W jakim wieku dzieci idą do szkoły w Anglii?
W jakim wieku dzieci idą do szkoły w Anglii?

W jakim wieku dzieci idą do szkoły w Anglii?

W Anglii system edukacyjny jest nieco inny niż w Polsce. Dzieci rozpoczynają naukę w szkole w wieku pięciu lat, jednak istnieje możliwość wcześniejszego rozpoczęcia edukacji w przedszkolu już od trzeciego roku życia.

Przedszkole w Anglii

Przedszkole w Anglii jest dobrowolne i nieobowiązkowe. Dzieci mogą uczęszczać do przedszkola od trzeciego roku życia, jednak większość rodziców decyduje się na wysłanie swoich pociech do przedszkola w wieku czterech lat. Przedszkola w Anglii mają na celu przygotowanie dzieci do nauki w szkole podstawowej poprzez rozwijanie ich umiejętności społecznych, emocjonalnych i poznawczych.

Szkoła podstawowa w Anglii

W wieku pięciu lat dzieci rozpoczynają naukę w szkole podstawowej, zwanej w Anglii „Primary School”. Szkoła podstawowa w Anglii trwa sześć lat i obejmuje klasy od Reception (odpowiednik polskiego przedszkola) do Year 6 (odpowiednik polskiej szkoły podstawowej klasy szóstej).

W pierwszym roku nauki, czyli w Reception, dzieci uczą się podstawowych umiejętności, takich jak czytanie, pisanie i liczenie. Nauczanie w szkole podstawowej w Anglii jest oparte na programie nauczania, który obejmuje różne przedmioty, takie jak matematyka, język angielski, nauki przyrodnicze, historia, geografia, muzyka, sztuka i wychowanie fizyczne.

Szkoła średnia w Anglii

Po ukończeniu szkoły podstawowej, dzieci przechodzą do szkoły średniej, zwanej w Anglii „Secondary School”. Szkoła średnia w Anglii trwa siedem lat i obejmuje klasy od Year 7 do Year 13. W szkole średniej uczniowie mają możliwość wyboru przedmiotów, które chcą studiować, takich jak matematyka, języki obce, nauki przyrodnicze, sztuka, muzyka, historia, geografia i wiele innych.

W szkole średniej uczniowie przygotowują się również do egzaminów końcowych, takich jak GCSE (General Certificate of Secondary Education) i A-levels (Advanced Level), które są wymagane przy ubieganiu się o miejsce na uniwersytecie.

Podsumowanie

W Anglii dzieci rozpoczynają naukę w szkole w wieku pięciu lat, jednak istnieje możliwość wcześniejszego rozpoczęcia edukacji w przedszkolu już od trzeciego roku życia. Szkoła podstawowa trwa sześć lat, a szkoła średnia siedem lat. W szkole podstawowej dzieci uczą się podstawowych umiejętności, natomiast w szkole średniej mają możliwość wyboru przedmiotów i przygotowują się do egzaminów końcowych.

Dzieci w Anglii idą do szkoły w wieku 5 lat.

Link tagu HTML: https://www.energiaonline.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here