Jak dobrać zegar ścienny do naszego mieszkania

Zegary są niezbędne w naszym życiu, ponieważ pozwalają kontrolować czas. Co ważne mogą one również pełnić funkcję dekoracyjną w dowolnym pomieszczeniu w naszym domu. Jak dobrać zegar ścienny do naszego mieszkania? Podpowiadamy!

Zegar – gdzie go umieścić?

Pamiętaj, że zegar powinien pasować stylem do konkretnego pokoju. Jego kolor, zdobienie lub rodzaj materiału może choć niekoniecznie w pewien sposób łączyć się z pozostałymi elementami dekoracyjnymi znajdującymi się w tym miejscu. Pamiętaj, że to pozwoli stworzyć spójną aranżację. W sklepie Home&You masz kilkanaście zegarów w szerokiej palecie barw, jak i w dużej ilości kształtów. Bez trudu dobierzesz odpowiedni egzemplarz do danego pomieszczenia w swoim mieszkaniu!

Z wiszącymi modelami zegarów mamy dużo łatwiej niż z tymi stojącymi, ponieważ jedynie wystarczy wolna przestrzeń i można umocować na pasującej wysokości. Te pierwsze warianty sprawdzą się  w każdym pomieszczeniu bez względu na jego metraż, choć najlepiej prezentują się w kuchni, w salonie, w gabinecie, w pokoju dziecka oraz w przedpokoju. Warto posiadać kilka sztuk w różnych lokalizacjach, dzięki temu na bieżąco kontrolujemy czas. Położenie może być dowolne, ale polecamy zawieszanie naprzeciwko biurka, nad drzwiami lub na wprost stołu. To pozwala mieć godzinę na widoku.

Jak dobrać zegar ścienny do naszego mieszkania?

W Home&You oferta zegarów ściennych jest niezwykle bogata. Przeważają zdecydowanie klasyczne formy w kształcie koła bądź kwadratu o dużych i wyraźnych cyfrach. Są dostępne również bardziej minimalistyczne lub mocniej zdobione propozycje, chodzi nie tylko o ramy, ale też o samą tarczę.

Duże, okazałe zegary ścienne wieszaj na podobnej przestrzeni, rób tak samo z mniejszymi. W ten sposób zachowasz odpowiednie proporcje, dzięki temu dodatek będzie idealnie dobrany pod kątem wielkości danego pokoju.

Kolejny aspekt, na który musisz zwrócić uwagę to styl. Do minimalistycznych mieszkań, czy tych w surowym klimacie kup zegary metaliczne o jak najbardziej prostej formie. Tarcza powinna być gładka, czyli bez zbędnych zdobień. Za to w rustykalnych i skandynawskich lepiej wyglądają te z elementem drewna bądź z innych naturalnych materiałów. Wiejskie grafiki tudzież podobne nadruki są mile widziane. Jeśli chodzi o nowoczesne przestrzenie, możemy pozwolić sobie na każdy wariant tego dodatku, im bardziej współczesny tym lepiej. Fantazyjne stelaże, wycięcia, kilka czasomierzy w jednym – Home&You zaskoczy Cię mnogością opcji do wyboru. W salonie lub w sypialni urządzonej na bogato z nutką glamour cudownie prezentują się zegary z dekoracjami w postaci kamyczków, kryształków, czy z połyskującym wykończeniem. W dziecięcych pomieszczeniach zawieś modele z aplikacjami, na przykład z postaciami z bajek, a u nastolatków pojawią się propozycje z autami czy gwiazdami muzyki. Jeśli chodzi o gabinety, tu również pod uwagę należy wziąć wystrój. Styl vintage, nowoczesny, podróżniczy… Mamy kilkanaście alternatyw!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here