Systemy załadunkowe Kronos

Wydajność to jedna z najważniejszych kwestii, jeśli chodzi o proces produkcyjny w piekarni. Od niej zależy bowiem nie tylko jakość pieczywa, ale także jego ostateczna cena. Aby produkować chleb i bułki wysokiej jakości w ekonomiczny sposób, powinniśmy sięgnąć po odpowiednie systemy załadunkowe. Jakie rozwiązanie może okazać się najlepsze?

Systemy załadunkowe – co oferuje wariant jednopoziomowy?

Wybierając system załadunkowy powinniśmy wziąć pod uwagę wielkość naszej piekarni oraz intensywność produkcji. Do małych firm wystarczające będą jednopoziomowe systemy załadunkowe. Za obsługę tego rozwiązania odpowiedzialna może być odpowiedzialna jedna osoba. Taki system załadunkowy funkcjonuje w trzech trybach pracy. Program ręczny wspomaga mechanicznie wyłącznie załadunek i rozładunek pieca. Tryb półautomatyczny pozwala z kolei na sterowanie urządzeniem za pomocą panelu sterowania. To pracownik wydaje polecenia, które następnie realizuje system. W trybie automatycznym natomiast możliwa jest pełna automatyzacja. System odpowiada wówczas za załadunek, wypiek oraz rozładunek. Takie działania pozwalają zwiększyć wydajność produkcji nawet o 20%/ Różnica jest więc bardzo dobrze widoczna.

Systemy załadunkowe Kronos – wielopoziomowe rozwiązanie dla dużych piekarnie

Dla większych piekarni producenci systemów załadunkowych także przygotowali stosowne rozwiązania. Firmy produkujące dziennie ponad trzy tysiące sztuk chleba powinny postawić na modele wielopoziomowe Kronos. Zastosowanie ich w piekarni pozwoli na załadunek i rozładunek 280 sztuk chleba w czasie ok. 6 minut. Systemy załadunkowe Kronos mogą obsługiwać nawet kilka pieców ustawionych obok siebie. Pozwoli to na oszczędzenie energii, którą stracilibyśmy podczas załadunku i rozładunku pieca. Więcej na ten temat dowiesz się tutaj https://bakeres.pl/oferta/systemy-zaladunkowo-rozladunkowe/kronos/. Systemy załadunkowe Kronos można także wzbogacić o funkcję odwracania bułek znakowanych. Dzięki temu kajzerka czy bułka poznańska zawsze opuści piec znakiem do góry. Rozwiązania te są więc niezwykle funkcjonalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here