Gruzja to niezwykle piękny kraj. Dlatego też z roku na rok cieszy się coraz większy zainteresowaniem turystów. W tym także oczywiście z Polski. Ważne jest także to, że wycieczka to Gruzji wcale nie jest droga. Ponadto jest tam wiele atrakcji, które zobaczyć trzeba koniecznie.

Wycieczkę w Gruzji warto rozpocząć od miasta Mestia. To małe miasteczko, które leży w Swanetii. To co przede wszystkim warto tu zobaczyć to wieże obronne. Jest ich tu spora ilość. Co ciekawe w przeszłości nie służyły one jedynie do obrony przed obcymi wrogami, ale także przed sąsiadami. Dlatego wiele z tych wież stoi przy prywatnych domach.

Wycieczka powinna zatrzymać się także Ushguli. To najwyżej położona miejscowość w Europie – 2200 m.n.p.m. Trzeba jednak wiedzieć, że aby odwiedzić tę wiosnę należy to zrobić wiosną lub latem. Zimą jest bowiem całkowicie odcięta od świata. Kolejnym miejscem, do którego trzeba przyjechać będąc w Gruzji jest Klasztor Cminda Sameba. Znajduje się on niedaleko miasta Stepancminda. Z tego miejsca wycieczka powinna udać się do Doliny Truso. To niezwykle piękne miejsce. Można tu wypocząć na łonie cudownej przyrody. To ulubione miejsce tutejszych pasterzy, którzy w okresie wiosny przybywają tu ze swoimi zwierzętami.

Teraz czas, aby posmakować gruzińskich przysmaków. Przede wszystkim wina. W tym celu wycieczka musi udać się do Sighnaghi. Miasto to położone jest w Kachetii, czyli regionu słynącego właśnie z wina. Znajduje się tutaj wiele lokalnych winnic. Produkują one wina tylko i wyłącznie z naturalnych produktów. Dlatego w smaku jest niezwykle pyszne.

Na koniec warto odwiedzić także park Waszlowani. W parku żyje niezwykle dużo gatunków zwierząt, przede wszystkim ptaków, gadów i ryb. Trzeba jednak wiedzieć, że aby odwiedzić park należy posiadać specjalne pozwolenie. Park znajduje się bowiem na granicy z Azerbejdżanem. Pozwolenie zakupić można w miejscowości Dedophlistskaro.

To tylko kilka z wielu propozycji miejsc, które warto zobaczyć w Gruzji. Aby poznać więcej wystarczy poszukać w sieci wpisując frazę „Gruzja wycieczka„. Do tego pięknego kraju wybrać się możemy samodzielnie lub korzystając z oferty biur podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here