Nie sposób ukryć, że w Polsce pożyczki gotówkowe nie cieszą się dobrą opinią. Konsumenci boją się je pobierać i zazwyczaj kojarzy im się to z popadaniem w jeszcze większe zadłużenie. Warto zdawać sobie sprawę, z czego to wynika, zwłaszcza, kiedy sami będziemy chcieli pobrać kredyt. Należy wiedzieć, że panują pewne mity, które w społeczeństwie są utrwalone, a wynika to ze złych nawyków niektórych grup społecznych.

Brak spłaty rat

Wiele osób nie spłaca pożyczek z różnych względów, przekazując tym samym niekorzystną opinię na ich temat. Tymczasem, jeśli pożyczki gotówkowe spłacane są systematycznie, to nie ma ryzyka, że wpadnie się w jeszcze większe długi, bądź że bank lub inna instytucja zajmą nasze konto bankowe, czy nieruchomość. Dlatego, nie należy nic zatajać i być pewnym, że damy radę spłacić pożyczkę w terminie. Kwota pożyczki powinna być adekwatna nie tylko do celu, na jaki ją przeznaczymy, ale i do tego, czy później będziemy mieli się za co utrzymać. Wówczas nie będzie ryzyka, że pogorszymy swoją sytuację. Spłacanie rat na bieżąco to coś ważnego, tym bardziej, kiedy weźmiemy kredyt hipoteczny. Poza tym, im wyższa rata kredytu tym większe wymagania będzie mieć instytucja, która tego kredytu udziela.

Kierunek zmian

Na szczęście, wiele w tym zakresie zmienia się na lepsze. Polacy nieco rozsądniej podchodzą do pobierania zobowiązań finansowych. Istnieją grupy społeczne, które sobie nie radzą i zaciągają kredyty po to, by spłacać następne, aczkolwiek im to nie wychodzi. Nie brakuje również osób, które nieodpowiedzialnie podchodzą do kwestii finansów. Jednak sporo w mentalności Polaków zmienia się na lepsze.
Ludzie pobierają zobowiązania finansowe na rozwój: naukę, budowę domu, zakup mieszkania, czy samochodu. Inwestują w siebie, a pieniądze te po jakimś czasie się zwracają. Takie osoby są też w stanie na bieżąco spłacać pożyczkę. Nie mają więc powodów do tego, by na temat pobieranych zobowiązań wypowiadać się negatywnie. Tym samym, nie powielają negatywnych stereotypów utrwalonych w społeczeństwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here