monitor
fot: pixabay.com

Zakup matrycy do przemysłowego komputera jest trudnym zadaniem. Musimy przeanalizować szereg parametrów i dobrać te odpowiednie, do warunków, w jakich będziemy korzystać z komputera. 

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/jaka-matryce-wybrac-do-monitora-przemyslowego/

Czynniki zewnętrzne

W pierwszej kolejności rozważmy czynniki zewnętrzne, które mogą mieć wpływ na pracę monitora i wydajność naszych działań na nim. Koszt monitora to spory wydatek, dlatego lepiej wybrać model, który będzie najbardziej odporny na uszkodzenia. Zwróćmy więc uwagę, czy upatrzony przez nas monitor posiada zabezpieczenia przed zapyleniem. Są to systemy zapewniające dodatkową szczelność  na łączeniach elementów. Warto zainwestować też w model wodoodporny i to wcale nie z uwagi na możliwość zalania monitora kawą. Wodoodporne modele są bardziej odporne przed wilgocią, a czasami wystarczy otwarte długo okno podczas deszczu czy nagła, drastyczna zmiana temperatury, aby na monitorze skropliło się zbyt dużo kropli wody. 

Najistotniejszą kwestią jest jednak wybór odpowiedniej matrycy. Te najbardziej popularne to TN i IPS. Czym się różnią między sobą i którą lepiej wybrać?

Matryca TN

To podstawowa, najbardziej popularna matryca, stosowana w monitorach, ze względu na jej najniższy koszt. Sprawdzi się do pracy biurowej, a także do gier dla mniej wymagających graczy. Odwzorowanie kolorów pozostawia co prawda wiele do życzenia, jednak jeśli nie pracujesz jako grafik czy retuszer, być może nie ma konieczności, by inwestować w droższe technologie. 

Matryca IPS

To matryca wyprodukowana w oparciu o bardziej zaawansowaną, a co za tym idzie droższą technologię. Matryca IPS zapewnia dobry kąt widzenia i szeroką paletę barw. Jakość odwzorowania kolorów jest zachwycająca, a szybkość reakcji to tylko 1 sekunda. To model chętnie wybierany przez osoby, zajmujące się profesjonalna obróbka zdjęć i filmów, a także dla bardziej wytrawnych graczy. Choć jeszcze niedawno szybkość działania i częstotliwość odświeżania była sporym mankamentem matryc IPS, to obecnie płynność animacji robi wrażenie. 

Przeczytaj też: http://www.turystykawsieci.pl/czarter-jachtow-niezapomniana-wakacyjna-przygoda/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here