Mata edukacyjna
fot. Pixabay.com

Mata edukacyjna dla małego dziecka to bardzo przydatne i wartościowe narzędzie, w które warto się wyposażyć. Dobra mata rozwija motorykę małą i dużą malucha, uczy go spostrzegawczości, bawi i edukuje. Jak więc wybrać odpowiednią matę edukacyjną? Podpowiadamy w poniższym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: http://www.droga.com.pl/mata-edukacyjna-dla-niemowlat-jak-dziala-i-jakie-ma-zalety/

Mata edukacyjna – co to takiego?

Mata edukacyjna jest takim narzędziem, w które warto się wyposażyć, jeśli jesteśmy rodzicami niemowlaka. Popularna jest już od kilku lat i rodzice decydują się na jej zakup już w pierwszych miesiącach życia dziecka. Dobra mata edukacyjna składa się z samej maty, na której można położyć malucha oraz dwóch przeplatanych między sobą rurek, na których można zawiesić różnego rodzaju zabawki. To dzięki nim dziecko uczy się dostrzegać nowe kolory i kształty, po które z czasem zacznie również sięgać ręką. Natomiast powierzchnia, na której leży, również będzie mu służyła do przekraczania kolejnych etapów rozwojowych. Tutaj będzie uczyć się obrotów z pleców na brzuch i odwrotnie, leżeć na brzuchu podnosząc głowę i z zainteresowaniem oglądać kolory i przedmioty znajdujące się na macie, a także próbować swoich sił w raczkowaniu.

Jak widzicie więc, mata spełnia bardzo dużą i wielostronną rolę w życiu niemowlaka. Warto więc w nią zainwestować. Dziś producenci oferują różnorodne ich rodzaje. Znajdziemy na pewno coś odpowiedniego dla nas, również pod względem ceny.

Jak działa mata edukacyjna na niemowlaka?

Mata edukacyjna ma same zalety. Możemy to śmiało przyznać. Przede wszystkim uczy dziecko rozpoznawania różnorodnych kształtów i kolorów. Zabawki, które zawieszone są na pałąkach nad głową niemowlaka zachęcają do wyciągania po nie rączek, potrząsania i słuchania, jakie wydają dźwięki, a finalnie także do ich ściągania. W ten sposób maluch uczy się i sprawdza swoje doznania. Poznaje dźwięki i uczy się je rozróżniać. W ten sposób rozwijają się też jego zdolności manualne. A do tego stanowi świetny wypełniacz czasu i zapewnia rozrywkę i zabawę. Jej zalety wydają się więc być nie do przecenienia. Dla młodych rodziców, którym brakuje czasem chwili wytchnienia, może być naprawdę doskonałym rozwiązaniem. Jeśli więc jeszcze nie kupiliście maty edukacyjnej dla Waszej pociechy, nie zwlekajcie. Szybko przekonacie się, jak wielki wkład wniesie w Wasze życie i rozwój Waszej pociechy.

Zobacz też: http://www.toysboard.pl/wypracuj-nawyki-ktore-podniosa-jakosc-twojego-zycia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here