Orientalne smaki w Lublinie

Kuchnia dalekiego wschodu cieszy się ogromną popularnością nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Trudno się więc dziwić, że zawędrowała również do Lublina. Ulubionym, orientalnym daniem jest zaś oczywiście sushi. To potrawa, które zachwyca niezwykłym smakiem i jest przy okazji bardzo zdrowa. Gdzie można skosztować sushi w Lublinie?

Wyjątkowe rolki od doświadczonych Sushi Masterów

Japończycy to naród słynący z długowieczności, co jest związane z m.in. ich sposobem żywienia. Bogaty w wartości odżywcze ryż oraz świeże ryby i warzywa stanowią podstawę kuchni japońskiej, a także – oczywiście – sushi. Potrawa ta może pozornie wydawać się dość prosta w wykonaniu: ryż z dodatkiem wybranych ryb i warzyw, owinięty w glony wakame. Tak naprawdę wymaga jednak odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i wprawy. Sushi to dość ogólna nazwa dla rolek, które różnią się nie tylko smakiem i dodatkami, ale też techniką wykonania. Nigiri, California, Futomaki, Hosomaki – to tylko kilka przykładów klasycznego sushi. Dobry Sushi Master pozwala sobie też na kreatywność oraz komponuje własne rolki. A takich mistrzów Sushi, z prawdziwą pasją i talentem można znaleźć właśnie w Lublinie. A dokładniej, w https://takamisushi.pl/.

Kuchnia tajska i japońska – bogactwo orientalnych smaków

W Takami Sushi & Thai w Lublinie można znaleźć duży wybór różnego rodzaju rolek sushi oraz wielu innych japońskich dań. Restauracja ta specjalizuje się także w kuchni tajskiej, która ma wiele do zaoferowania miłośnikom oryginalnych potraw. Makaron Udon, Pad Thai czy curry z krewetkami, to prawdziwe klasyki kuchni tajskiej. Cechuje je intensywny aromat oraz specjalny sposób przygotowania. Osiągnięcie odpowiedniego efektu, jest możliwe tylko przy zastosowaniu określonych reguł, jak np. słynna zasada pięciu smaków. W Takami Sushi & Thai przykłada się do tego ogromną wagę, dzięki czemu kosztując tych dań, można oczami wyobraźni przenieść się wprost do Tajlandii. Takie prawdziwie egzotyczne smaki będą stanowiły wspaniałą odmianę od kuchni polskiej i na pewno przyniosą wiele korzyści dla zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here