Najpiękniejsze polskie kolędy bożonarodzeniowe, których nie może zabraknąć podczas świąt

0
najpiękniejsze kolędy

Okres świąteczny to czas przygotowywań, dekorowania domu, gotowania potraw i pieczenia ciast. W tych szczególnych dniach rodzina zbliża się do siebie i wspólnie przygotowuje się do narodzin Jezusa. Świąteczny klimat to jednak nie tylko przygotowania. To również najpiękniejsze polskie kolędy. Te wspaniałe melodie wzbogacają klimat świąteczny o magiczną aurę.

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/najpiekniejsze-polskie-koledy/

Rozbrzmiewająca magia w naszych domach 

Każdy dom posiada swoją tradycję. Nie jest powiedziane, że w każdym domu słychać te same kolędy. Niektórzy są zwolennikami tradycyjnych kolęd i nie wyobrażają sobie innej opcji niż słuchanie ich w okresie świątecznym. Dla innych świetnym rozwiązaniem jest słuchanie nowoczesnych aranżacji kolęd. To nie ma żadnego znaczenia, kolędy w każdej formie wprowadzą do domu nutkę magii i radosnego klimatu. 

Najpiękniejsze polskie kolędy

Do najpiękniejszych polskich kolęd należą: 

 • Wśród nocnej ciszy
 • Gdy śliczna Panna
 • Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły
 • Do szopy, hej pasterze…
 • Dzisiaj w Betlejem
 • Jezus malusieńki
 • Cicha noc
 • Nie było miejsca dla Ciebie
 • Mizerna cicha, stajenka licha
 • Mędrcy świata

Wyjątkowy klimat niech objawi się także w ozdobach i ubraniu!

Najważniejszą dekoracją podczas świąt jest bez wątpienia choinka oraz perfekcyjnie zastawiony stół. A co z drobnymi dekoracjami? Często nie mamy na nie czasu i decydujemy się na gotowe dekoracje kupione w sklepie. Kiedy natomiast zrobimy je własnoręcznie będą pięknym elementem wystroju naszego domu, a goście z pewnością będą nimi zachwyceni. 

Jaki jest okres wypowiedzenia umów terminowych?

0
okres wypowiedzenia - od czego jest uzależniony?

Bez znaczenia, jaki rodzaj umowy o pracę podpiszemy z pracodawcą, okres wypowiedzenia jest ściśle określony w Kodeksie Pracy. Zwykle zaczynamy się tym tematem interesować, gdy chcemy złożyć wypowiedzenie umowy. Jak to jest z tym wyliczaniem okresu wypowiedzenia?

Okresy wypowiedzenia umowy

Okres wypowiedzenia jest ściśle określony w Kodeksie Pracy. Głównym czynnikiem decydującym o jego długości jest staż pracy pracownika oraz od rodzaju umowy o pracę. Inny okres wypowiedzenia jest w przypadku umowy o pracę na czas określony, a inny w przypadku umowy o pracę na czas nieokreślony. Nie jest prawdą, że te zasady dotyczą wyłącznie pracowników, którzy są zatrudnieni bezterminowo, osoby zatrudnione na czas określony, również mogą mieć określony okres wypowiedzenia.

Obowiązujące okresy wypowiedzenia, zarówno umowy na czas określony, jak i nieokreślony wynoszą:

 • 2 tygodnie, w przypadku gdy pracownik pracował w firmie mniej niż 6 miesięcy,
 • 1 miesiąc, w przypadku gdy pracownik pracował w firmie powyżej 6 miesięcy,
 • 3 miesiące, w przypadku gdy pracowni pracował w firmie powyżej 3 lata.

Są to okresy wypowiedzenia, które normuje Kodeks Pracy. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, że w porozumieniu z pracodawcą możemy ustalić wcześniejszy termin rozwiązania stosunku pracy.

Przeczytaj też: http://www.eduforum.pl/fizjoterapeuta-dobry-zawod/

Rozwiązanie umowy na zastępstwo

Umowa o pracę na zastępstwo to wyjątkowy rodzaj umowy. Pracownik zatrudniony jest w firmie na czas usprawiedliwionej nieobecności, innego pracownika. Przejmuje w tym okresie jego obowiązki służbowe. Jak jest z rozwiązaniem tego rodzaju umowy? Czy pracodawca może nas zwolnić z dnia na dzień? Zgodnie z Kodeksem Pracy okres wypowiedzenia jest identyczny, czyli tak samo wynika ze stażu pracy.

Wypowiedzenie umowy o pracę na okres próbny

Umowa o pracę na okres próbny podpisywana jest z pracownikiem, na okres maksymalnie 3 miesięcy. Po jej wygaśnięciu pracodawca nie ma obowiązku, przedłużania stosunku pracy. Jakie są warunki wypowiedzenia tego rodzaju umowy? Okres wypowiedzenie jest uzależniony od okresu, na jaki jest podpisana umowa. Wynosi:

 • 3 dni robocze, jeżeli okres próbny nie trwa dłużej niż 2 tygodnie,
 • 1 tydzień, jeżeli okres próbny jest dłuższy niż 2 tygodnie,
 • 2 tygodnie, jeżeli okres próbny wynosi 3 miesiące.

Źródło: https://netwtorek.pl/

Jak zarobić pieniądze nie wychodząc z domu?

0
Jak zarobić pieniądze nie wychodząc z domu

Niemal każdy ma obecnie dostęp do Internetu w domu, a także i w każdym innym miejscu przy pomocy smartfona. Otworzyło to ogrom nowych możliwości, nie tylko w zakresie wymiany kulturowej, ale także pracy zarobkowej. Niektórzy sądzą, że wszystkie oferty pracy w Internecie są oszustwem, zaś inni nabierają się na oferty typu „2000 złotych w tydzień dla każdego bez doświadczenia”. Prawda jak zwykle leży gdzieś pośrodku. Wobec tego jak zarobić pieniądze nie wychodząc przy tym nawet z domu? Czy w ogóle jest to możliwe?

Jak w Internecie zarobić może każdy?

Rzeczywiście są takie czynności w Internecie, które wykonywać może każdy nawet bez żadnego doświadczenia. Nie zarobimy na nich jednak ogromnych sum, posłużyć mogą więc jedynie jako suplement do pracy na etacie. Należy do nich chociażby klikanie w reklamy czy wypełnianie ankiet.  Kluczem jest korzystanie tylko ze sprawdzonych, wiarygodnych stron. Inaczej może się okazać, że minimalna kwota wypłaty jest tak duża, że nigdy jej nie uzbieramy lub dana firma zdąży wcześniej zniknąć z powierzchni ziemi.

Zarabianie na tworzeniu treści

Wydawałoby się, że Internet jest już zapchany treścią i nie ma miejsca na nic nowego. Nic bardziej mylnego – wybicie się wciąż jest możliwe, chociaż zależy to w pewnym stopniu od szczęścia. Trzeba także mieć unikalny pomysł na siebie i po prostu czymś się wyróżniać. Jeśli jesteśmy kreatywni i zdeterminowani, na prowadzeniu bloga czy kanału na YouTube po pewnym czasie będziemy mogli zarabiać nawet tyle, że stanie się to naszym głównym źródłem dochodów. Obecnie większość twórców zarabia najwięcej nie na typowych reklamach, a na współpracy z różnymi markami i programach afiliacyjnych. Wiele osób, zwłaszcza starszych, może nie traktować pracy YouTubera czy blogera poważnie. Jest to jednak bardzo ciekawa i potencjalnie dochodowa ścieżka kariery.

Pracuj jako freelancer

Praca freelancera daje dużo swobody i niezależności. Można ją wykonywać zarówno w pełnym wymiarze, jak i łączyć z pracą na cały etat. Konieczne jednak okaże się posiadanie jakichś umiejętności, które można wykorzystać w świecie wirtualnym. Pracę zdalną bez większego problemu podjąć mogą tłumacze, copywriterzy, programiści czy graficy komputerowi. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby za pomocą programów do komunikacji wideo na przykład udzielać korepetycji. To, ile zleceń przyjmiemy i w konsekwencji ile zarobimy zależeć będzie tylko od nas i tego, ile czasu i wysiłku włożymy w swoją pracę.

Jak widać, odpowiedzi na pytanie jak zarobić pieniądze https://finanse.net.pl/jak-zarobic-pieniadze/ z domu może być wiele. Jeśli jednak nie mamy wiele do zaoferowania, nie możemy także liczyć na ogromne zarobki.

Jak dobrać zegar ścienny do naszego mieszkania?

0
Jak dobrać zegar ścienny do naszego mieszkania

Zegary są niezbędne w naszym życiu, ponieważ pozwalają kontrolować czas. Co ważne mogą one również pełnić funkcję dekoracyjną w dowolnym pomieszczeniu w naszym domu. Jak dobrać zegar ścienny do naszego mieszkania? Podpowiadamy!

Zegar – gdzie go umieścić?

Pamiętaj, że zegar powinien pasować stylem do konkretnego pokoju. Jego kolor, zdobienie lub rodzaj materiału może choć niekoniecznie w pewien sposób łączyć się z pozostałymi elementami dekoracyjnymi znajdującymi się w tym miejscu. Pamiętaj, że to pozwoli stworzyć spójną aranżację. W sklepie Home&You masz kilkanaście zegarów w szerokiej palecie barw, jak i w dużej ilości kształtów. Bez trudu dobierzesz odpowiedni egzemplarz do danego pomieszczenia w swoim mieszkaniu!

Z wiszącymi modelami zegarów mamy dużo łatwiej niż z tymi stojącymi, ponieważ jedynie wystarczy wolna przestrzeń i można umocować na pasującej wysokości. Te pierwsze warianty sprawdzą się  w każdym pomieszczeniu bez względu na jego metraż, choć najlepiej prezentują się w kuchni, w salonie, w gabinecie, w pokoju dziecka oraz w przedpokoju. Warto posiadać kilka sztuk w różnych lokalizacjach, dzięki temu na bieżąco kontrolujemy czas. Położenie może być dowolne, ale polecamy zawieszanie naprzeciwko biurka, nad drzwiami lub na wprost stołu. To pozwala mieć godzinę na widoku.

Jak dobrać zegar ścienny do naszego mieszkania?

W Home&You oferta zegarów ściennych jest niezwykle bogata. Przeważają zdecydowanie klasyczne formy w kształcie koła bądź kwadratu o dużych i wyraźnych cyfrach. Są dostępne również bardziej minimalistyczne lub mocniej zdobione propozycje, chodzi nie tylko o ramy, ale też o samą tarczę.

Duże, okazałe zegary ścienne wieszaj na podobnej przestrzeni, rób tak samo z mniejszymi. W ten sposób zachowasz odpowiednie proporcje, dzięki temu dodatek będzie idealnie dobrany pod kątem wielkości danego pokoju.

Kolejny aspekt, na który musisz zwrócić uwagę to styl. Do minimalistycznych mieszkań, czy tych w surowym klimacie kup zegary metaliczne o jak najbardziej prostej formie. Tarcza powinna być gładka, czyli bez zbędnych zdobień. Za to w rustykalnych i skandynawskich lepiej wyglądają te z elementem drewna bądź z innych naturalnych materiałów. Wiejskie grafiki tudzież podobne nadruki są mile widziane. Jeśli chodzi o nowoczesne przestrzenie, możemy pozwolić sobie na każdy wariant tego dodatku, im bardziej współczesny tym lepiej. Fantazyjne stelaże, wycięcia, kilka czasomierzy w jednym – Home&You zaskoczy Cię mnogością opcji do wyboru. W salonie lub w sypialni urządzonej na bogato z nutką glamour cudownie prezentują się zegary z dekoracjami w postaci kamyczków, kryształków, czy z połyskującym wykończeniem. W dziecięcych pomieszczeniach zawieś modele z aplikacjami, na przykład z postaciami z bajek, a u nastolatków pojawią się propozycje z autami czy gwiazdami muzyki. Jeśli chodzi o gabinety, tu również pod uwagę należy wziąć wystrój. Styl vintage, nowoczesny, podróżniczy… Mamy kilkanaście alternatyw!

Zabawki wodne ogrodowe dla dzieci – co jest niezbędne podczas letnich kąpieli?

0
jaką zabawkę wodną ogrodową kupić dziecku?

Kiedy za oknem temperatura wzrasta i pojawiają się pierwsze promienie słoneczne, każdy maluch chce spędzać swój wolny czas w ogrodzie. Aby umilić mu ten czas, warto zainwestować w zabawki wodne ogrodowe. Na rynku jest ich cała masa, mimo że nie są aż tak bardzo popularne, przynoszą wiele zabawy i frajdy dzieciakom.

Zabawki wodne dla dzieci – które warto wybrać?

Każdy maluch uwielbia pluskać się w przydomowym basenie, aby zapewnić mu 100% bezpieczeństwo należy zaopatrzyć do w rękawki dmuchane oraz nie można zapomnieć o kremie z filtrem. Tylko odpowiednio przygotowany maluch, może beztrosko bawić się pod okiem rodzica.

Aby dodatkowo uatrakcyjnić mu tą zabawę, należy zakupić dmuchane zabawki do wody, najpopularniejsze są dmuchane koła, materace i kaczki. Obowiązkowym dodatkiem podczas kąpieli w basenie jest również piłka plażowa, którą można się bawić na różne sposoby.

Zabawkowe strzykawki na wodę lub pistolety na wodę są rodzajem zabawek, które są bardzo często wybierane przez małych chłopców. Maluchy uwielbiają oblewać się wodą. Jest to dla nich niesamowita rozrywka, zwłaszcza jak bawią się z rodzeństwem.

Zabawki wodne ogrodowe dla dzieci

Zabawki wodne ogrodowe dla najmłodszych

Zabawki wodne ogrodowe nie są dedykowane wyłącznie starszym dzieciom, młodsze również mogą z nich korzystać. Najlepszym wyborem dla maluchów są stoliki oraz maty wodne.

Maty wodne służą do pisania oraz rysowania. W upalny dzień można je podłączyć do węża ogrodowego i będą wtedy również świetną ochłodą. Z takiej maty dzieci mogą korzystać na dwa sposoby, albo leżakować na świeżym powietrzu, jeśli odłączymy dopływ wody. Druga opcja to wykorzystanie takiej maty do mgiełki wodnej. Każda mata ma okrągły kształt i dziurki, jeżeli podłączymy ją do wody, przez dziurki będzie wydobywać się chłodząca mgiełka.

Stolik wodny jest dedykowany dla dzieci do 3 roku życia. Występuje w różnorodnych kształtach, kolorach i designie. Jego możliwości i funkcjonalność zależą od modelu, który wybierzemy. Na rynku stoliki wodne dostępne są w połączeniu z innymi zabawkami ogrodowymi, takimi jak: piaskownica, basen oraz fontanna wodna.

Przeczytaj też: http://www.eduforum.pl/samochody-akumulator-dla-dzieci-wybrac-pierwszy-pojazd/

Kursy pedagogiczne

0
Kursy pedagogiczne

Kursy pedagogiczne to dobra opcja dla osób, które chciałyby znaleźć pracę w szeroko pojętym zawodzie pedagoga. Kursy te od lat cieszą się popularnością zwłaszcza wśród młodych ludzi. Kursy pedagogiczne kierowane są do wszystkich osób, które chcą prowadzić działalność edukacyjną, pragną zdobyć określone uprawnienia pedagogiczne, zamierzają pracować w różnego rodzaju placówkach oświatowych, a także przede wszystkim pragną zdobyć, aktualizować, doskonalić, a także wzbogacać już posiadaną wiedzę w zakresie nauk pedagogicznych.

Kursy pedagogiczne pozwalają bowiem poszerzyć posiadane umiejętności zawodowe oraz uzyskać kwalifikacje zwiększające szanse uzyskania zatrudnienia. Skierowane są również do osób, które planują zmianę profilu zatrudnienia, czyli chcą się przekwalifikować. Kursy te kierowane są też do obecnych lub przyszłych nauczycieli, którym brakuje określonego przygotowania pedagogicznego, ale nie tylko. Kursy pedagogiczne mogą także zainteresować psychologów, socjologów, pracowników socjalnych i innych osób, pragnących uzupełnić swoje kwalifikacje o przygotowanie, w tym rodziców, którzy chcą w ten sposób podnieść swoje kompetencje. Kursy pedagogiczne niosą w sobie wiele potrzebnej, życiowej wiedzy, która przyda się każdemu człowiekowi. Nic zatem dziwnego, że cieszą się niesłabnącą z roku na rok popularnością.

Jak powinien wyglądać kurs pedagogiczny? Kursy takie obejmują głównie zagadnienia z zakresu pedagogiki, psychologii, metodyki oraz umiejętności dydaktycznych. Zagadnienia te ułatwiają rozumienie procesów rozwoju, socjalizacji, wychowania, nauczania i uczenia się. Zajęcia powinny być prowadzone metodami aktywizującymi, które pozwolą na nabycie umiejętności przydatnych w prowadzeniu zajęć w związku z praktyczną nauką zawodu pedagoga. Warto też wspomnieć, że kursy pedagogiczne nierzadko odbywają się na odległość, np metodą e – learningu. Jak to wygląda? Kursy w systemie kształcenia na odległość odbywają się bez bezpośredniego kontaktu nauczyciela i ucznia, za to z zastosowaniem najnowocześniejszych dostępnych technologii, takich jak Internetu, komunikatorów, e-maili, poczty głosowej czy zwykłej poczty. Oczywiście takie korzystanie z kursów pedagogicznych również zdarza się często i jest świetną alternatywą dla osób, które z jakichś powodów nie mogą brać udziału w standardowym, klasycznym wydaniu kursów pedagogicznych.

Wybierając ofertę kursu pedagogicznego, powinniśmy zwrócić uwagę, czy będzie on realizowany zgodnie z wytycznymi ministerstwa. Każdy organizator kursu z pewnością przedstawi odpowiednie dokumenty, określone Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli. Oprócz tego sprawdźmy, jaki jest program kursu, kadra, jego cele, warunki zaliczenia, długość trwania, wymagania stawiane rekrutującym, oraz związane z kursem opłaty. Mając te wszystkie informacje, możemy z powodzeniem wybrać organizatora naszego kursu pedagogicznego i zacząć realizować się w tej dziedzinie. Powodzenia!

Zdobywamy więcej miejsca w pokoju

0
Zdobywamy więcej miejsca w pokoju

Każdy z nas chce w domu stworzyć sobie takie warunki, które zapewnią mu komfort oraz prawdziwą swobodę. Staramy się dobierać takie meble, które są nie tylko piękne, ale również funkcjonalne. Każdy ma nieco inne możliwości, jednak zawsze możemy stworzyć sobie w naszych domach przestrzeń, która pozwoli nam czuć się w nich bardzo wygodnie.

Antresola – element praktyczny i budzący sympatię

Czasami nie wiemy, na co się zdecydować. Kiedy urządzamy swoje pierwsze mieszkanie, zazwyczaj towarzyszy temu pewna miara podekscytowania. Chcemy, aby wszystko się ze sobą dobrze komponowało. Być może właśnie wybudowaliśmy dom i urządzamy go od podstaw. Jeśli możemy przeznaczyć na to sporo pieniędzy, z pewnością szukamy przede wszystkim wysokiej jakości. Czasami jednak musimy urządzić swoje mieszkanie tak, aby każdy domownik miał w nim swoje miejsce. Nawet jeśli metraż takiego mieszkania jest niewielki, możemy poszukać sprytnych rozwiązań, które sprawią, że nasze mieszkanie nabierze zupełnie wyjątkowego charakteru.

Jednym z dobrych pomysłów są łóżka piętrowe na antresoli. To nie tylko fantastyczne rozwiązanie dla dzieci, ale również dla dorosłych, którzy chcieliby mieć odrobinę intymności oraz spać bardzo wygodnie. Na takiej antresoli możemy ułożyć bardzo dobre materace, które zapewnią nam komfort snu na najwyższym poziomie. Trzeba przyznać, że zwykle antresole budowane są dla dzieci, bo to dla nich wielka frajda.

Dzieci zwykle lubią spać wysoko, dlatego to praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli mieszkają w pokoju ze swoim rodzeństwem. Dzięki temu nie zabieramy miejsca na łóżko, ale możemy przeznaczyć je na strefę nauki i zabawy. To szczególnie sprawdzi się w małych pokojach, ale wysokich, w których potencjał pomieszczenia pozwala na wybudowanie antresoli. Najlepsza jest oczywiście drewniana, ponieważ to materiał, który długo pozostanie w świetnym stanie.

Mądre zaplanowanie przestrzeni

Jeżeli interesują nas łóżka piętrowe na antresoli, z pewnością będziemy zadowoleni z tego rozwiązania. To również wysoki poziom estetyki, ponieważ pościel nie jest widoczna i nie rodzi to z rana konieczności sprzątania, a pokój będzie wyglądał na uporządkowany. Te ciekawe, designerskie rozwiązania sprawiają, że czujemy się świetnie w swoim domu. Do antresoli dobrze jest wykonać bezpieczne schody z poręczą. Jest to szczególnie ważne, jeżeli ma ona być w pokoju dziecięcym.

Kiedy dziecko chodzi już do szkoły to dobrze jest zorganizować mu strefę nauki tuż przy oknie. Postawienie biurka i ergonomicznego krzesła w miejscu, w którym jest wiele światła jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Dzieciom będzie łatwiej utrzymać porządek w swoim pokoju, jeżeli wszystko będzie ustawione dosyć funkcjonalnie, a każda rzecz będzie miała swoje miejsce. Warto pamiętać o tym, aby podczas zakupów i urządzania pokoju stawiać na jakość. Nawet jeśli musimy za nią zapłacić nieco więcej to z pewnością jest to rozwiązanie na długie lata. W przypadku rzeczy tanich, nie zawsze mamy gwarancję, że będą solidne i nas nie rozczarują.

Więcej informacji znaleźć można na https://lozka.net.pl/pol_m_Lozka-drewniane_Lozka-pietrowe_Lozka-pietrowe-na-antresoli-247.html

Czy warto zamontować okna przesuwne?

0
Czy warto zamontować okna przesuwne

Jednym z najważniejszych elementów każdego mieszkania i domu jest stolarka okienna. Bogaty wachlarz dostępnych rozwiązań gwarantuje możliwość wyboru okien idealnych. Jednym z nowoczesnych rozwiązań, które warto wziąć pod uwagę są okna przesuwne.

Robotyzacja i automatyzacja w procesie spawania

0
Robotyzacja i automatyzacja w procesie spawania

Wśród podstawowych zalet wciąż postępującego procesu robotyzacji przemysłu wymienia się poprawę niezawodności i wydajności produkcji, a także powtarzalność i brak ograniczeń w pracy maszyny. Z kolei najlepszym dowodem na znaczenie tego zjawiska jest fakt, że obecnie na rynku znajdziemy już ponad dwa miliony pracujących robotów przemysłowych.

Jak bezboleśnie przejść proces redesignu strony internetowej?

0
Jak bezboleśnie przejść proces redesignu strony internetowej?

Twoja strona, jeszcze kilka lat temu zaprojektowana zgodnie z najnowszymi trendami, przestała w stu procentach spełniać swoje zadanie? Projekt wygląda na przestarzały, a sprzedaż maleje?  Jeśli odpowiedziałeś sobie na któreś z powyższych pytań twierdząco oznacza to, że twoja strona koniecznie potrzebuje odświeżenia. W tym przypadku stwierdzenie „jeśli coś nie jest zepsute, nie naprawiaj tego” nie działa! Przeprojektowanie strony internetowej to ciężkie zadanie, niezależnie od wymiaru organizacji, zwłaszcza jeśli chcesz zrobić to poprawnie. Jak bezboleśnie przejść proces redesignu strony internetowej? Kilka wskazówek w poniższym artykule.

Przeanalizuj swoją witrynę

Zanim cokolwiek zaczniesz sprecyzuj to, co chcesz osiągnąć. Wylistuj cele, które powinna spełniać twoja odświeżona witryna, aby wiedzieć na czym najmocniej skupić uwagę. Pamiętaj, że odświeżenie witryny to nie tylko zmiana jej wyglądu, ale też poprawa sposobu działania, w szczególności, jeśli masz problemy z malejącą sprzedażą. Kolejny krok to krytyczne spojrzenie na własny projekt i porównanie go do konkurencji, skoro rozważasz redesign oznacza to, że coś w obecnej stronie jest nie tak. Zidentyfikuj konkretny problem, sprawdź co obecnie jest w trendzie i można wdrożyć na stronę, a co trzeba stworzyć od podstaw. Zwróć uwagę na rzeczy, które działają lub przyjęły się wśród klientów, tworząc twoją markę rozpoznawalną jak np. kolory, fonty czy logotyp. Nie musisz zmieniać wszystkiego, to zatraci autentyczność twojej firmy, dlatego zachowaj w tej kwestii zdrowy rozsądek.

Zaplanuj optymalizację SEO

Prawidłowo przeprowadzony proces redesignu nie powinien mieć większego wpływu na twoje obecne SEO. Dla całkowitej pewności, że wszystko pójdzie jak z płatka zrób wpis swojej bieżącej witryny i sprawdź obecne rankingi, zindeksuj bieżącą witrynę, aby móc dopasować nową witrynę do starej. Staraj się zachować część ogólnej architektury istniejącej już strony, by nie wpłynąć na jej pozycję w wyszukiwarkach i nie wprawiać w zakłopotanie regularnie odwiedzających ją użytkowników. Nie chcąc pozbywać się dobrze prosperujących stron wykonaj odpowiednie przekierowania 301 między starymi a nowymi adresami. To ważna czynność, ponieważ niewdrożenie przekierowań jest w stanie mocno obniżyć ruch na stronie.

Postaw się na miejscu użytkownika

Jednym z najważniejszych kroków na liście przeprojektowania strony internetowej jest podążanie śladami użytkowników. Jedyną receptą na udany redesign jest zrozumienie czego odbiorcy poszukują na twojej stronie i jak najszybciej mogą to znaleźć. Pamiętaj, że odbiorcy bardziej reagują na mocne efekty, dlatego warto podkreślić niektóre elementy obrazami, call to action czy mocniejszymi kolorami Skupienie się na tym aspekcie pozwoli
ci odnowić swoją stronę tak, by ponownie móc generować upragnione wyniki.

Prawidłowe wykonanie procesu przeprojektowania witryny powinno odbyć się bezboleśnie, gdy skupisz się na danych, obecnych trendach i wiedzy o działaniach konkurencji. Pamiętaj, że samo wdrożenie nowej-starej strony nie kończy etapu redesignu, tylko obserwacja wyników da ci pełen obraz wykonanych czynności.

Materiał powstał przy współpracy z Software House Smartbees  który specjalizuję się m.in. w re-designie stron i sklepów internetowych.

ZOBACZ TEŻ