łazienka

Łazienka poza sprzętami takimi jaka wanna, WC, zlew czy pralka, posiada również miejsce do przechowywania. Niestety dużo osób nie wie, że nie powinno się trzymać, niektórych rzeczy w łazience. Dla wielu osób może okazać się to zdziwieniem, ponieważ przedmioty te znajdują się w łazience u nich na porządku dziennym.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/czego-nie-trzymac-w-lazience/

Maszynki do golenia

Pewnie brzmi to odrobinę absurdalnie, ale maszynek do golenia nie powinno się trzymać w łazience. Wilgoć zdecydowanie nie służy im. Sprawi ona, że nie tylko staną się one tępe, ale również zardzewieją w bardzo krótkim czasie. Przez to nie będą nadawały się już do ponownego użycia.

Jeśli jednak nie korzystacie z tych jednorazowych maszynek, a skłaniacie się bardziej w stronę tych z żyletkami, powinniście osuszyć je dokładnie i trzymajcie w innym miejscu, z dala od wilgoci.

Naturalne kosmetyki

Działanie kosmetyków z naturalnym składem, które narażone są na zmianę temperatury czy dużą wilgoć, może diametralnie może ulec zmianie. Gdzie przechowywać więc takie kosmetyki? Najlepszym rozwiązaniem będzie trzymanie ich w ciemnym, ale suchym miejscu. Wtedy nic im się nie stanie, a na naszej skóry będą działać tak jak powinny.

Pędzle do makijażu

Pędzli do makijażu również nie powinno się  trzymać w łazience. Delikatne włosie jest bardzo wrażliwe na wahania temperatury, czy też wilgoć. Pędzle w takiej sytuacji mogą się całkowicie popsuć, nie jest to jednak żadna reguła. Mimo to warto przechowywać je w innym miejscu wolnym od roztoczy i bakterii. Może być to np. toaletka. 

Leki

Leków tym bardziej nie powinno się trzymać pod żadnym pozorem w łazience. Wilgoć zdecydowanie im nie sprzyja. O wiele lepszą opcją jest już zakup specjalnej apteczki, którą możecie umieścić na ścianie. 

Zobacz też: http://www.oliwkowo.pl/jak-czyscic-mikrofale/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here