Zmywarka dla małej kuchni jaka będzie najlepsza?

0
zmywarka do małej kuchni
fot. pexels.com

Zmywarka to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu. Znacznie ułatwia ona zachowanie porządku w naszej kuchni, a także pozwala nam uwolnić się od uciążliwego zadania, którym jest codzienne zmywanie naczyń. Jaką zmywarkę kupić do małej kuchni? Sprawdź!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jak-wybrac-zmywarke-do-malej-kuchni/

Zmywarka do zabudowy

W małej kuchni doskonale sprawdzi się zmywarka do zabudowy, która nie tylko nie zaburzy estetyki całego pomieszczenia, ale również wkomponuje się w nie. Mała zmywarka do zabudowy nie tylko nie będzie rzucać się w oczy, ale również wypełni swoje zadanie funkcjonalne.

Mała zmywarka to model, który posiada 45 cm szerokości. Zmyje ona mniej naczyń niż większa zmywarka, ale nie jest to raczej problemem dla osób, które posiadają małą rodzinę. Dodatkowo taka zmywarka nie zajmuje dużo miejsca.

Zalety

Mała zmywarka nie tylko zaoszczędzi miejsce w twoim domu, ale również nie będzie ona pobierac dużej ilości energii, jeśli będzie sporadycznie używana. Nie mniej jednak warto zakupić model, który należy do energooszczędnej klasy i nie zużyje nam dużo energii podczas swojej pracy.

Mała zmywarka pomieści ze spokojem 10 kompletów naczyń z klasycznej zastawy, a więc talerz płaski, głęboki, deserowy, kubek i sztućce. To całkowicie wystarczy przy mniejszym zużyciu naczyń dla dwóch lub trzech osób.

Chcąc zaoszczędzić pieniądze zdecydujmy się na mniejszy model zmywarki. Obecnie na rynku taką zmywarkę dostaniemy w cenie około 600 zł. To nie tylko spora oszczędność naszego domowego budżetu, ale również kosztów energetycznych.

Mała zmywarka również nie zabierze nam dużo miejsca, nawet jeśli będzie ona wolnostojącym urządzeniem, a to ma ogromne znaczenie dla osób, które np.: mieszkają w bloku i mają ograniczony metraż swojego pomieszczenia kuchennego. Zmywarka to również spora oszczędność czasu i wody. Zakup, który nie tylko zwróci się po latach, ale również znacznie ułatwi nam życie!

Przeczytaj też: http://www.toysboard.pl/zmywarka-dla-duzej-rodziny-jaka-bedzie-najlepsza/

Zarobki i realia pracy architekta za granicą

0
architekt

W tym artykule dowiecie się nieco na temat realiów oraz stawek, jakie obowiązują w innych krajach, kiedy wykonujemy zawód architekta. Poniżej znajdują się opisy tego, jak wygląda to w kilku krajach Unii Europejskiej. Stawki podane poniżej, kierowane są zarobkami, na jakie może liczyć architekt z tytułem magistra. Przekonaj się, ile zarabiają pracownicy firm architektonicznych. Są to stawki ujednolicone w skali danego kraju. Istnieją zróżnicowania zarobków w zależności od regionu oraz wielkości miasta. Dlatego podane poniżej kwoty należy traktować jedynie orientacyjnie, a nie szczegółowo. Oczywiście wszystkie poniżej wymienione kwoty są to stawki brutto. Jak więc zatem wyglądają zarobki architekta za granicą? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/architekt-za-granica-realia-i-zarobki/

Praca architekta w Hiszpanii

Będąc w Hiszpanii, musimy liczyć się z tym, że w przypadku tego kraju wciąż toczy się kryzys na rynku budowlanym oraz nieruchomościowych. Nie oznacza to jednak, że nie da się na takim rynku zarobić. Od razu po studiach jesteśmy w stanie zarobić nawet od 1500 do 2000 € na miesiąc, brzmi to naprawdę nieźle. Już po pięciu latach możemy liczyć na nieco wyższe stawki, ponieważ będzie to około 3500 € miesięcznie. Po 10 latach takie stawki będą wynosiły już 5000 € miesięcznie.

Praca architekta w Wielkiej Brytanii

Nie jest to kraj należący do Unii Europejskiej, ale warto jest wspomnieć jakie obowiązują tam zarobki dla Architektów. Okazuje się że świeżo upieczony absolwent, tuż po studiach zarabia tam około 1666 £ na miesiąc. Wraz z upływem czasu stawki będą rosły. Po zdobyciu uprawnień, kwota miesięczna wzniesie się do 2700 £. Po 10 latach pracy nasze zarobki mogą wynieść nawet 3500 £ miesięcznie.

Praca architekta w Niemczech

Zaraz po studiach nasze zarobki w tym kraju mogą wynieść nawet 2500 € miesięcznie. Na 3000 € możemy liczyć, kiedy posiadamy już 5-letni staż. Po 10 latach możemy liczyć na zarobki zaczynające się przynajmniej od 3500 € na miesiąc. 

Praca architekta we Francji

W tym kraju nasze zarobki zaraz po ukończeniu studiów będą wynosiły od 1600 € do 1900 € miesięcznie. Przez 5 lat praktyki możemy liczyć na kwoty rzędu od 2500 € do 4000 €. Architekci z 10-letnim doświadczeniem mogą liczyć na zarobki od 3000 € do 4000 € miesięcznie.

Zobacz też: http://www.androidal.pl/korzysci-plynace-z-uslugi-smart-home/33328

Jak ćwiczyć mózg?

0
Jak ćwiczyć mózg

Czy wiesz, że mózg można ćwiczyć? Trening mózgu nie jest ani trudny, ani nie zajmuje wiele czasu.

Co to jest BOSU?

0
BOSU
fot. pixabay.com

Obecnie istnieje wiele urządzeń oraz sprzętów sportowych, które ułatwiają nam ćwiczenia, a także pozwalają na osiąganie nowych umiejętności. Jednym z nich jest BOSU, które pozwala nam na ćwiczenie równowagi i nie tylko. Sprawdź więcej!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/bosu-lepsza-polkula/

Lepsza półkula

BOSU to przyrząd, który posiada płaską powierzchnię z jednej strony oraz gumową półkulę z drugiej strony. Można je spotkać na siłowni, a można również zamówić dla siebie w celu ulepszenia domowych treningów.

To przyrząd, który przybył do Polski z USA, a jest znany od 2004 roku. Obecnie ma duże grono fanów, gdyż ćwiczenia na nim to nie lada wyzwanie, a także posiada on wiele zastosowań, które wzbogacają treningi funkcjonalne oraz wzmacniająco-rzeźbiące.

Wykorzystuje się go do ćwiczeń dla osób w zróżnicowanym wieku, a także o różnym stopniu wytrenowania. Mogą z niego korzystać osoby początkujące, jak i te zaawansowane. Ćwicząc z tym przyrządem wprawiamy do pracy główne mięśnie naszego ciała, a także mięśnie głębokie, które odpowiadają za prawidłową pozycję ciała.

Jak ćwiczyć z BOSU?

Możesz wykorzystać ten przyrząd jako alternatywę dla zwykłych pompek. Wówczas połóż go wypukłą stroną a ręce oprzyj na płaskiej stronie. Świetnie sprawdzi się również do przysiadów, które będą miały inną formę, niż te które dotychczas robiłaś. Przysiady możesz wykonywać stojąc na wypukłej stronie albo na płaskiej, wówczas na wypukłej stronie będą pracowały twoje przywodziciele, a także poprawisz swoją równowagę, siłę oraz wzmocnisz sylwetkę.

Bosu również jest wykorzystywany do ćwiczeń poprawiających równowagę. Wówczas wystarczy stanąć na wypukłej stronie i wymachiwać nogami raz w prawo, a raz w lewo. Jeśli masz problem z utrzymaniem równowagi, wówczas pomóż sobie rękoma. Ale tak naprawdę to zacznij ćwiczyć regularnie, a twój problem z równowagą zniknie!

Bosu to świetny przyrząd, który możesz kreatywnie wykorzystywać w swoich treningach. Tak naprawdę, czego nie wymyślisz i jak będziesz z nim ćwiczyć zależy głównie od twojej wyobraźni.

Przeczytaj też: http://www.toysboard.pl/jak-sobie-radzic-z-choroba-lokomocyjna/

Jak znaleźć dobrego fotografa do sesji biznesowej?

0
fotografia
fot. pexels.com

Wysokiej jakości zdjęcie biznesowe jest obecnie bardzo ważne z perspektywy rozwoju zawodowego. Warto się zdecydować na takie zdjęcie i co istotne świadomie wybrać właściwego fotografa. Dowiedz się na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań dobrego fotografa do sesji wizerunkowej, biznesowej!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/praca-fotografow-i-kuratorow-muzealnych-na-potrzeby-pandemii-koronawirusa/

Rekomendacje

Szukając fotografa, z którym zechcesz współpracować przy Twojej wizerunkowej sesji warto rozpocząć od dopytania się wśród znajomych kogoś poleconego. Być może znasz kogoś wśród Twojego grona, kto już miał taką sesję zdjęciową i chętnie Ci podpowie, do kogo warto pójść. A może w drugą stronę – będzie umiał wskazać fotografa, z którym nie warto pracować. W każdym razie pamiętaj, że dopytanie o rekomendacje lub ich brak to jeden ze skutecznych sposobów poszukiwania dobrego fotografa.

Internet prawdę Ci powiem

Przed zdecydowaniem się na konkretnego fotografa zawsze sprawdź go w Internecie. Jego stronę, portfolio, social media. To bardzo ważne aspekty, które pozwalają przewidzieć mniej więcej kto, jakie ma doświadczenie i wiedzę z zakresu biznesowej fotografii. Poczytaj również opinie o fotografie, ponieważ te mogą powiedzieć bardzo dużo. Zwłaszcza jeśli mowa o opiniach negatywnych. To one z reguły mówią najwięcej.

Porozmawiaj z fotografem

Jedną z czynności, która pozwoli Ci podjąć skuteczną decyzję jest rozmowa z fotografem np. przez telefon lub jakimiś pisanym komunikatorem. Taka rozmowa wstępna może dużo nakreślić o danym fotografie. Pokazać jego energię, temperament, charakter. Jeśli zależy Ci na osobie, której te cechy są dla Ciebie istotne to warto porozmawiać z fotografem, aby właśnie upewnić się, że sprawdzi się on podczas sesji. 

Przy złożonych sesjach i bardzo dla Ciebie ważnych, możesz oczywiście zapytać i poprosić fotografa o możliwość spotkania przed sesją – w celu ustalenia szczegółów. Jeśli fotograf nie będzie na to otwarty możesz mieć pierwsze pogłoski ku temu, że całą pracę wykona nieco od niechcenia. 

Pamiętaj, by nigdy nie iść w ciemno do takiego fotografa biznesowego, ale zawsze go sprawdzić.

Przeczytaj też: http://www.netmetis.pl/pomysly-na-kampanie-marketingowe-z-okazji-prima-aprilis/

Kiedy zrasta się ciemiączko u dzieci

0
ciemiączko
fot. pixabay.com

Młodzi rodzice są na ogół pełni obaw, jeśli chodzi o pielęgnację noworodków. Bywa ona dla nich źródłem ogromnego stresu, zwłaszcza jeśli to ich pierwsze dziecko i wszystko jest dla nich nowością. Wiele rzeczy niepokoi ich, mimo iż nie ma powodów do niepokoju. Na ogół wynika to z niewiedzy. Często dzieje się tak w przypadku ciemiączka. Młodzi rodzice spotykają się z tym po raz pierwszy i faktycznie trzeba przyznać, że zauważenie pewnych wklęsłości w główce dziecka może rodzić obawy. Głowa to szczególnie wrażliwa część ciała, którą należy chronić. Jej urazy są przyczyna poważnych konsekwencji. Co to jest zatem ciemiączko i jak je pielęgnować?

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/ciemiaczko-u-niemowlaka-sie-zrasta/

Czym jest ciemiączko i jaką pełni ono rolę

Rodzice po zauważeniu na główce dziecka nierówności, wklęśnięcia wpadają z reguły w przerażenie. Dzieje się tak, gdy nie zostana odpowiednio uprzedzeni po porodzie. Tymczasem ciemiączko jest całkowicie naturalne i bardzo potrzebne dziecku z anatomicznego punktu widzenia. Na główce dziecko możemy zaobserwować dwa ciemiączka: przednie i tylne. Przednie znajduje się na czubku głowy. To niewielkie wklęśnięcie, na ogół o wymiarach 5×5 cm. Ciemiączko tylne jest jeszcze mniejsze, na ogół ma 1×1 cm. Umiejscowione jest w tylnej części głowy. 

Dlaczego ciemiączka są tak potrzebne? Przede wszystkim ułatwiają dziecku poród. Dzięki nim czaszka jest nieco bardziej elastyczna, może się minimalnie zwężać, co ma znaczenie przy przechodzeniu przez drogi rodne w trakcie porodu. 

Jak dbać o ciemiączko

Ciemiączko nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Można bez przeszkód myć główkę dziecka całościowo. Dotykanie ciemiączka nie powoduje również bólu u maluszka. Oczywiście, głowa tak małego dziecka wymaga szczególnej ochrony i to na tym powinniśmy się przede wszystkim skupić. Ciemiączko zrasta się całkowicie zazwyczaj między 10 a 18 miesiącem życia. Aby wesprzeć ten proces powinniśmy suplementować witaminę D3, której mamy niedobory. W czasie intensywnego płaczu ciemiączko może się uwypuklać, to normalna reakcja. Jeśli jednak ciemiączko uwypukla się i pulsuje nawet wtedy, gdy dziecko jest spokojne warto skonsultować to z pediatrą. 

Przeczytaj też: http://www.toysboard.pl/leczenie-prochnicy/

Jak często zmieniać szampon do włosów?

0
szampon
fot.: pexels.com

Poszukiwanie idealnego szamponu, który będzie odpowiednio dopasowany do potrzeb włosów, może trwać naprawdę długo. Co jednak w przypadku, kiedy wreszcie uda się znaleźć ten idealny? Czy powinno się wówczas go regularnie zmieniać na inne? A może stosowanie jednego szamponu przez dłuższy czas, nie wpłynie na włosy negatywnie?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/jeden-szampon-cale-zycie/

Czy szampon w ogóle należy zmieniać?

Jest to najważniejsze pytanie, nad którym warto się zastanowić już na samym początku. Owszem, szampon do włosów należy zmieniać. Zależy to od tego, że wybrane produkty powinny być dobrane do aktualnych potrzeb i stanu włosów. Przykładowo, można korzystać z dwóch produktów zamiennie – jeden może mieć łagodne działanie, drugi natomiast oczyszczające.

Zmiana szamponu zalecana jest z kilku powodów: włosy i skóra głowy potrzebują różnorodnych składników, wymagają zachowania równowagi pomiędzy kosmetykami łagodnymi a oczyszczającymi; ciągłe stosowanie jednego produktu może źle wpływać na wygląd i układanie się włosów, a także wraz z wiekiem zmieniają się ich potrzeby. To, że np. w liceum borykało się z problemem przetłuszczających włosów, nie znaczy, że tak samo będzie na studiach lub w późniejszych latach życia.

Jak często zmieniać szampon?

Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. W opinii trychologów oraz innych specjalistów zajmujących się badaniami nad kondycją włosów, szampon powinno się zmieniać co około 2 miesiące.

Warto jednak pamiętać, że nie chodzi o to, aby trzymać się ustalonego harmonogramu. Najważniejsza jest odpowiednia reakcja na aktualne potrzeby włosów. W przypadku już wcześniej wspomnianego posiadania dwóch różnych produktów, zapewnią one zarówno dogłębne oczyszczanie włosów, jak i zapobieganie podrażnieniom skóry i jej wysuszeniu.

Ponadto, nie należy wierzyć w twierdzenia mówiące o tym, że włosy przyzwyczajają się do jednego szamponu, przez co z czasem może on działać gorzej. Gorsze działanie wynika właśnie ze zmieniających się potrzeb włosów i skóry głowy.

Przeczytaj też: http://www.toysboard.pl/farbowanie-wlosow-w-domu-vs-w-salonie-fryzjerskim-wady-i-zalety/

Najlepsze sposoby na poprawienie swoje zdolności kredytowej

0
poprawienie swoje zdolności kredytowej

Każdy bank przed udzieleniem swojemu klientowi kredytu z pewnością sprawdzi jego zdolność kredytową. Wynik, jaki da obliczenie zdolności kredytowej danej osoby, bezpośrednio przekłada się na wysokość oraz warunki kredytu. Warto więc zadbać o to, aby nasza zdolność była wystarczająco wysoka. Dzięki temu mamy większe szanse na otrzymanie wymarzonego kredytu np. na zakup mieszkania. Zobacz, czym dokładnie jest zdolność kredytowa i jak można ją poprawić dzięki kilku skutecznym sposobom.

Czym jest zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa decyduje o tym, jaką maksymalną kwotę kredytu możemy otrzymać na dany moment. Jest to indywidualna zdolność każdej osoby, do spłacenia kredytu wraz z jego odsetkami w określonym na umowie kredytowej czasie. Dzięki analizie zdolności kredytowej bank zmniejsza ryzyko, które wiąże się z udzieleniem pieniędzy konkretnej osobie. Im większą sumę ktoś chce pożyczyć, tym bank bardziej przyjrzy się jego sytuacji finansowej. Wynikiem analizy zdolności kredytowej jest maksymalna kwota kredytu, która może zostać udzielona na określonych warunkach. Dzięki ocenie zdolności kredytowej bank jest w stanie ocenić ryzyko związane z udzieleniem kredytu oraz zaproponować nam warunki kredytowania dopasowane do naszych potrzeb i możliwości.

Co bank bierze pod uwagę podczas obliczania zdolności kredytowej?

Analizowany jest szereg różnych czynników. Kluczowe są między innymi dochody kredytobiorcy, umowa, na jaką jest zatrudniony, wiek, wykształcenie, historia kredytowa czy liczba osób na utrzymaniu. To jednak tylko część z rzeczy, którym przyjrzy się bank, ponieważ jest ich jeszcze o wiele więcej. Stabilność finansowa jest w tym przypadku niezbędna do tego, aby móc wziąć kredyt w banku. Kredytobiorca nie może mieć też zbyt wielu innych zobowiązań, które już obciążają jego budżet. W każdym banku analiza zdolności kredytowej przebiega w nieco inny sposób. W większości miejsc spotkamy się jednak z podobnymi pytaniami oraz kryteriami oceny.

Najlepsze sposoby na poprawienie swojej zdolności kredytowej

Spłać swoje kredyty i pożyczki

Tak jak już wspomnieliśmy na zdolność kredytową https://splatapozyczek.pl/zdolnosc-kredytowa/  ma wpływ ilość zobowiązań, jaką mamy do tej pory. Zbyt duża ilość kredytów, a co gorsza chwilówek negatywnie odbije się na ocenie zdolności kredytowej. Zanim więc pójdziesz do banku po to, aby ubiegać się o nowe zobowiązanie, zrób porządek z tymi, które aktualnie spłacasz. Odciążysz dzięki temu swój domowy budżet i zwiększysz swoje szanse na otrzymanie większego kredytu np. hipotecznego. Dobrym pomysłem jest też zamknięcie nieużywanych kart kredytowych oraz debetów. One również źle odbijają się na zdolności kredytowej.

Zadbaj o ocenę w BIK

Każdy bank przed udzieleniem kredytu sprawdzi informacje o swoim kliencie w BIK. Znajdują się tam informacje na temat aktywnych oraz spłaconych zobowiązań, które miałeś do tej pory. Jeśli kiedykolwiek miałeś problem z terminowym spłacaniem swoich zobowiązań, to informacje na ten temat z pewnością też się tam znajdują. Budując pozytywną ocenę w BIK, zwiększasz swoją zdolność kredytową i zwiększasz szanse na otrzymanie kredytu. Warto też wiedzieć, że brak jakiejkolwiek historii kredytowej także wpływa negatywnie na zdolność kredytową. Warto więc wziąć niewielki kredyt lub zrobić zakupy na raty, jeśli masz w przyszłości zamiar wziąć większy kredyt.

Popraw warunki zatrudniania

Bank najbardziej ceni klientów z umową o prace na czas nieokreślony oraz długim stażem pracy w jednym miejscu. Warto zadbać więc o warunki swojego zatrudnienia, aby zwiększyć szanse na otrzymanie kredytu.

Czego nie powinno się trzymać w łazience?

0
łazienka

Łazienka poza sprzętami takimi jaka wanna, WC, zlew czy pralka, posiada również miejsce do przechowywania. Niestety dużo osób nie wie, że nie powinno się trzymać, niektórych rzeczy w łazience. Dla wielu osób może okazać się to zdziwieniem, ponieważ przedmioty te znajdują się w łazience u nich na porządku dziennym.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/czego-nie-trzymac-w-lazience/

Maszynki do golenia

Pewnie brzmi to odrobinę absurdalnie, ale maszynek do golenia nie powinno się trzymać w łazience. Wilgoć zdecydowanie nie służy im. Sprawi ona, że nie tylko staną się one tępe, ale również zardzewieją w bardzo krótkim czasie. Przez to nie będą nadawały się już do ponownego użycia.

Jeśli jednak nie korzystacie z tych jednorazowych maszynek, a skłaniacie się bardziej w stronę tych z żyletkami, powinniście osuszyć je dokładnie i trzymajcie w innym miejscu, z dala od wilgoci.

Naturalne kosmetyki

Działanie kosmetyków z naturalnym składem, które narażone są na zmianę temperatury czy dużą wilgoć, może diametralnie może ulec zmianie. Gdzie przechowywać więc takie kosmetyki? Najlepszym rozwiązaniem będzie trzymanie ich w ciemnym, ale suchym miejscu. Wtedy nic im się nie stanie, a na naszej skóry będą działać tak jak powinny.

Pędzle do makijażu

Pędzli do makijażu również nie powinno się  trzymać w łazience. Delikatne włosie jest bardzo wrażliwe na wahania temperatury, czy też wilgoć. Pędzle w takiej sytuacji mogą się całkowicie popsuć, nie jest to jednak żadna reguła. Mimo to warto przechowywać je w innym miejscu wolnym od roztoczy i bakterii. Może być to np. toaletka. 

Leki

Leków tym bardziej nie powinno się trzymać pod żadnym pozorem w łazience. Wilgoć zdecydowanie im nie sprzyja. O wiele lepszą opcją jest już zakup specjalnej apteczki, którą możecie umieścić na ścianie. 

Zobacz też: http://www.oliwkowo.pl/jak-czyscic-mikrofale/

Najlepsza matryca dla komputera przemysłowego

0
monitor
fot: pixabay.com

Zakup matrycy do przemysłowego komputera jest trudnym zadaniem. Musimy przeanalizować szereg parametrów i dobrać te odpowiednie, do warunków, w jakich będziemy korzystać z komputera. 

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/jaka-matryce-wybrac-do-monitora-przemyslowego/

Czynniki zewnętrzne

W pierwszej kolejności rozważmy czynniki zewnętrzne, które mogą mieć wpływ na pracę monitora i wydajność naszych działań na nim. Koszt monitora to spory wydatek, dlatego lepiej wybrać model, który będzie najbardziej odporny na uszkodzenia. Zwróćmy więc uwagę, czy upatrzony przez nas monitor posiada zabezpieczenia przed zapyleniem. Są to systemy zapewniające dodatkową szczelność  na łączeniach elementów. Warto zainwestować też w model wodoodporny i to wcale nie z uwagi na możliwość zalania monitora kawą. Wodoodporne modele są bardziej odporne przed wilgocią, a czasami wystarczy otwarte długo okno podczas deszczu czy nagła, drastyczna zmiana temperatury, aby na monitorze skropliło się zbyt dużo kropli wody. 

Najistotniejszą kwestią jest jednak wybór odpowiedniej matrycy. Te najbardziej popularne to TN i IPS. Czym się różnią między sobą i którą lepiej wybrać?

Matryca TN

To podstawowa, najbardziej popularna matryca, stosowana w monitorach, ze względu na jej najniższy koszt. Sprawdzi się do pracy biurowej, a także do gier dla mniej wymagających graczy. Odwzorowanie kolorów pozostawia co prawda wiele do życzenia, jednak jeśli nie pracujesz jako grafik czy retuszer, być może nie ma konieczności, by inwestować w droższe technologie. 

Matryca IPS

To matryca wyprodukowana w oparciu o bardziej zaawansowaną, a co za tym idzie droższą technologię. Matryca IPS zapewnia dobry kąt widzenia i szeroką paletę barw. Jakość odwzorowania kolorów jest zachwycająca, a szybkość reakcji to tylko 1 sekunda. To model chętnie wybierany przez osoby, zajmujące się profesjonalna obróbka zdjęć i filmów, a także dla bardziej wytrawnych graczy. Choć jeszcze niedawno szybkość działania i częstotliwość odświeżania była sporym mankamentem matryc IPS, to obecnie płynność animacji robi wrażenie. 

Przeczytaj też: http://www.turystykawsieci.pl/czarter-jachtow-niezapomniana-wakacyjna-przygoda/

ZOBACZ TEŻ