Co to jest BOSU?

0
BOSU
fot. pixabay.com

Obecnie istnieje wiele urządzeń oraz sprzętów sportowych, które ułatwiają nam ćwiczenia, a także pozwalają na osiąganie nowych umiejętności. Jednym z nich jest BOSU, które pozwala nam na ćwiczenie równowagi i nie tylko. Sprawdź więcej!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/bosu-lepsza-polkula/

Lepsza półkula

BOSU to przyrząd, który posiada płaską powierzchnię z jednej strony oraz gumową półkulę z drugiej strony. Można je spotkać na siłowni, a można również zamówić dla siebie w celu ulepszenia domowych treningów.

To przyrząd, który przybył do Polski z USA, a jest znany od 2004 roku. Obecnie ma duże grono fanów, gdyż ćwiczenia na nim to nie lada wyzwanie, a także posiada on wiele zastosowań, które wzbogacają treningi funkcjonalne oraz wzmacniająco-rzeźbiące.

Wykorzystuje się go do ćwiczeń dla osób w zróżnicowanym wieku, a także o różnym stopniu wytrenowania. Mogą z niego korzystać osoby początkujące, jak i te zaawansowane. Ćwicząc z tym przyrządem wprawiamy do pracy główne mięśnie naszego ciała, a także mięśnie głębokie, które odpowiadają za prawidłową pozycję ciała.

Jak ćwiczyć z BOSU?

Możesz wykorzystać ten przyrząd jako alternatywę dla zwykłych pompek. Wówczas połóż go wypukłą stroną a ręce oprzyj na płaskiej stronie. Świetnie sprawdzi się również do przysiadów, które będą miały inną formę, niż te które dotychczas robiłaś. Przysiady możesz wykonywać stojąc na wypukłej stronie albo na płaskiej, wówczas na wypukłej stronie będą pracowały twoje przywodziciele, a także poprawisz swoją równowagę, siłę oraz wzmocnisz sylwetkę.

Bosu również jest wykorzystywany do ćwiczeń poprawiających równowagę. Wówczas wystarczy stanąć na wypukłej stronie i wymachiwać nogami raz w prawo, a raz w lewo. Jeśli masz problem z utrzymaniem równowagi, wówczas pomóż sobie rękoma. Ale tak naprawdę to zacznij ćwiczyć regularnie, a twój problem z równowagą zniknie!

Bosu to świetny przyrząd, który możesz kreatywnie wykorzystywać w swoich treningach. Tak naprawdę, czego nie wymyślisz i jak będziesz z nim ćwiczyć zależy głównie od twojej wyobraźni.

Przeczytaj też: http://www.toysboard.pl/jak-sobie-radzic-z-choroba-lokomocyjna/

Jak znaleźć dobrego fotografa do sesji biznesowej?

0
fotografia
fot. pexels.com

Wysokiej jakości zdjęcie biznesowe jest obecnie bardzo ważne z perspektywy rozwoju zawodowego. Warto się zdecydować na takie zdjęcie i co istotne świadomie wybrać właściwego fotografa. Dowiedz się na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań dobrego fotografa do sesji wizerunkowej, biznesowej!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/praca-fotografow-i-kuratorow-muzealnych-na-potrzeby-pandemii-koronawirusa/

Rekomendacje

Szukając fotografa, z którym zechcesz współpracować przy Twojej wizerunkowej sesji warto rozpocząć od dopytania się wśród znajomych kogoś poleconego. Być może znasz kogoś wśród Twojego grona, kto już miał taką sesję zdjęciową i chętnie Ci podpowie, do kogo warto pójść. A może w drugą stronę – będzie umiał wskazać fotografa, z którym nie warto pracować. W każdym razie pamiętaj, że dopytanie o rekomendacje lub ich brak to jeden ze skutecznych sposobów poszukiwania dobrego fotografa.

Internet prawdę Ci powiem

Przed zdecydowaniem się na konkretnego fotografa zawsze sprawdź go w Internecie. Jego stronę, portfolio, social media. To bardzo ważne aspekty, które pozwalają przewidzieć mniej więcej kto, jakie ma doświadczenie i wiedzę z zakresu biznesowej fotografii. Poczytaj również opinie o fotografie, ponieważ te mogą powiedzieć bardzo dużo. Zwłaszcza jeśli mowa o opiniach negatywnych. To one z reguły mówią najwięcej.

Porozmawiaj z fotografem

Jedną z czynności, która pozwoli Ci podjąć skuteczną decyzję jest rozmowa z fotografem np. przez telefon lub jakimiś pisanym komunikatorem. Taka rozmowa wstępna może dużo nakreślić o danym fotografie. Pokazać jego energię, temperament, charakter. Jeśli zależy Ci na osobie, której te cechy są dla Ciebie istotne to warto porozmawiać z fotografem, aby właśnie upewnić się, że sprawdzi się on podczas sesji. 

Przy złożonych sesjach i bardzo dla Ciebie ważnych, możesz oczywiście zapytać i poprosić fotografa o możliwość spotkania przed sesją – w celu ustalenia szczegółów. Jeśli fotograf nie będzie na to otwarty możesz mieć pierwsze pogłoski ku temu, że całą pracę wykona nieco od niechcenia. 

Pamiętaj, by nigdy nie iść w ciemno do takiego fotografa biznesowego, ale zawsze go sprawdzić.

Przeczytaj też: http://www.netmetis.pl/pomysly-na-kampanie-marketingowe-z-okazji-prima-aprilis/

Kiedy zrasta się ciemiączko u dzieci

0
ciemiączko
fot. pixabay.com

Młodzi rodzice są na ogół pełni obaw, jeśli chodzi o pielęgnację noworodków. Bywa ona dla nich źródłem ogromnego stresu, zwłaszcza jeśli to ich pierwsze dziecko i wszystko jest dla nich nowością. Wiele rzeczy niepokoi ich, mimo iż nie ma powodów do niepokoju. Na ogół wynika to z niewiedzy. Często dzieje się tak w przypadku ciemiączka. Młodzi rodzice spotykają się z tym po raz pierwszy i faktycznie trzeba przyznać, że zauważenie pewnych wklęsłości w główce dziecka może rodzić obawy. Głowa to szczególnie wrażliwa część ciała, którą należy chronić. Jej urazy są przyczyna poważnych konsekwencji. Co to jest zatem ciemiączko i jak je pielęgnować?

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/ciemiaczko-u-niemowlaka-sie-zrasta/

Czym jest ciemiączko i jaką pełni ono rolę

Rodzice po zauważeniu na główce dziecka nierówności, wklęśnięcia wpadają z reguły w przerażenie. Dzieje się tak, gdy nie zostana odpowiednio uprzedzeni po porodzie. Tymczasem ciemiączko jest całkowicie naturalne i bardzo potrzebne dziecku z anatomicznego punktu widzenia. Na główce dziecko możemy zaobserwować dwa ciemiączka: przednie i tylne. Przednie znajduje się na czubku głowy. To niewielkie wklęśnięcie, na ogół o wymiarach 5×5 cm. Ciemiączko tylne jest jeszcze mniejsze, na ogół ma 1×1 cm. Umiejscowione jest w tylnej części głowy. 

Dlaczego ciemiączka są tak potrzebne? Przede wszystkim ułatwiają dziecku poród. Dzięki nim czaszka jest nieco bardziej elastyczna, może się minimalnie zwężać, co ma znaczenie przy przechodzeniu przez drogi rodne w trakcie porodu. 

Jak dbać o ciemiączko

Ciemiączko nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Można bez przeszkód myć główkę dziecka całościowo. Dotykanie ciemiączka nie powoduje również bólu u maluszka. Oczywiście, głowa tak małego dziecka wymaga szczególnej ochrony i to na tym powinniśmy się przede wszystkim skupić. Ciemiączko zrasta się całkowicie zazwyczaj między 10 a 18 miesiącem życia. Aby wesprzeć ten proces powinniśmy suplementować witaminę D3, której mamy niedobory. W czasie intensywnego płaczu ciemiączko może się uwypuklać, to normalna reakcja. Jeśli jednak ciemiączko uwypukla się i pulsuje nawet wtedy, gdy dziecko jest spokojne warto skonsultować to z pediatrą. 

Przeczytaj też: http://www.toysboard.pl/leczenie-prochnicy/

Jak często zmieniać szampon do włosów?

0
szampon
fot.: pexels.com

Poszukiwanie idealnego szamponu, który będzie odpowiednio dopasowany do potrzeb włosów, może trwać naprawdę długo. Co jednak w przypadku, kiedy wreszcie uda się znaleźć ten idealny? Czy powinno się wówczas go regularnie zmieniać na inne? A może stosowanie jednego szamponu przez dłuższy czas, nie wpłynie na włosy negatywnie?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/jeden-szampon-cale-zycie/

Czy szampon w ogóle należy zmieniać?

Jest to najważniejsze pytanie, nad którym warto się zastanowić już na samym początku. Owszem, szampon do włosów należy zmieniać. Zależy to od tego, że wybrane produkty powinny być dobrane do aktualnych potrzeb i stanu włosów. Przykładowo, można korzystać z dwóch produktów zamiennie – jeden może mieć łagodne działanie, drugi natomiast oczyszczające.

Zmiana szamponu zalecana jest z kilku powodów: włosy i skóra głowy potrzebują różnorodnych składników, wymagają zachowania równowagi pomiędzy kosmetykami łagodnymi a oczyszczającymi; ciągłe stosowanie jednego produktu może źle wpływać na wygląd i układanie się włosów, a także wraz z wiekiem zmieniają się ich potrzeby. To, że np. w liceum borykało się z problemem przetłuszczających włosów, nie znaczy, że tak samo będzie na studiach lub w późniejszych latach życia.

Jak często zmieniać szampon?

Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. W opinii trychologów oraz innych specjalistów zajmujących się badaniami nad kondycją włosów, szampon powinno się zmieniać co około 2 miesiące.

Warto jednak pamiętać, że nie chodzi o to, aby trzymać się ustalonego harmonogramu. Najważniejsza jest odpowiednia reakcja na aktualne potrzeby włosów. W przypadku już wcześniej wspomnianego posiadania dwóch różnych produktów, zapewnią one zarówno dogłębne oczyszczanie włosów, jak i zapobieganie podrażnieniom skóry i jej wysuszeniu.

Ponadto, nie należy wierzyć w twierdzenia mówiące o tym, że włosy przyzwyczajają się do jednego szamponu, przez co z czasem może on działać gorzej. Gorsze działanie wynika właśnie ze zmieniających się potrzeb włosów i skóry głowy.

Przeczytaj też: http://www.toysboard.pl/farbowanie-wlosow-w-domu-vs-w-salonie-fryzjerskim-wady-i-zalety/

Najlepsze sposoby na poprawienie swoje zdolności kredytowej

0
poprawienie swoje zdolności kredytowej

Każdy bank przed udzieleniem swojemu klientowi kredytu z pewnością sprawdzi jego zdolność kredytową. Wynik, jaki da obliczenie zdolności kredytowej danej osoby, bezpośrednio przekłada się na wysokość oraz warunki kredytu. Warto więc zadbać o to, aby nasza zdolność była wystarczająco wysoka. Dzięki temu mamy większe szanse na otrzymanie wymarzonego kredytu np. na zakup mieszkania. Zobacz, czym dokładnie jest zdolność kredytowa i jak można ją poprawić dzięki kilku skutecznym sposobom.

Czym jest zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa decyduje o tym, jaką maksymalną kwotę kredytu możemy otrzymać na dany moment. Jest to indywidualna zdolność każdej osoby, do spłacenia kredytu wraz z jego odsetkami w określonym na umowie kredytowej czasie. Dzięki analizie zdolności kredytowej bank zmniejsza ryzyko, które wiąże się z udzieleniem pieniędzy konkretnej osobie. Im większą sumę ktoś chce pożyczyć, tym bank bardziej przyjrzy się jego sytuacji finansowej. Wynikiem analizy zdolności kredytowej jest maksymalna kwota kredytu, która może zostać udzielona na określonych warunkach. Dzięki ocenie zdolności kredytowej bank jest w stanie ocenić ryzyko związane z udzieleniem kredytu oraz zaproponować nam warunki kredytowania dopasowane do naszych potrzeb i możliwości.

Co bank bierze pod uwagę podczas obliczania zdolności kredytowej?

Analizowany jest szereg różnych czynników. Kluczowe są między innymi dochody kredytobiorcy, umowa, na jaką jest zatrudniony, wiek, wykształcenie, historia kredytowa czy liczba osób na utrzymaniu. To jednak tylko część z rzeczy, którym przyjrzy się bank, ponieważ jest ich jeszcze o wiele więcej. Stabilność finansowa jest w tym przypadku niezbędna do tego, aby móc wziąć kredyt w banku. Kredytobiorca nie może mieć też zbyt wielu innych zobowiązań, które już obciążają jego budżet. W każdym banku analiza zdolności kredytowej przebiega w nieco inny sposób. W większości miejsc spotkamy się jednak z podobnymi pytaniami oraz kryteriami oceny.

Najlepsze sposoby na poprawienie swojej zdolności kredytowej

Spłać swoje kredyty i pożyczki

Tak jak już wspomnieliśmy na zdolność kredytową https://splatapozyczek.pl/zdolnosc-kredytowa/  ma wpływ ilość zobowiązań, jaką mamy do tej pory. Zbyt duża ilość kredytów, a co gorsza chwilówek negatywnie odbije się na ocenie zdolności kredytowej. Zanim więc pójdziesz do banku po to, aby ubiegać się o nowe zobowiązanie, zrób porządek z tymi, które aktualnie spłacasz. Odciążysz dzięki temu swój domowy budżet i zwiększysz swoje szanse na otrzymanie większego kredytu np. hipotecznego. Dobrym pomysłem jest też zamknięcie nieużywanych kart kredytowych oraz debetów. One również źle odbijają się na zdolności kredytowej.

Zadbaj o ocenę w BIK

Każdy bank przed udzieleniem kredytu sprawdzi informacje o swoim kliencie w BIK. Znajdują się tam informacje na temat aktywnych oraz spłaconych zobowiązań, które miałeś do tej pory. Jeśli kiedykolwiek miałeś problem z terminowym spłacaniem swoich zobowiązań, to informacje na ten temat z pewnością też się tam znajdują. Budując pozytywną ocenę w BIK, zwiększasz swoją zdolność kredytową i zwiększasz szanse na otrzymanie kredytu. Warto też wiedzieć, że brak jakiejkolwiek historii kredytowej także wpływa negatywnie na zdolność kredytową. Warto więc wziąć niewielki kredyt lub zrobić zakupy na raty, jeśli masz w przyszłości zamiar wziąć większy kredyt.

Popraw warunki zatrudniania

Bank najbardziej ceni klientów z umową o prace na czas nieokreślony oraz długim stażem pracy w jednym miejscu. Warto zadbać więc o warunki swojego zatrudnienia, aby zwiększyć szanse na otrzymanie kredytu.

Czego nie powinno się trzymać w łazience?

0
łazienka

Łazienka poza sprzętami takimi jaka wanna, WC, zlew czy pralka, posiada również miejsce do przechowywania. Niestety dużo osób nie wie, że nie powinno się trzymać, niektórych rzeczy w łazience. Dla wielu osób może okazać się to zdziwieniem, ponieważ przedmioty te znajdują się w łazience u nich na porządku dziennym.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/czego-nie-trzymac-w-lazience/

Maszynki do golenia

Pewnie brzmi to odrobinę absurdalnie, ale maszynek do golenia nie powinno się trzymać w łazience. Wilgoć zdecydowanie nie służy im. Sprawi ona, że nie tylko staną się one tępe, ale również zardzewieją w bardzo krótkim czasie. Przez to nie będą nadawały się już do ponownego użycia.

Jeśli jednak nie korzystacie z tych jednorazowych maszynek, a skłaniacie się bardziej w stronę tych z żyletkami, powinniście osuszyć je dokładnie i trzymajcie w innym miejscu, z dala od wilgoci.

Naturalne kosmetyki

Działanie kosmetyków z naturalnym składem, które narażone są na zmianę temperatury czy dużą wilgoć, może diametralnie może ulec zmianie. Gdzie przechowywać więc takie kosmetyki? Najlepszym rozwiązaniem będzie trzymanie ich w ciemnym, ale suchym miejscu. Wtedy nic im się nie stanie, a na naszej skóry będą działać tak jak powinny.

Pędzle do makijażu

Pędzli do makijażu również nie powinno się  trzymać w łazience. Delikatne włosie jest bardzo wrażliwe na wahania temperatury, czy też wilgoć. Pędzle w takiej sytuacji mogą się całkowicie popsuć, nie jest to jednak żadna reguła. Mimo to warto przechowywać je w innym miejscu wolnym od roztoczy i bakterii. Może być to np. toaletka. 

Leki

Leków tym bardziej nie powinno się trzymać pod żadnym pozorem w łazience. Wilgoć zdecydowanie im nie sprzyja. O wiele lepszą opcją jest już zakup specjalnej apteczki, którą możecie umieścić na ścianie. 

Zobacz też: http://www.oliwkowo.pl/jak-czyscic-mikrofale/

Najlepsza matryca dla komputera przemysłowego

0
monitor
fot: pixabay.com

Zakup matrycy do przemysłowego komputera jest trudnym zadaniem. Musimy przeanalizować szereg parametrów i dobrać te odpowiednie, do warunków, w jakich będziemy korzystać z komputera. 

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/jaka-matryce-wybrac-do-monitora-przemyslowego/

Czynniki zewnętrzne

W pierwszej kolejności rozważmy czynniki zewnętrzne, które mogą mieć wpływ na pracę monitora i wydajność naszych działań na nim. Koszt monitora to spory wydatek, dlatego lepiej wybrać model, który będzie najbardziej odporny na uszkodzenia. Zwróćmy więc uwagę, czy upatrzony przez nas monitor posiada zabezpieczenia przed zapyleniem. Są to systemy zapewniające dodatkową szczelność  na łączeniach elementów. Warto zainwestować też w model wodoodporny i to wcale nie z uwagi na możliwość zalania monitora kawą. Wodoodporne modele są bardziej odporne przed wilgocią, a czasami wystarczy otwarte długo okno podczas deszczu czy nagła, drastyczna zmiana temperatury, aby na monitorze skropliło się zbyt dużo kropli wody. 

Najistotniejszą kwestią jest jednak wybór odpowiedniej matrycy. Te najbardziej popularne to TN i IPS. Czym się różnią między sobą i którą lepiej wybrać?

Matryca TN

To podstawowa, najbardziej popularna matryca, stosowana w monitorach, ze względu na jej najniższy koszt. Sprawdzi się do pracy biurowej, a także do gier dla mniej wymagających graczy. Odwzorowanie kolorów pozostawia co prawda wiele do życzenia, jednak jeśli nie pracujesz jako grafik czy retuszer, być może nie ma konieczności, by inwestować w droższe technologie. 

Matryca IPS

To matryca wyprodukowana w oparciu o bardziej zaawansowaną, a co za tym idzie droższą technologię. Matryca IPS zapewnia dobry kąt widzenia i szeroką paletę barw. Jakość odwzorowania kolorów jest zachwycająca, a szybkość reakcji to tylko 1 sekunda. To model chętnie wybierany przez osoby, zajmujące się profesjonalna obróbka zdjęć i filmów, a także dla bardziej wytrawnych graczy. Choć jeszcze niedawno szybkość działania i częstotliwość odświeżania była sporym mankamentem matryc IPS, to obecnie płynność animacji robi wrażenie. 

Przeczytaj też: http://www.turystykawsieci.pl/czarter-jachtow-niezapomniana-wakacyjna-przygoda/

Najpiękniejsze polskie kolędy bożonarodzeniowe, których nie może zabraknąć podczas świąt

0
najpiękniejsze kolędy

Okres świąteczny to czas przygotowywań, dekorowania domu, gotowania potraw i pieczenia ciast. W tych szczególnych dniach rodzina zbliża się do siebie i wspólnie przygotowuje się do narodzin Jezusa. Świąteczny klimat to jednak nie tylko przygotowania. To również najpiękniejsze polskie kolędy. Te wspaniałe melodie wzbogacają klimat świąteczny o magiczną aurę.

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/najpiekniejsze-polskie-koledy/

Rozbrzmiewająca magia w naszych domach 

Każdy dom posiada swoją tradycję. Nie jest powiedziane, że w każdym domu słychać te same kolędy. Niektórzy są zwolennikami tradycyjnych kolęd i nie wyobrażają sobie innej opcji niż słuchanie ich w okresie świątecznym. Dla innych świetnym rozwiązaniem jest słuchanie nowoczesnych aranżacji kolęd. To nie ma żadnego znaczenia, kolędy w każdej formie wprowadzą do domu nutkę magii i radosnego klimatu. 

Najpiękniejsze polskie kolędy

Do najpiękniejszych polskich kolęd należą: 

 • Wśród nocnej ciszy
 • Gdy śliczna Panna
 • Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły
 • Do szopy, hej pasterze…
 • Dzisiaj w Betlejem
 • Jezus malusieńki
 • Cicha noc
 • Nie było miejsca dla Ciebie
 • Mizerna cicha, stajenka licha
 • Mędrcy świata

Wyjątkowy klimat niech objawi się także w ozdobach i ubraniu!

Najważniejszą dekoracją podczas świąt jest bez wątpienia choinka oraz perfekcyjnie zastawiony stół. A co z drobnymi dekoracjami? Często nie mamy na nie czasu i decydujemy się na gotowe dekoracje kupione w sklepie. Kiedy natomiast zrobimy je własnoręcznie będą pięknym elementem wystroju naszego domu, a goście z pewnością będą nimi zachwyceni. 

Jaki jest okres wypowiedzenia umów terminowych?

0
okres wypowiedzenia - od czego jest uzależniony?

Bez znaczenia, jaki rodzaj umowy o pracę podpiszemy z pracodawcą, okres wypowiedzenia jest ściśle określony w Kodeksie Pracy. Zwykle zaczynamy się tym tematem interesować, gdy chcemy złożyć wypowiedzenie umowy. Jak to jest z tym wyliczaniem okresu wypowiedzenia?

Okresy wypowiedzenia umowy

Okres wypowiedzenia jest ściśle określony w Kodeksie Pracy. Głównym czynnikiem decydującym o jego długości jest staż pracy pracownika oraz od rodzaju umowy o pracę. Inny okres wypowiedzenia jest w przypadku umowy o pracę na czas określony, a inny w przypadku umowy o pracę na czas nieokreślony. Nie jest prawdą, że te zasady dotyczą wyłącznie pracowników, którzy są zatrudnieni bezterminowo, osoby zatrudnione na czas określony, również mogą mieć określony okres wypowiedzenia.

Obowiązujące okresy wypowiedzenia, zarówno umowy na czas określony, jak i nieokreślony wynoszą:

 • 2 tygodnie, w przypadku gdy pracownik pracował w firmie mniej niż 6 miesięcy,
 • 1 miesiąc, w przypadku gdy pracownik pracował w firmie powyżej 6 miesięcy,
 • 3 miesiące, w przypadku gdy pracowni pracował w firmie powyżej 3 lata.

Są to okresy wypowiedzenia, które normuje Kodeks Pracy. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, że w porozumieniu z pracodawcą możemy ustalić wcześniejszy termin rozwiązania stosunku pracy.

Przeczytaj też: http://www.eduforum.pl/fizjoterapeuta-dobry-zawod/

Rozwiązanie umowy na zastępstwo

Umowa o pracę na zastępstwo to wyjątkowy rodzaj umowy. Pracownik zatrudniony jest w firmie na czas usprawiedliwionej nieobecności, innego pracownika. Przejmuje w tym okresie jego obowiązki służbowe. Jak jest z rozwiązaniem tego rodzaju umowy? Czy pracodawca może nas zwolnić z dnia na dzień? Zgodnie z Kodeksem Pracy okres wypowiedzenia jest identyczny, czyli tak samo wynika ze stażu pracy.

Wypowiedzenie umowy o pracę na okres próbny

Umowa o pracę na okres próbny podpisywana jest z pracownikiem, na okres maksymalnie 3 miesięcy. Po jej wygaśnięciu pracodawca nie ma obowiązku, przedłużania stosunku pracy. Jakie są warunki wypowiedzenia tego rodzaju umowy? Okres wypowiedzenie jest uzależniony od okresu, na jaki jest podpisana umowa. Wynosi:

 • 3 dni robocze, jeżeli okres próbny nie trwa dłużej niż 2 tygodnie,
 • 1 tydzień, jeżeli okres próbny jest dłuższy niż 2 tygodnie,
 • 2 tygodnie, jeżeli okres próbny wynosi 3 miesiące.

Źródło: https://netwtorek.pl/

Jak zarobić pieniądze nie wychodząc z domu?

0
Jak zarobić pieniądze nie wychodząc z domu

Niemal każdy ma obecnie dostęp do Internetu w domu, a także i w każdym innym miejscu przy pomocy smartfona. Otworzyło to ogrom nowych możliwości, nie tylko w zakresie wymiany kulturowej, ale także pracy zarobkowej. Niektórzy sądzą, że wszystkie oferty pracy w Internecie są oszustwem, zaś inni nabierają się na oferty typu „2000 złotych w tydzień dla każdego bez doświadczenia”. Prawda jak zwykle leży gdzieś pośrodku. Wobec tego jak zarobić pieniądze nie wychodząc przy tym nawet z domu? Czy w ogóle jest to możliwe?

Jak w Internecie zarobić może każdy?

Rzeczywiście są takie czynności w Internecie, które wykonywać może każdy nawet bez żadnego doświadczenia. Nie zarobimy na nich jednak ogromnych sum, posłużyć mogą więc jedynie jako suplement do pracy na etacie. Należy do nich chociażby klikanie w reklamy czy wypełnianie ankiet.  Kluczem jest korzystanie tylko ze sprawdzonych, wiarygodnych stron. Inaczej może się okazać, że minimalna kwota wypłaty jest tak duża, że nigdy jej nie uzbieramy lub dana firma zdąży wcześniej zniknąć z powierzchni ziemi.

Zarabianie na tworzeniu treści

Wydawałoby się, że Internet jest już zapchany treścią i nie ma miejsca na nic nowego. Nic bardziej mylnego – wybicie się wciąż jest możliwe, chociaż zależy to w pewnym stopniu od szczęścia. Trzeba także mieć unikalny pomysł na siebie i po prostu czymś się wyróżniać. Jeśli jesteśmy kreatywni i zdeterminowani, na prowadzeniu bloga czy kanału na YouTube po pewnym czasie będziemy mogli zarabiać nawet tyle, że stanie się to naszym głównym źródłem dochodów. Obecnie większość twórców zarabia najwięcej nie na typowych reklamach, a na współpracy z różnymi markami i programach afiliacyjnych. Wiele osób, zwłaszcza starszych, może nie traktować pracy YouTubera czy blogera poważnie. Jest to jednak bardzo ciekawa i potencjalnie dochodowa ścieżka kariery.

Pracuj jako freelancer

Praca freelancera daje dużo swobody i niezależności. Można ją wykonywać zarówno w pełnym wymiarze, jak i łączyć z pracą na cały etat. Konieczne jednak okaże się posiadanie jakichś umiejętności, które można wykorzystać w świecie wirtualnym. Pracę zdalną bez większego problemu podjąć mogą tłumacze, copywriterzy, programiści czy graficy komputerowi. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby za pomocą programów do komunikacji wideo na przykład udzielać korepetycji. To, ile zleceń przyjmiemy i w konsekwencji ile zarobimy zależeć będzie tylko od nas i tego, ile czasu i wysiłku włożymy w swoją pracę.

Jak widać, odpowiedzi na pytanie jak zarobić pieniądze https://finanse.net.pl/jak-zarobic-pieniadze/ z domu może być wiele. Jeśli jednak nie mamy wiele do zaoferowania, nie możemy także liczyć na ogromne zarobki.

ZOBACZ TEŻ