorca, który stawia pierwsze kroki w biznesie, myśli o nawiązaniu współpracy z kancelarią. Taką postawę często argumentują brakiem funduszy i wysokimi kosztami takiej pomocy. Małym przedsiębiorcom wydaje się, że działanie w oparciu o wzajemne zaufanie jest gwarantem udanej wymiany handlowej. Tymczasem często zapominamy o możliwości wystąpienia konfliktu lub nieczystych zagrywek mających na celu osłabienie pozycji w branży i prowadzące do upadku biznesu. Posiadanie prawnika może nas przed takimi sytuacjami ochronić.

Dobry prawnik – co go wyróżnia?

W Polsce w 2015 roku funkcjonowało blisko 14 tys. adwokatów i 7 tysięcy aplikantów. Ze znalezieniem kancelarii nie będziemy więc mieli żadnych problemów. Najważniejsze jest to, by nawiązać współpracę z prawnikiem, który dobrze zna twoją branżę. Dlatego zwróćmy uwagę w jakich dziedzinach prawa specjalizuje się dana kancelaria. Dobra znajomość połączona z dużą liczbą prowadzonych spraw będzie dla nas dobrym wyznacznikiem. Dobry prawnik będzie z tobą rozmawiał na stopie partnerskiej. W ten sposób znacznie łatwiej się porozumiecie. Nie jest to także drogie rozwiązanie. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać rozliczenie godzinowe lub ryczałt za obsługę prawną. Dzięki temu nie nadwyrężymy naszego budżetu, a będziemy mogli liczyć na fachową pomoc. Jednak dobry prawnik nie tylko będzie nam pomagał, gdy będziemy mieć kłopoty. Pomoże nam również uregulować wszelkie kwestie, by zapobiec pojawianiu się takich sytuacji w przyszłości. Sprawdź tutaj ofertę jednej z kancelarii http://www.kancelaria-ciesielski.pl/. Taka pomoc polega chociażby na sporządzaniu umów z kontrahentami, czy wdrażaniu przepisów o ochronie danych osobowych w firmie.

Czy można wyjść z pętli zadłużenia chwilówkami?

0
Czy można wyjść z pętli zadłużenia chwilówkami?

Chwilówki są bardzo wygodnymi w niektórych sytuacjach produktami finansowymi. Ich główne motto, to „szybka decyzja, szybka spłata”. O ile z otrzymaniem chwilówki online w ciągu 15 minut od złożenia wniosku przez internet faktycznie nie ma problemów, o tyle pojawiają się one w przypadku spłaty. Często bywa, że spłata chwilówek nie jest taka szybka, jak powinna być w założeniu.

Jak wpada się w pętlę zadłużenia

Zaczyna się oczywiście niewinnie – potrzebujemy zastrzyku gotówki, dosłownie kilkaset złotych, bo do wypłaty jeszcze tydzień, a musimy szybko zrealizować jakiś wydatek. Nie zawsze chwilówki bierze się na głupstwa, takie jak wycieczka czy nowy telewizor. Często biorą je osoby, które zmusiła sytuacja – na przykład emeryci, którym nie wystarcza na leki, rodzice, którzy muszą kupić dzieciom podręczniki do szkoły. Biorąc chwilówkę cieszymy się, bo dostajemy ją po kilkunastu minutach, i to bez wychodzenia z domu. Na chwilę obecną liczy się tylko możliwość szybkiego otrzymania zastrzyku gotówki, dlatego pożyczkobiorcy często nie czytają umów i zapisów drobnym druczkiem.

Otrzeźwienie przychodzi dopiero z czasem – okazuje się, że w określonym terminie trzeba zapłacić nawet kilkadziesiąt złotych więcej, niż się pożyczyło, a każdy dzień zwłoki to dodatkowe złotówki doliczane do spłaty! Wystarczy kilka dni obsuwu spowodowanego na przykład opóźnieniem w wypłacie, by kwota długu wraz z odsetkami stała się o 10-15% wyższa niż pożyczona. Trudno jest tę kwotę powiększoną o odsetki spłacić z jednej pensji czy emerytury. W końcu kolejny miesiąc to kolejne wydatki, wcale nie mniejsze niż w poprzednim miesiącu. Tak więc pożyczkobiorca decyduje się spłacić tylko część raty, lub odkłada jej spłatę aż do uzbierania potrzebnej kwoty. Finalnie kwota jest już tak duża, że nie można jej spłaty odkładać w nieskończoność, więc bierze nową pożyczkę – taką, by wystarczyła na pokrycie tamtej. To właśnie spirala długu, w którą wchodzi się będąc w desperacji, lub przez brak rozsądnego myślenia i gospodarowania środkami.

Czy można wyjść z pętli długów?

Warunkiem wyjścia z tego impasu jest wcześniejsza spłata produktów pozabankowych, zarówno tych ratalnych, jak i spłata chwilówek, która powinna być jednorazowa. Zaciąganie kolejnej chwilówki, by szybko spłacić tę pierwszą, to nie najlepszy, a właściwie – zupełnie fatalny pomysł, który sprawia, że odsetki tylko kumulują się. Dużo lepsza będzie konsolidacja chwilówek z firmą www.splatachwilowek.pl. To firma oferująca jedną większą pożyczkę, umożliwiającą spłatę dotychczasowych zobowiązań „hurtem”. Oczywiście od tej pożyczki również naliczony będzie procent, i ustalony zostanie harmonogram spłat ratalnych. Jednak takie rozwiązanie sprawia, że ów procent może być dużo niższy, a raty rozłożone na dłużej i w korzystniejszy sposób.

Kredyt oddłużeniowy nie jest oczywiście całkowicie darmowy. Nie jest to produkt finansowy stworzony w celu ratowania bezmyślnie zadłużonych pożyczkobiorców. Owszem, może im pomóc, jednak jego celem również jest zarabianie przez pożyczanie. Konsolidacja chwilówek dla zadłużonych ma jednak tę kolosalną zaletę, że pozwala sobie uświadomić, jak wiele długów zaciągnęliśmy, i jak długo będą one na nas ciążyć, jeśli dotychczas sobie tego nie podsumowaliśmy. Pozwala ustalić dogodny sposób spłacania rat o ustalonej wysokości. Przez to dłużnik nie boi się, że z miesiąca na miesiąc musi płacić coraz więcej. Wcześniejsza spłata pożyczek to dla niego sposób na wyjście na prostą i w przyszłości rozsądniejsze gospodarowanie swoimi zasobami finansowymi. Wyjście z pętli chwilówek jest możliwe, gdy się weźmie kredyt konsolidacyjny – pod jednym warunkiem. Trzeba spłacać regularnie raty o ustalonej, wygodniejszej dla dłużnika wysokości, bez ociągania się i prób wykorzystania swojej nowej, lepszej sytuacji finansowej, by żyć ponad stan.

W banku uzyskanie kredytu konsolidacyjnego może być nieco trudniejsze ze względu na szereg formalności. Co więcej, banki do udzielenia takiego kredytu wymagają zwykle nieskazitelnej historii kredytowej, co może być trudne zważywszy na okoliczności dłużnika. Jednak konsolidacja kredytów oferowana jest też przez firmy pożyczkowe, i tam właśnie warto się zwrócić, chcąc pomóc sobie lub komuś ze swojej rodziny wyjść z pętli długów. Bardzo łatwo jest w nią wpaść w dzisiejszym bardzo konsumpcyjnym świecie. Dlatego każdy człowiek powinien poświęcać więcej uwagi swoim finansom – robić wszystko, by więcej zarabiać i oszczędzać, zamiast wydawać ponad stan. A z produktów bankowych korzystać, gdy jest to naprawdę konieczne i korzystne.

ZOBACZ TEŻ