Jak łatwo poprawić zdolności komunikowania się po angielsku?

0
angielski online klasa

Spróbuj rozmawiać z wieloma ludźmi, mimo że czujesz się zażenowany i skrępowany.

Jeśli nie jesteś w stanie dobrze wyrazić swoich uczuć, najlepszym sposobem na lepsze ich wyrażenie na dłuższą metę jest rozmowa z mnóstwem nowych ludzi. Kiedy tylko masz szansę, staraj się mówić i wyrażać swoje myśli do nowej osoby. Będzie to bardzo przerażające i nieprzyjemne, ale jeśli tylko będziesz w stanie to zrobić – na pewno będziesz w stanie komunikować się bezproblemowo w ciągu miesiąca czy
dwóch.

Istotnym jest oczywiście poznanie odpowiedniej ilości słów angielskich. Warto poznać najczęściej używane słówka angielski, szczególnie jeśli dane słowa angielskie wystepują z przykładowymi zdaniami, tak więc możemy uczyć się słów angielskich w odpowiednim kontekście. Dzięki temu uczymy się jakby automatycznie całych zdań, co również poprawia zdolności mówienia w języku angielskim.

Kiedy byłam na drugim roku studiów, pamiętam, że przez większość czasu czułam się bardzo nieśmiała i przerażona. Rozmawiałam tylko z dwoma lub trzema osobami i nie byłam w stanie komunikować się pewnie z żadną osobą, której nie znałam. W tym czasie postanowiłem stawić czoła jednemu nowemu strachowi każdego dnia. Zrobiłam listę maleńkich lęków w dokumencie Worda i zaczęłam robić jedną rzecz każdego dnia, która sprawiała, że czułam się niekomfortowo. Pewnego dnia rozmawiałam na przykład z obcym człowiekiem, mimo że bardzo się bałam. Pewnego dnia zadałem pytanie w klasie, mimo że wszyscy się ze mnie śmiali. Wkrótce, stawiając czoła jednemu maleńkiemu strachowi każdego dnia, mogłem organizować debaty i quizy na poziomie krajowym.

Moim celem nie jest chwalenie się – ale po prostu wyjaśnianie – że robienie czegoś, w czym się nie jest dobrym człowiekiem, raz po raz pomaga mu w tym doskonalić się z czasem. Obecnie istnieje duże prawdopodobieństwo, że kiedy rozmawiasz z nową osobą, czujesz się „gorszy” od niej podświadomie. Może boisz się, że ta druga osoba będzie cię osądzać i nie będzie dobrze o tobie myśleć. W obu przypadkach, jedynym sposobem, w jaki możesz komunikować się pewnie i dobrze wyrażać się – jest komunikowanie się z coraz to nowymi ludźmi. Skorzystajcie z każdej okazji, aby komunikować się z nową osobą – i rozmawiajcie. Będziesz się strasznie bać, będziesz czuł się zakłopotany i najprawdopodobniej nie uda ci się komunikować kilka pierwszych razy – ale kontynuuj, a wkrótce staniesz się lepszym komunikatorem.

Spróbuj zwizualizować rozmowę, gdy jesteś sam

Kiedy jesteś sam w swoim pokoju, spróbuj stanąć przed lustrem i wyobrazić sobie rozmowę z inną osobą. Rozmawiaj tak, jakby inna osoba rzeczywiście była przed tobą. Po kilku próbach, nagle nadejdzie moment, w którym będziesz w stanie skutecznie komunikować się przed lustrem.

Powtarzaj tę czynność 2-3 razy dziennie. Czasami możesz nawet zamknąć oczy i wizualizować siebie prowadząc taką rozmowę. Kiedy już dobrze komunikujesz się w wyobraźni, poczuj radość z tego, że rzeczywiście dobrze rozmawiasz.

Jeśli robisz to regularnie, nadejdzie moment, w którym nagle znajdziesz się w rozmowie z drugą osobą wyraźnie wyrażającą swoje punkty.

Wmawiaj sobie, że jesteś niesamowity

Wiele razy nie jesteśmy w stanie jasno wyrazić naszych myśli, ponieważ podczas rozmowy stajemy się jawnie świadomi osądów drugiej osoby. Więc być może wyrażasz swoje uwagi i myślisz „Mam nadzieję, że ta osoba dobrze o mnie myśli”. Prowadzi to do dezorientacji w wyrażaniu swoich myśli.

Prostym sposobem na uniknięcie poczucia strachu przed osądami drugiej osoby jest ciągłe powtarzanie sobie, że jesteś niesamowity. Teraz wiem, że to rozwiązanie brzmi zbyt prosto – i to też brzmi dziwnie. Ale to działa! Każdego dnia, kiedy jesteś wolny, wmawiaj sobie, że jesteś niesamowity. Powiedz sobie: „Rządzę! Jestem fajny.” Nie mów tylko tych słów – poczuj w nich energię, kiedy mówisz je do siebie.

Wmawiając sobie, że jesteś niesamowity, powoli zaczynasz czuć się bardziej pewny siebie w rozmowie z innymi. W miarę jak będziesz czuł się pewniej i pewniej, przestaniesz myśleć o osądach innych ludzi i skoncentrujesz się bardziej na tym, co starasz się przekazać. Problemy z komunikacją pojawiają się, gdy zwracamy większą uwagę na myśli drugiej osoby, a mniejszą na to, co staramy się powiedzieć. To zniknie, kiedy naprawdę zdasz sobie sprawę, że jesteś niesamowity.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli naprawdę spróbujesz wszystkich tych trzech rzeczy, na pewno powinieneś być w stanie komunikować się lepiej. Sama byłam nieśmiałą osobą, która w przeszłości nie potrafiła nawet mówić spójnie przez dwie minuty. Dlatego ręczę za to, że na pewno można poprawić swoje umiejętności konwersacyjne. Po prostu rozmawiaj z większą ilością osób, wizualizuj siebie mówiącego w jasny sposób i przypominaj sobie, że jesteś niesamowity. Wszystkiego najlepszego z nauką angielskiego!

Nieruchomości w Lublinie

0
Nieruchomości Lublin

Sprzedaż mieszkania nie jest prostym zadaniem dla osób, które podejmują się tego pierwszy raz. Przede wszystkim dobrze trzeba ocenić rynek i wywnioskować czy jest obecnie hossa, czy też bessa. Hossa jest to tak zwana górka, czyli wszystkie ceny idą w górę. Jest to doskonały moment dla osób, którym zależy na sprzedaży nieruchomości. Bessa jest z kolei dobrym momentem na zakup mieszkania, ponieważ wtedy wszystkie ceny idą w dół.

Znak towarowy – czym jest i jak go zarejestrować?

0
znak towarowy

Znak towarowy jest to oznaczenie, które pomaga nam odróżnić swój produkt od produktów konkurencyjnego. Ponadto oznaczenie to może dać nam przewagę wśród innych marek znajdujących się na rynku. Prawo do korzystania z niego przysługuje jedynie jego właścicielowi. Prawo ochronne na znak jest najskuteczniejszym sposobem obrony dla działalności, które używają takiego znaku sprzedając swoje towary czy usługi. Jakie są rodzaje znaku towarowego? Jak możemy zarejestrować znak towarowy?

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/znak-towarowy-definicja-ochrona-rejestracja/ 

Czym jest znak towarowy?

Znakiem towarowym jest każde oznaczenie, które umożliwia odróżnienie produkt czy też usługą jednego przedsiębiorcy od produktów i usług innego przedsiębiorcy.

Oznaczenie to musi spełniać warunki do przedstawienia go w rejestrze znaków towarowych. Posiadamy kilka rodzajów znaków towarowych. 

Spośród nich możemy wyróżnić:

 • indywidualny znak,
 • wspólne prawo ochronne,
 • wspólny znak towarowy,
 • wspólny znak towarowy gwarancyjny.

Rejestracja znaku towarowego

W zgłoszeniu znaku towarowego Ty – jako przedsiębiorca – musisz wskazać szczegółowo towary, a także usługi, które zamierzasz chronić.

Należy pamiętać, że znaki towarowe są to oznaczeniami stosowane w handlu, które służą do identyfikacji produktów czy też usług danego przedsiębiorcy.

Umożliwiają one odróżnianie produktów tego samego lub podobnego rodzaju oferowanych przez różnych przedsiębiorców, które tym samym stanowią budowę wizerunku, a także rozpoznawalności marki.

Znakiem towarowym może być między innymi wyraz, rysunek, litera, cyfra, kolor, forma przestrzenna, czy także kształt towaru lub opakowania oraz dźwięk.

Wyróżnia się rodzaje znaków towarowych jak:

 • znaki słowne,
 • graficzne,
 • słowno-graficzne,
 • przestrzenne,
 • pozycyjne,
 • dźwiękowe, kolor, deseń,
 • ruchome,
 • multimedialne,
 • hologramy.

Przed zgłoszeniem znaku należy jednak sprawdzić, czy nie istnieją znaki towarowe, które są identyczne lub w dużym stopniu przypominają te, które chcielibyśmy zgłosić. Wyszukiwarkę znaków krajowych znajdziemy pod ewyszukiwarka.pue.uprp.gov.pl.

Ochrona znaku towarowego

Twój znak towarowy będzie chroniony przez 10 lat od daty zgłoszenia znaku towarowego w Urzędzie Patentowym RP. Znak ten po wniesieniu odpowiedniej opłaty może być chroniony na kolejne 10 letnie okresy.

Zobacz też: http://www.toysboard.pl/czym-jest-patent-na-wynalazek-jak-go-zlozyc/ 

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm – zadbaj o bezpieczeństwo swoich pracowników

0
Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm – zadbaj o bezpieczeństwo swoich pracowników

Niezależnie od tego, czym zajmuje się Twoja firma, warto zadbać, by pracownicy byli przygotowani na ewentualne sytuacje kryzysowe. Wypadki się zdarzają, dlatego personel powinien wiedzieć, jak w razie potrzeby udzielić pierwszej pomocy przed przyjazdem służb ratowniczych. Dowiedz się więc, jak zorganizować szkolenie z pierwszej pomocy dla swoich pracowników!

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm – dowiedz się o nich więcej!

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm to niezwykle przydatne rozwiązanie. Chociaż każdy z nas w teorii powinien wynieść ze szkoły podstawową wiedzę na temat ratowania życia,w praktyce niewiele osób pamięta cokolwiek z zajęć. Nawet jeśli komuś wydaje się, że wie mniej więcej, co należy zrobić, gdy ktoś z otoczenia zasłabnie, w sytuacji stresowej może przestać myśleć racjonalnie. Z tego względu warto odświeżyć sobie podstawowe czynności. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, w Twoim interesie leży, by zadbać o szkolenie z pierwszej pomocy dla pracowników. Możesz to zrobić na kilka sposobów. Jednym z nich jest zaproszenie ratownika, z tymże w dużej firmie może się to nie sprawdzić. To oczywiście doskonała możliwość przyswojenia sobie teorii, ale największe znaczenie ma tutaj praktyka. Dobrym pomysłem jest zatrudnienie profesjonalnej firmy szkoleniowej, która posiada odpowiednią ilość sprzętu pozwalającego na ćwiczenia praktyczne. To sprawi, że zdobyta wiedza pozostanie z pracownikami na dłużej i w razie potrzeby będą przygotowani na każdą ewentualność.

Szkolenia z pierwszej pomocy dla firm – jakie korzyści wyniosą z nich Twoi pracownicy?

Firma, której zarząd jest przezorny, z pewnością zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa zarówno dla personelu, jak i klientów. I mowa tu nie tylko o właścicielach zakładów produkcyjnych, ale również lokali gastronomicznych, sklepów spożywczych czy placówek oświaty. Jeśli zdecydujesz się na profesjonalne szkolenie z pierwszej pomocy dla firm, takie jak to https://www.transmedyk.pl/kurs-pierwszej-pomocy/, będziesz miał pewność, że pracownicy sporo z niego wyniosą. To przede wszystkim umiejętność przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, zatrzymania krwotoku czy przywrócenie czynności serca przed przyjazdem służb ratowniczych. W razie wypadku każdy będzie wiedział, jak się zachować, dzięki czemu firma uniknie zbiorowej paniki. Warto zainwestować w porządne szkolenia z pierwszej pomocy dla firm i zapewnić sobie oraz podwładnym bezpieczeństwo.

Panele PV

0
Panele PV

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, w jaki sposób możesz nieco zaoszczędzić na rachunkach za prąd? Każdy, kto choć raz zetknął się z koniecznością uiszczenia bardzo wysokiej opłaty za prąd, z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak uciążliwa może być ta sprawa. Na szczęście mamy rozwiązanie.

Programy motywacyjne – jakie mogą przybrać formy?

0
Programy motywacyjne

Motywacja pracownika jest kluczem do efektywnej pracy i sukcesu firmy. Dlatego przedsiębiorstwa sięgają po coraz to nowsze metody wsparcia. Jednym z nich są programy motywacyjne. Na czym polega ten system i kto może z niego skorzystać?

Programy motywacyjne – czym są?

Rozwiązanie to jest nowoczesną i atrakcyjną odpowiedzią na potrzeby pracowników. Firmy starają się być konkurencyjne na rynku i przyciągnąć do siebie jak najlepszych specjalistów. Dlatego wdrażają chętnie programy motywacyjne. Systemy te nie tylko podnoszą atrakcyjność firmy, ale stwarzają pracownikom dodatkowe możliwości. Dzięki temu można zadbać o przyjazną atmosferę w miejscu pracy. To z kolei przełoży się na większą efektywność zespołu. Pracownicy będą bowiem zaangażowani w życie firmy i będą czerpali większą radość z wykonywanych obowiązków. Mając taki zespół przedsiębiorstwo może ograniczyć rotację i związaną z tym dodatkową pracę. Korzyści czerpie więc każda ze stron. Programy motywacyjne może wdrożyć każda firma, niezależnie od wielkości czy branży, w której działa. Najważniejsze jest to, by dopasować je do swoich pracowników.

Programy motywacyjne – co mogą oferować?

Pierwszym krokiem powinno być określenie grupy, do której skierowany jest dany program. Można też wskazać sytuacje, które mogą pozbawić uczestnika możliwości udziału czy otrzymania premii. Programy motywacyjne powinny także uwzględniać specyfikę branży oraz wiek i zainteresowania członków zespołu. Dzięki temu przewidywane nagrody będą odpowiadały ich potrzebom. Wszelkie zasady korzystania z programów motywacyjnych powinny być zapisane w regulaminie. O istniejącym w firmie systemie warto poinformować kandydatów już na etapie rekrutacji. Dzięki temu przedsiębiorstwo może zyskać pod kątem atrakcyjności. Programy motywacyjne pomagają wdrażać specjaliści w tej dziedzinie. Znajdziesz ich bez problemu w sieci. Jeden z nich jest dostępny pod tym linkiem https://mateusz-kluk.pl/programy-motywacyjne/. Dzięki takiemu wsparciu możemy bez dodatkowych kosztów oferować pracownikom grupowe ubezpieczenia, pakiety sportowe, czy prywatną opiekę medyczną. Finansowanie takiego systemu może zaś w pełni pokrywane z płaconych podatków.

Asystentka biurowa – ile zarabia?

0
asystentka

Taki zawód przeznaczony jest dla osób, które są zorganizowane, świetnie czują się w środowisku biurowym, lubią rozwiązywać problemy, są zdeterminowane i gotowe na nowe wyzwania. Zastanawiając się nad wyborem pracy bardzo często zwracamy uwagę na to, czy jesteśmy w stanie dzięki niej dobrze zarobić. Pieniądze to nie wszystko, ale przecież trzeba mieć za co opłacać rachunki, spłacać ratę kredytu i utrzymać rodzinę. Ile zarobimy pracując w naszym kraju, a ile pracując za granicą jako asystentka biurowa? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-asystentka/ 

Jakie cechy powinna mieć asystentka biurowa?

Tak naprawdę zależy to od tego w jakiej firmy będziemy pracować. Jeżeli postawimy sobie wysoko poprzeczkę i będziemy mieć wysokie ambicje, taka praca może być naprawdę opłacalna. Większe biura = większe zarobki. Praca w nich jest o wiele trudniejsza, niż w przypadku małych korporacji, ze względu na wymagania które obecnie panują na rynku. Aby być bardziej atrakcyjniejszym na tle innych kandydatów oraz zwiększyć swoje szanse na dostanie takiej pracy musimy posiadać wachlarz umiejętności, zarówno tych miękkich i jakiej twardych.

Duże firmy będą zwracały uwagę na osoby, które posiadają wykształcenie wyższe. Jeżeli posiadamy umiejętności praktyczne, ale nie posiadamy dyplomu ukończenia uczelni wyższej, to słabo będzie wyglądać, jeżeli będziemy zajmować ważne miejsce w firmie. Dodatkowo bardzo dużym atutem jest znajomość języków obcych, co pozwala nam na komunikację z większą ilością klientów. Im jest ich więcej, tym lepiej dla naszego pracodawcy. Wszelkiego rodzaju certyfikaty oraz kwalifikacje z pewnością polepszają wygląd naszego CV.

Ile jest w stanie zarobić asystentka biurowa?

Średnia płaca miesięczna asystentki biurowej wynosi 4350 zł brutto. Jeżeli zaczynamy od najniższych zarobków, dobrze jest podać te, które zaczynają się od 3670 zł brutto, a kończąc na najwyższych zarobkach mówimy o kwotach wynoszących 5420 zł. Jako starszy specjalista jesteśmy w stanie zarobić 6060 zł brutto. Daje nam to kwotę 4361 zł netto, czyli tego co otrzymujemy na rękę. Jest to kwota znajdująca się powyżej średniej krajowej. Tak naprawdę w dużych firmach możemy liczyć na większe zarobki, ponieważ jeżeli będziemy dobrym asystentem z pewnością uda nam się zarobić więcej.

Zobacz też: http://www.toysboard.pl/jak-wyglada-praca-maszynisty/

Zmywarka dla małej kuchni jaka będzie najlepsza?

0
zmywarka do małej kuchni
fot. pexels.com

Zmywarka to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu. Znacznie ułatwia ona zachowanie porządku w naszej kuchni, a także pozwala nam uwolnić się od uciążliwego zadania, którym jest codzienne zmywanie naczyń. Jaką zmywarkę kupić do małej kuchni? Sprawdź!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jak-wybrac-zmywarke-do-malej-kuchni/

Zmywarka do zabudowy

W małej kuchni doskonale sprawdzi się zmywarka do zabudowy, która nie tylko nie zaburzy estetyki całego pomieszczenia, ale również wkomponuje się w nie. Mała zmywarka do zabudowy nie tylko nie będzie rzucać się w oczy, ale również wypełni swoje zadanie funkcjonalne.

Mała zmywarka to model, który posiada 45 cm szerokości. Zmyje ona mniej naczyń niż większa zmywarka, ale nie jest to raczej problemem dla osób, które posiadają małą rodzinę. Dodatkowo taka zmywarka nie zajmuje dużo miejsca.

Zalety

Mała zmywarka nie tylko zaoszczędzi miejsce w twoim domu, ale również nie będzie ona pobierac dużej ilości energii, jeśli będzie sporadycznie używana. Nie mniej jednak warto zakupić model, który należy do energooszczędnej klasy i nie zużyje nam dużo energii podczas swojej pracy.

Mała zmywarka pomieści ze spokojem 10 kompletów naczyń z klasycznej zastawy, a więc talerz płaski, głęboki, deserowy, kubek i sztućce. To całkowicie wystarczy przy mniejszym zużyciu naczyń dla dwóch lub trzech osób.

Chcąc zaoszczędzić pieniądze zdecydujmy się na mniejszy model zmywarki. Obecnie na rynku taką zmywarkę dostaniemy w cenie około 600 zł. To nie tylko spora oszczędność naszego domowego budżetu, ale również kosztów energetycznych.

Mała zmywarka również nie zabierze nam dużo miejsca, nawet jeśli będzie ona wolnostojącym urządzeniem, a to ma ogromne znaczenie dla osób, które np.: mieszkają w bloku i mają ograniczony metraż swojego pomieszczenia kuchennego. Zmywarka to również spora oszczędność czasu i wody. Zakup, który nie tylko zwróci się po latach, ale również znacznie ułatwi nam życie!

Przeczytaj też: http://www.toysboard.pl/zmywarka-dla-duzej-rodziny-jaka-bedzie-najlepsza/

Zarobki i realia pracy architekta za granicą

0
architekt

W tym artykule dowiecie się nieco na temat realiów oraz stawek, jakie obowiązują w innych krajach, kiedy wykonujemy zawód architekta. Poniżej znajdują się opisy tego, jak wygląda to w kilku krajach Unii Europejskiej. Stawki podane poniżej, kierowane są zarobkami, na jakie może liczyć architekt z tytułem magistra. Przekonaj się, ile zarabiają pracownicy firm architektonicznych. Są to stawki ujednolicone w skali danego kraju. Istnieją zróżnicowania zarobków w zależności od regionu oraz wielkości miasta. Dlatego podane poniżej kwoty należy traktować jedynie orientacyjnie, a nie szczegółowo. Oczywiście wszystkie poniżej wymienione kwoty są to stawki brutto. Jak więc zatem wyglądają zarobki architekta za granicą? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/architekt-za-granica-realia-i-zarobki/

Praca architekta w Hiszpanii

Będąc w Hiszpanii, musimy liczyć się z tym, że w przypadku tego kraju wciąż toczy się kryzys na rynku budowlanym oraz nieruchomościowych. Nie oznacza to jednak, że nie da się na takim rynku zarobić. Od razu po studiach jesteśmy w stanie zarobić nawet od 1500 do 2000 € na miesiąc, brzmi to naprawdę nieźle. Już po pięciu latach możemy liczyć na nieco wyższe stawki, ponieważ będzie to około 3500 € miesięcznie. Po 10 latach takie stawki będą wynosiły już 5000 € miesięcznie.

Praca architekta w Wielkiej Brytanii

Nie jest to kraj należący do Unii Europejskiej, ale warto jest wspomnieć jakie obowiązują tam zarobki dla Architektów. Okazuje się że świeżo upieczony absolwent, tuż po studiach zarabia tam około 1666 £ na miesiąc. Wraz z upływem czasu stawki będą rosły. Po zdobyciu uprawnień, kwota miesięczna wzniesie się do 2700 £. Po 10 latach pracy nasze zarobki mogą wynieść nawet 3500 £ miesięcznie.

Praca architekta w Niemczech

Zaraz po studiach nasze zarobki w tym kraju mogą wynieść nawet 2500 € miesięcznie. Na 3000 € możemy liczyć, kiedy posiadamy już 5-letni staż. Po 10 latach możemy liczyć na zarobki zaczynające się przynajmniej od 3500 € na miesiąc. 

Praca architekta we Francji

W tym kraju nasze zarobki zaraz po ukończeniu studiów będą wynosiły od 1600 € do 1900 € miesięcznie. Przez 5 lat praktyki możemy liczyć na kwoty rzędu od 2500 € do 4000 €. Architekci z 10-letnim doświadczeniem mogą liczyć na zarobki od 3000 € do 4000 € miesięcznie.

Zobacz też: http://www.androidal.pl/korzysci-plynace-z-uslugi-smart-home/33328

Jak ćwiczyć mózg?

0
Jak ćwiczyć mózg

Czy wiesz, że mózg można ćwiczyć? Trening mózgu nie jest ani trudny, ani nie zajmuje wiele czasu.

ZOBACZ TEŻ