architekt

W tym artykule dowiecie się nieco na temat realiów oraz stawek, jakie obowiązują w innych krajach, kiedy wykonujemy zawód architekta. Poniżej znajdują się opisy tego, jak wygląda to w kilku krajach Unii Europejskiej. Stawki podane poniżej, kierowane są zarobkami, na jakie może liczyć architekt z tytułem magistra. Przekonaj się, ile zarabiają pracownicy firm architektonicznych. Są to stawki ujednolicone w skali danego kraju. Istnieją zróżnicowania zarobków w zależności od regionu oraz wielkości miasta. Dlatego podane poniżej kwoty należy traktować jedynie orientacyjnie, a nie szczegółowo. Oczywiście wszystkie poniżej wymienione kwoty są to stawki brutto. Jak więc zatem wyglądają zarobki architekta za granicą? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/architekt-za-granica-realia-i-zarobki/

Praca architekta w Hiszpanii

Będąc w Hiszpanii, musimy liczyć się z tym, że w przypadku tego kraju wciąż toczy się kryzys na rynku budowlanym oraz nieruchomościowych. Nie oznacza to jednak, że nie da się na takim rynku zarobić. Od razu po studiach jesteśmy w stanie zarobić nawet od 1500 do 2000 € na miesiąc, brzmi to naprawdę nieźle. Już po pięciu latach możemy liczyć na nieco wyższe stawki, ponieważ będzie to około 3500 € miesięcznie. Po 10 latach takie stawki będą wynosiły już 5000 € miesięcznie.

Praca architekta w Wielkiej Brytanii

Nie jest to kraj należący do Unii Europejskiej, ale warto jest wspomnieć jakie obowiązują tam zarobki dla Architektów. Okazuje się że świeżo upieczony absolwent, tuż po studiach zarabia tam około 1666 £ na miesiąc. Wraz z upływem czasu stawki będą rosły. Po zdobyciu uprawnień, kwota miesięczna wzniesie się do 2700 £. Po 10 latach pracy nasze zarobki mogą wynieść nawet 3500 £ miesięcznie.

Praca architekta w Niemczech

Zaraz po studiach nasze zarobki w tym kraju mogą wynieść nawet 2500 € miesięcznie. Na 3000 € możemy liczyć, kiedy posiadamy już 5-letni staż. Po 10 latach możemy liczyć na zarobki zaczynające się przynajmniej od 3500 € na miesiąc. 

Praca architekta we Francji

W tym kraju nasze zarobki zaraz po ukończeniu studiów będą wynosiły od 1600 € do 1900 € miesięcznie. Przez 5 lat praktyki możemy liczyć na kwoty rzędu od 2500 € do 4000 €. Architekci z 10-letnim doświadczeniem mogą liczyć na zarobki od 3000 € do 4000 € miesięcznie.

Zobacz też: http://www.androidal.pl/korzysci-plynace-z-uslugi-smart-home/33328

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here